Zahradní traktor Husqvarna nebo Starjet?



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 6.232 (?) 
19.3.2008 23:06, zobrazeno: 59905x

Dobrý den,

chci koupit zahradní traktor a rozhoduji se mezi HQ CTH 150 XP a Starjet 102-18(p3). V úvahu by připadal ještě Starjet 102-17,5(p1) ale to je jednoválec. Budu občas sekat i trochu nerovný terén. Poradí mi někdo?

Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 174.222 (?), 23.3.2008 1:11

Kupte si starjet-18(p3), pokud váháte mezi těmito modely. Moje reakce na Hq, jakožto majitel, jsem psal dříve, najdete je vyhledávačem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 120.110 (?), 23.3.2008 8:57

Jsem zatím spokojeným majitelem CTH 150 XP (jednu sezónu). Mám zahradu cca 4000 m2 a k HQ mám spoustu příslušenství (radlici, válec, vozík, zařízení na sběr lití do vozíku, zařízení na provzdušnění trávníku). Veškeré terénní nerovnosti se snažím srovnat navezením zeminy nebo válcováním. Starjet má lepší převodovku, HQ zase motor…

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 78.49 (?), 24.3.2008 8:55

Mám zkušenosti s oběma, kupte si raději traktor HONDA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 174.222 (?), 25.3.2008 22:22

CTH má lepší motor... a už nic jiného  .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 29.75 (?), 26.3.2008 7:53

Starjet je český výrobek, srovnatelný se zahraničními značkami. Traktory Starjet jsou spolehlivý mašiny, ale HQ by taky nemusela být špatná. A Honda má traktory zbytečně předražené jen kvůli značce. není to úplně jejich konstrukce, protože šasi jim vyrábí GGP Italy-castelgarden, to je ten výrobce co dodává traktůrky mountfieldu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 120.110 (?), 26.3.2008 8:06

Hezké rýpnutí . Poměrně podrobně jsem si tyto stroje prohlédl a po technické stránce bude ještě chvíli trvat než Starjet dožene HQ. Ale napište jaké věci máte konkrétně na mysli, podiskutujeme, třeba to pomůže někomu při výběru…

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 104.201 (?), 26.3.2008 15:50

Tohle ohledně CTH od HQ se tu diskutovalo již několikrát. Jde o to, že většinou i značkové firmy si začaly montovat do svých výrobků levné díly vyrobené v Číně a podobně.Tím docílili i obrovské zvýšení zisku a úsporu nákladů, ovšem za cenu poruchovosti, snížení kvality a odmítání záruk těchto strojů.Jejich servis když jsem si objednával náhradní díly na CTH 155 mi dal prý originální díky a po jejich prozkoumání jsem tam našel opět značku Tchai-van./ kdyby jste ta ložiska viděl, tak je nedáte ani dětem na hraní./ 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 174.222 (?), 26.3.2008 22:30

Jsem jen objektivní majitel CTH-čka, k motoru můžu přidat ještě hezký desing, ale to je opravdu vše.Sousedům si nestěžuji, přestali by valit oči.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 179.36 (?), 27.3.2008 14:07

U značkových sekaček platíte i 20.000 navíc za značku a je pravdou, že tak dva roky nazad i tyto "dobré značky " začaly vyrábět v Asii a kvalita se vyrovnává nízké ceně. A u AGS pozor na motory jednoválce a B+S Intec - jen pro velmi nízké nároky amatéra. Tlačí cenu dolů na úkor kvality a životnosti. Podívejte se na ložiska, válec v hliníkovém bloku bez vložky atd. Škoda peněz a jen na zlost.  Už mám své zkušenosti a nikdy více.

F.Horák

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika