Zahradní traktor XT 220 HD, potkání nožů



host - 49.1 (?) 
17.4.2015 8:31, zobrazeno: 10968x

Dobrý den. Jsem čerstvým vlastníkem zahradního traktůrku z Mountfieldu - XT 220 HD. Zatím jsem s ním sekal jen včera poprvé, zatím naprostá spokojenost, ale to se všechno ještě ukáže. 

Chci se jen zeptat na ozubený řemen co pohání nože (alespoň myslím že je ozubený, zatím jsem to nezkoumal). Soused mě upozorňoval, že u těchto traktůrků (a ne jenom u těchto), může dojít např. při sečení vyšší a hustší trávy, k prokluzu řemene a tím že se pak potkají nože a poškodí se. Máte s tímto někdo nějaké zkušenosti, popřípadě jak se tomu vyvarovat. Měl by se řemen nějak kontrolovat či napínat?

Díky za odpovědi. Libor

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 33.191 (?), 24.4.2015 21:01

Dobrý den. Ano, řemen prasknout může. Většina sekacích ústrojí je opatřena střižnými kolíky a ty zabrání většímu poškození. Ale stát se může lecos.China je China 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 24.4.2015 21:26

Nejde o prasknutí řemene, dotaz je k prokluzu, přeskočení řemene na řemenici.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 38.225 (?), 24.4.2015 22:07
Pokud bude používán tak, k čemu je určen a to pro pravidelné sečení, tak není problém, pokud nepřesáhne tráva výšku zadních kol, je to v pohodě, ikdyž sekat by se mělo určitě dřív, tzn. častěji.Pokud budete poslouchat, poznáte kdy to jde samo a kdy tíž-změní se zvuk.A s novým se tolik bát nemusíte, snese víc než později, kdy to zestárne.Soused má 220-ku a za 6let se mu to nepotkalo, má přes 600mth, je fakt, že třetinu s valníčkem na který dává max.150kg od té doby co zlikvidoval hydro za 30míčů, navíc by tam měl být pružinový napínák s vodící kladkou, takže automatika.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 136.63 (?), 25.4.2015 8:53

Zdravím, rozhodně by jste tam pružinový napínák marně hledal. Předpětí řemene je řešeno stavitelným napínákem, kterým se řemen napne pomocí tlačného šroubu a tato poloha se zafixuje dalšími dvěma šrouby. Tento odoustraně ozubený řemen se napíná "jako struna" to znamená prohyb v nejdelší dráze cca 1-1,5 cm. Kontrolu napnutí bych doporučoval před každou sezonou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika