Zahradní traktor na udržovaný trávník



Stránky: 1,  2   
host - 66.104 (?) 
26.2.2014 18:46, zobrazeno: 13658x

Mám dotaz na zkušené zahradníky a majitele zahradních traktůrků. Loni jsem dostavěl domeček. Zahrada okolo cca 2000m2. K sekání tak 1800m2 vesměs udržovaného trávníku. Loni jsem zakoupil sekačku STIGA Turbo 53 S BW Plus Honda. Nemám s ní sebemenší problém krom jednoho a sice že sekáním strávím téměř 3 hodiny podle toho jak tráva roste. Na jaře když se to rozfrčí tak musim sekat 2x týdně protože když to nechám, tak se sekajdou rozjedu a za pár metrů letím s plným košem a to mě sakra nebaví. Mulčovat rozhodně nechci. Takže jdu rozhodně do traktůrku. Navštívil jsem pár institucí a už z toho mám hlavu jak pátrací balón. Někde mi řeknou že mi bohatě stačí nižší řada (Stiga Estate Master nebo CG XDC 140 HD). Tak jdu o dům dál a tam mi řeknou že na udržovaný a okrasný trávník potřebuju traktor s plovoucím sekacím ústrojím a kopírovacíma kolečkama což ty nejnižší řady nemají. Mám na pozemku určitě místa kde možná se sekacím ústrojím bez koleček neuspěju, kvůli pozvolným teréním přechodům, ale co já vím třeba to není zas takový problém jak mi tvrdí. Takže moje prosba o radu jaký stroj na udržovaný trávník. Sklon pozemku max 5st plus ty terénní přechody max 20st. Nestane že bych sekal trávu vyšší než 15-20cm.Věřte že jsem pročetl snad všechny diskuze ale pořád z toho nejsem moudrej. Jinak mými favority jsou v té nižší řadě zmíněné Stiga Estate Master HST (3084H) nebo CG XDC 140 HD a v té vyšší Expert 92.160 H nebo Stiga Estate 6102 HW. Finanční limit 75.000. Díky předem pokud mi k tomu může někdo cokoliv říct nebo poradit.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 229.100 (?), 27.2.2014 8:49

Zdravím, poptáváte stroj na udržovaný trávník a uvádíte výšku sečení 15-20 cm, nějak to nejde dohromady. Zvažte ještě možnost mulčování, ale pokud chcete pěkný vzhled, tak bude četnost sekání mnohem větší. Před několoka roky jsem měl na sběr při sekání stejný názor, ale vyzkoušel jsem Stigu kloubový reidr s třínožovou čelní lištou bez možnosti sběru a byl jsem kvalitou a zapravením do porostu zcela překvapen. Kvalita trávníků se podstatně zlepšila a porost zahoustl. Ve Vašem případě bych většinu plochy sekal bez sběru a jen část pro odpočinek posekal se sběrem. (okolí bazénu aj.) Udržuji takto podobnou plochu jako Vy a posekání trvá 3/4 hodiny. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 106.20 (?), 27.2.2014 10:33

díky moc za reakci. To u vyšší trávou 15-20 cm max jsem měl na mysli sekání prostor za plotem které mám jako veřejné prostranství ale trávník je tam už méně častěji udržován. Kloubový rider by se mi líbil určitě už z hlediska manevrovatelnosti a ovládání. Problém mám jen s tím mulčováním. Nemám na pozemku vyloženě místa kde se zdržujeme méně nebo více krom bazenu a pergoly, kde je to dané, ale děti lítají všude, pes lítá všude takže spíše tíhnu k tomu stroji se sběrem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 143.250 (?), 28.2.2014 11:10
Zdravim, ja mam toho experta, co o nem uvazujete. Musim rict, ze jsem s nim maximalne spokojen, zvladne jak nizkou, tak i mirne prerostlou travu. Co se kvality sberu tyce, tak to zvlada vyborne. Mulcovani bohuzel ohodnotit nemuzu, nemam mulcovaci zaslepku, zatim o ni ani neuvazuju. Zahradu mame hodne clentou - stromy, kere, bazen, sklenik apod. takze jsem mel trochu strach s ovladanim, ale zbytecne, manevrovatelnost je vzhledem k velikosti traktoru velka. Na internetu je spousta testu traktoru a hodnoceni, je vsak treba davat pozor, jak test probihal. Jednou jede zkusebni jezdec s traktorem pomalu a chvali model, jak pekne sbira a sece i vysokou travu. No a s druhym modelem jede mnohem rychleji a divi se, ze druhy model tu stejnou praci zvlada hure, takze tato doporuceni brat s rezervou. Tochu bych pri vyberu bral ohled i na dosah servisu, konkretne u me to byl zasadni parametr, nebylo moc z ceho vybirat. Ak preji stastnou ruku pri vyberu a doporucuji obejit vice prodejcu i sstejne znacky a vyslechnout si jejich doporuceni. Je zlastni, ze ruzne prodejny stejneho prodejce poskytnou ruzna doporuceni, asi kladou duaz na individualni nazor prodejcu :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 145.194 (?), 7.3.2014 19:16

Tak názory a rady prodejců to je snad to nejposlednější čím by se mněl zájemce dnes řídit a to téměř u všeho. Snaha prodat vede k vychvalování všeho a zamlčovat anebo mlžit nedostatky je silná. To je moje zkušenost a myslím, že ne jen moje. Takže pokud chce někdo trošku objektivní technické a uživatelské informace, tak je najde jen u uživatelů, nejlépe asi na diskusním foru. Podobný problém jako zadavatel dotazu řeším také už několik měsíců a nemohu se rozhodnout, mám také na zahradě poměrně dost stromů na objíždění, tak nevím pořád jestli traktor nebo rider. Docela dost mně nalomil pan Standa na rider, sleduji diskusi dále.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 232.161 (?), 16.3.2014 21:06

Mám stejný problém a musím jen a jen dávat zapravdu jaké doporučení dostávám.Zahrada k sekání asi 1800m a názory různé. Mám rovinu a stromy jen po dvou krajích. Já asi budu brát xt190hd má mulčování v ceně, je asi předimenzovaný, ale cena v akci 61250kč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 189.203 (?), 12.4.2014 20:34

děkuji všem za příspěvky. Nakonec to vyhrala Stiga 6102. S prvním sekáním spokojenost ve všech směrech. Splňuje vše co jsem očekával takže s výběrem spokojenost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 13.244 (?), 9.5.2014 7:59

Dobrý den, lze více rozvést Vaše krátké zkušenosti se Stiga 6102?

Ucpávání resp.plnění koše při vyšší trávě, kvalita sečení, zkušenosti s ovládáním...

Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
pylorus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (113) - 153.234 (?), 9.5.2014 9:04

Také bych poprosil o zkušenosti se Stigou 6102. 

Díky Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 106.20 (?), 9.5.2014 11:54

Dobrý den, tak moje zkušenosti jsou prozatím krátké cca 5motohodin sečení, ale když to shrnu tak s kvalitativním provedením traktůrku jsem spokojen. Ovládání je podle mne velmi dobré. Zajedu všude tam kde potřebuji a manévrovatelnost skvělá. Jedná se ale o můj první traktůrek takže nemám absolutně žádné zkušenosti s jinými stroji :) Sekám pouze udržovaný trávník takže trávu jsem měl maximálně kolem 12cm, když jsem nebyl týden a půl doma. S touto výškou není sebemenší problém i když je trávník hodně hustý a vlhký. Koš se plní dobře a tunel se mi ještě neucpal. Se sekačkou jsem vysypával koš až 13x. S trakturkem vyprazdňuji koš 2x max 3x. Pro mne momentálně nejdůležitější úspora času protože ted sekám kolem 50minut a se sekačkou jsem lítal až 4 hodiny. Kvalita sečení je stejná jako jsem měl se sekačkou. Kvalitní a rovný střih a nevidím v tom rozdíl. Údržba zatím jednoduchá. Teď budu měnit olej po 5motohodinách. Čištění provádím jen na sucho žádná voda. Prozatím se na traktůrku neobjevilo nic, kvuli čemu bych musel kontaktovat prodejce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika