Zahradní traktor na velký pozemek



host - 187.3 (?) 
19.1.2013 13:16, zobrazeno: 8758x

Prosím o radu, je rozumné koupit zahradní traktor na pozemek o velikosti 8000m2 a síct sním trávu narostlou okolo 40cm? Moje investice do traktoru je max 100 000Kč, jinač to budu budu muset řešit nějakou lištovou nebo bubnovou sekačkou, ale dotoho se mi příliš nechce, protože bych s traktorem měl celoroční využití.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 86.140 (?), 19.1.2013 23:38

S osobní dlouholetou zkušeností můžu doporučit traktor starjet.Já osobně sním seču už 5let.Poseče klidně i trávů větši než je traktor sám(bez koše) 40cm zvládne hravě.Za celých pět let co s stímto strojem pracuji se měnil jen klínový řemen.:) prostě spolehlivý poctivý trakor.S dobrou dostupnosti náhradních dílu a servisu.Já bych volil jedině starjet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 208.48 (?), 21.1.2013 18:53
40 cm lučiny zadní výhoz většina traktorů zvládne, ale boční by byl jistější pokud jde o louku, při větší výšce se musí kvůli ucpáni tunelu snížit podstatně pojezd nebo když je stéblo šťavnaté(po dešti se ani neseká)tak taky.Vhodné by bylo mit při podpůrný mechanismus pro lepší výhoz zadem, jako má např. Honda, pokud trváte na zadním výhozu, jinak nejlepší by byl cepák a sekat 2x ročně vzhledem k nákladům a času a to buď samostatný s motorem např. bertolini, nebo jako nástavec s větším využitím např. stiga-park.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 224.18 (?), 21.1.2013 19:47

Podle mých zkušeností není vhodné 40cm trávu sekat. Tak vysoké stvoly jsou již tvrdé a rotačka je naráz načisto nevezme. Takže nahladko budete muset stejně jet dvakrát. Další problém je, co s takto posekanou trávou. Budete-li jí házet do koše, posečete pár desítek m2 a budete mít plno. Budete-li trávu rozhazovat na zem, do příštího sečení vám nezetlí. Aby vám stačila zetlít, neměla by být vyšší 20cm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 209.13 (?), 22.1.2013 23:55
Pokud by se to sekalo náhradní variantou-lišta, buben,tak tam to je na 100%-ní úklid traviny, kdežto u zadniho výhozu ne, je to nasekáno na jemnější hmotu, popřípadě to jde domulčovat, ale jen kvůli vzhledu.Já cepuju plochu 9000m2 asi 6h, je to ztrátové sekání bez omezení výšky stébla.Mulčování taky šlo, ale každý měsíc na nejvyšší zdvih, výhoz zadem je použitelný kompromis u zahradního traktůrku, na sběr zapomeňte, je to cca 12ccm3 trávy(jednou a dost).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 224.18 (?), 23.1.2013 0:18

Souhlasím. Jakmile nechám trávu narůst, tak je to na buben a na seno. Jednodušší je 2x nasekat, vyhodit zadem do dvoukoláku a vysypat na hromadu. Nakonec i z té zetlelé trávy je za rok slušný kompost. Dělám 1,2ha, z toho třetina je sad.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 25.2 (?), 25.1.2013 10:38

Take s Vami souhlasim, Mam podobnou vyměru, včetně sadu, a travu neřešim, zviřectvo jsem před par lety zrušil a ted mi stači pouze ovoce a zelenina pro samozasobeni.Ročni kompost mě bohatě stači pod stromy do herbicidnich pasu a do jahodiště a pod brambory.Ale je pravdou, že nedělam kanadsky golfovy travnik.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 25.2 (?), 25.1.2013 10:31

Rozhodně traktor než sekačku na vysokou travu, pokud pozemek budete sect najednou.Ale osobně by jsem šel spiše do komunalu než traviho.Použivam řadu let Kubotu a neznam lepši stroj, ale je pravdou, že ho nepouživam jen na sečeni, a bubnovku použivam take, ale v mem věku už mě boli nohy i když je to pracant ktery se tež vyplati.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika