Zahradní traktor



Stránky: 1,  2,  3   
sawe - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (89) - 135.210 (?) 
3.10.2014 11:28, zobrazeno: 26241x

Dobrý den, chci si koupit zahradní traktor a nemůžu se rozhodnout který jestli MTD 125, MTD 130, nebo MTD PRO LG 175 ppř něco úplně jiného, ale aby to splňovalo tyto podmínky:  Min. výkon 12 koní, litinová vložka válce, antivibrační systém, tlakové mazání, olejový filtr, hydrostaická převodovka a plovoucí žací ústroji s antiskalpovacími kolečky pro práci v nerovném terénu. Mám dva pozemky jeden narovině 500m a druhý je mírný sklon asi 5-7% 800m. Můžete mi něco doporučit tak do 50000kč Díky všem za rady

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.253 (?), 3.10.2014 12:17

PRO LG je s bočním výhozem, což je pro sekačku dle mého zbytečné.Když můžu sbírat do koše nebo koš vyhodím a sekám za sebe na zem nebo do většího vozíku než je koš.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
sawe - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (89) - 135.210 (?), 3.10.2014 13:33

takže MTD LG 160 škrtám

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.253 (?), 3.10.2014 14:13

To je ale jen můj názor, ale skutečně nevidím důvod, proč házet trávu nabok, když je větší, tak ji je třeba posbírat, no né?  Já mám mcculloch 125-97 bez tlakového mazání, to stačí do 15 stupňového sklonu.Ale pozor, nejezdit po vrstevnicích ale nahoru a dolů.Má to jedny kolečka proti skalpu, dvoje by bylo lepší, uvažiji,že si je dodělám.Takže s tlakovým mazáním neporadím, zda ano či ne.Kolečka proti skalpu určitě ano, alespoň ty jedny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
sawe - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (89) - 135.210 (?), 3.10.2014 15:55

tak nevím který jestli MTD 130 nebo 125

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 49.17 (?), 3.10.2014 20:05

Pokud mate cenovy limit az 50 000, pak mate pomerne dobry vyber.

Vlastni zkusenost s MTD mam vybornou, jejich Wolf Garten 160.92H mam uz druhou sezonu v enromni zatezi (sekane plochy 2000 + 4000 m2) a bez jedineho problemu, navzdory nerovnostem, svahum, trefenemu kameni, vetvim, atd. atd. Nicmene tyto traktory (Wolf Garten a Cub Cadet), ktere MTD dela pro jine znacky, jsou delane bytelneji, oba dva Vase kandidaty jsem videl zblizka a napravy, plechy, remenice, to vse je z levnejsich provedenich nez u techto. Dobra volba je momentalne za vyprodejovych 65 000 (navic ziskate dvouvalcovy motor, coz je znat), pokud to pro Vas neni treba, pak je uplne lhostejno, zda si vyberete 125 nebo 130. Konstrukcne jsou shodne, lisi se jen motorizace, 125 ma mensi vykon a motor vlastni vyroby MTD, 130 ma Briggse + neco malo vykonu navic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 216.176 (?), 3.10.2014 20:28
Na Vaše pozemky nevidím důvod k tlakovému mazání.Hydrostat určitě, ale japonský od kanzaki model tuff-tork, nebo jak se to píše, základní je pod označením K46,je bezproblémový.Antiskalpovací kolečka ano, stačí dvě, ale není problém si je dodělat.Skutečné plovoucí ústrojí má do sta tisíc jen honda, ostatním se to jen viklá díky zemědělským vůlím-na rovině je to jedno, nebo vybírat co nejužší záběr.Počítáte s GO motoru?Motor je zpravidla počítán na životnost komponentů a jeho kompletní opravy se blíží ceně nového, vyměňujte olej dle doporučeni a nebude problém min. 15let, předpokládám,že to v této ceně máte jen na sekání.Podívejte se na stigu, ta Vám bude vyhovovat, dostupnost dílů u ní během tří dnů, u mountfieldu tři týdny až měsíc, to je jen tak pro srovnání dalšího parametru, kde na začátku sezóny je měsíc opravdu nekonečná doba.Přesto by jsem vzal kdyžuž tak mountfield, pokud nechcete stigu, používá komponenty castel-gardenu a je tam možná zastupitelnost to koupit u jiné značky.Jak to vali mtd-čko, netuším,ale nejspíše to bude sólista, každopádně o třídu níž.Neuvažoval jste o zánovním?Za ty peníze máte zajetou hondu předešlého modelu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
sawe - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (89) - 135.210 (?), 4.10.2014 8:21

strop mam 50000kč budu to používat jen a pouze na sečení, nechci zbytečně investovat na 500m a 800m čtverečních. Je mi to docela jedno jaká to bude značka jestli MTD,  Stiga, nebo Husgvarna. Jde mi o to, aby to nebylo poruchové a aby to mělo plovoucí žací ústroji s antiskalpovacími kolečky pro práci v nerovném terénu, to má právě MTD. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.17 (?), 4.10.2014 16:37

Prehledl jsem ty vymery. Pro Vase potreby je 50 000 zbytecne vysoky limit, bohate postaci 125tka nebo jiny traktor v cene 40-45t., ale zalezi, kolik let od toho stroje cekate. Pokud ho chcete provozovat 12-15 roku, pak je praktictejsi si priplatit za motor od Briggse, ktery opravi kazdy druhy garazmeister. Motor ve 125tce je zavisly ciste na dilech od MTD a ty za par let nemusi byt k mani, nekdy se ceka uz ted. Pokud ozelite skalpovaci kolecka (v praxi stejne k nicemu, pokud jsou jen vzadu) a nebude vadit zaber 84 misto 92 cm, tak bych zvazil i Stigu Estate 3084 H, ta ma motor takyy od Briggse. Muzete se podivat i po hobbymakretech i na McCullochy az budou v letakove akci, davaji dolu vysoke castky a vyrabi to rovnez MTD ve stejne fabrice, jako RE 125.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sawe - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (89) - 50.195 (?), 4.10.2014 16:56

proč myslíte že skalpovací kolečka v zadu jsou k ničemu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika