Zabezpečení nádrž IBC o objemu 1000 lt přes zimu



host - 90.68 (?) 
1.10.2015 22:18, zobrazeno: 17813x

Zdravím,

vlastním tisícilitrovou IBC nádrž umístěnou na paletě v pozinkované klecí umístěnou pod okapem, odkud do ní jímám dešťovou vodu na zalévání. Chtěl jsem se zeptat, zda někdo máte zkušenosti s tím, jak se nádrž chová, pokud se v ní přes zimu nechá voda. Ani tak bych se nebál zamrzlé vody ve vlastní nádrži, protože tam je místa pro rozpínavost ledu ze zmrzlé vody dost. Spíše mám obavy ze zamrzlé vody ve vypouštěcím uzávěru. Je to sice plastový nátrubek s pákovým plastovým uzávěrem, ale myslím si, že zamrzlá voda by nátrubek mohla roztrhnout. Prosím tedy pokud se na fóru najde někdo, kdo to vyzkoušel a ponechal v nádrži vodu přes zimu, kdy byly opravdu mrazy, jak to dopadlo. Zda to nádrž a uzávěr přežily bez úhony, a pokud nikoliv, co případně bylo mrazem poškozeno. Děkuji předem za případné reakce na můj dotaz.   Mirek

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
mikimajky - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (68) - 144.252 (?), 1.10.2015 22:33

Zdravím.

Tak ja mám skúsenosť že len minimálne množstvo vody v nádrži ventil roztrhne. Ja som tam mal ale namontovaný 3/4 guľový ventil. 

A tento rok skúsim nechať otvorený a hadicou zvedený do skleníka. Pri teple poleje skleník a pri mraze by to malo vydržať  . 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 231.162 (?), 2.10.2015 7:23

nádrž OK ventil kaput

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 15.90 (?), 2.10.2015 8:21

Samotnému se mi to nestalo, nádrže vypouštím a kohouty nechávám přes zimu otevřené. Ale slyšel jsem, že nádrž vydrží, ale kovová kostra se deformuje a roztáhne. Co se pak stane další rok, těžko říci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 19.98 (?), 2.10.2015 19:51

Přesně popisujete moji osobní zkušenost.Nestane se vůbec nic ani s ventilem při mrazech -20C, Pokud necháte v nádrži moc vody a ta se pak nemá kam rozpínat, deformuje se kovová kostra a další roky se nestane opět nic. Tolik moje desetiletá zkušenost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 90.68 (?), 2.10.2015 20:40

Zdravím a děkuji za reakce. Jak je vidět, co případ, to poněkud jiná zkušenost. Uvidím, ještě popřemýšlím. Mirek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 9.162 (?), 3.10.2015 12:28

IBC na zalévání mám nejméně 20 let, čtyři různé modely a žádný mráz jim nikdy neublížil ať byly plné nebo poloprázdné

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika