Zahradní sekačka do mírného svahu



Stránky: 1,  2   
host - 225.93 (?) 
8.5.2015 15:45, zobrazeno: 7904x

Dobrý den, prosím Vás potřebuju poradit jakou koupit motorovou rotační sekačku na zahradu cca 1600m2, kde je půlka zahrady do mírného svahu. Bylo mě řečeno že motor honda zvládne větší sklon, tak jsem se díval na tyto dvě sekačky, Vari 590H a Husqvarna LC 356V. Nebo mě poraďte nějakou alternativu. Děkuju R

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 36.58 (?), 8.5.2015 18:50
Pod pojmem mírný svah lze použít jakýkoliv motor na trhu, tak není nutné se omezovat hondou ikdyž skvělým motorem v tomto objemu s nejvyšším kroutícím momentem, ale dáván jako alternativa u značek z důvodu vyšší ceny.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 225.93 (?), 8.5.2015 19:00

tak ten mírný svah má tak 25 az 30 stupňů a to mě řekli že u BS hrozí už zadření tak proto jsem se díval po Hondě. Nebyl by teda nějaký tip?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 146.58 (?), 8.5.2015 19:23

Poptej se na velikost vyletoveho otvoru-jeto dost dulezity parametr.Mam Hus.Royal ktera ma o dost menci vyletak nez Montf.TDL a je to neuveritelny rozdil-ta Huska je na dve veci.Je to blbe videt, ale Vari me pripada vetsi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 146.58 (?), 8.5.2015 20:03

Zajimej se o vyletovy otvor-velmi dulezita vec.Vari vypada lip.Taky prevodovky byli v Huskach se stalim zaberem, vipinani napinaci kladkou-reseni nic moc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 225.93 (?), 8.5.2015 20:51

Na ten otvor jsem se díval, vari má o něco větší, jenom mě vadí že je jednorychlostní, ale tak to asi přežiju

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 33.0 (?), 9.5.2015 1:38
HQ jsem měl, docela zklamání ten pojezd, když byl málo napnutý klíňák, musel jsem to tlačit, když hodně tak odcházel, když se tam dostala tráva tak se smekal.A sběr byl nepoužitelný, tak jsem nakonec mulčoval, aspoň nějaké pozitivum co mě dala HQ a nedosekal jsem ani sezónu a v polovině prodal, protože to občas chtělo zezačátku sebrat.Koukal jsem po hondě, ta jako celek fakt funguje, nemá vyloženě slabší místo, nakonec zvítězila stiga v hliníku-díky odlitku má vysoký výhozový tunel, měkčená madla, komfort start.Vzhledem k tomu, že HQ stála přes 18tis. bez akce, tak to vyšlo pomalu nastejno.Nelituju sebe, že jsem na jejím prodeji prodělal několik tisíc, ještě jsem ji rád odvezl přes 100km, spíše lituju toho, kdo ji koupil.Sranda byla, když si známý koupil jonsereda, což je to samé, ale v červeném kabátu a osekanější-starý model b&s motor, horší kudla, to byl vytočenej, když mu to došlo, že jsem to už měl v oranžovým a nadával jsem, a ke všemu měl potíže to nastartovat, když to bylo teplé, tak pěnil, ale to byla chyba něco kolem sytiče či co.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 33.0 (?), 9.5.2015 1:52
Ještě k tomu náklonu-princip mazání rozstřikem je jenom o výšce hladiny a házením otáčení klikovky na stěny, teď mi není jasné, proč by to neměl b&s zvládnout.Vidím každých deset dní jet sekačkou s b&s svah u silnice v délce 40m a šířce 1.5m tak o 40°-ta sekačka bokem místy sjíždí a zatím se mu za ta léta nekousla, jen to nesbírá, jen seká, osobně by jsem to viděl na vyžínač.Nedává olej do benzínu, jak by se mohlo zdát, jen ho udržuje v horní výši.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.0 (?), 9.5.2015 2:02
Chcete tip-stiga, hliník šasi i kola, asi 3rychlosti,190ccm k záběru 53cm je odpovídající, cena asi 20tis.Proč?Protože posekáte 30 000m2 za rok, tak co jiného a levnějšho?Buď budou plastová kola a můžou mít ložisek kolik chtějí-odejde plast.Nebo tam bude slabší motor.Nebo bude jedna rychlos a mimo číňanů neumíme poručit větru-dešti, takže to občas přeroste, pak se hodí silný motor a redukce pojezdu :-).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.21 (?), 10.5.2015 20:24
Nebo pustit kačku a traktor-může být i s tlakovým mazaním :-).A jen výhody: dvojnásobný záběr, troj až čtyřnásobný koš, o 2/3 zkrácen čas sekáním.Na více jak 3ha ročně dobrá volba.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika