Wolf-Garten vs. Stiga



host - 158.156 (?) 
26.1.2015 20:54, zobrazeno: 4270x

Dobrý den,

Vím žeo travních sekačkách už tu bylo psáno hodně, přesto bych rád požádal o vaše názory a zkušenosti.

Po dlouhém vybírání, procházení různých diskuzí a návštěv několika zahradních speciálek se můj výběr ustálil na modelu Stiga Combi 48 S za 8.290,- která vyhovuje pro sekání zahrady cca 800m, sečení nejčastěji 1x za 2 týdny. Ale nedalo mi to a ještě jsem zkusil navštívit moundfield (i přes mnohá odrazování v diskuzích), kde mě zaujala sekačka Wolf-GartenAmbition 46AB za 8.590,-. Ta má o něco výkonější motor B&S 550 o objemu 158cc.

V diskuzích jsem ale o sekačkách Wolf-Garten moc nenašel.

Můžete mi někdo poradit svými zkušenosti případně srovnáním těchtodvou strojů (kromě technických parametrů).

Předem děkuji za vaše názory.

Pepe

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 9.6 (?), 28.1.2015 20:05

No, to že má Wolf výkonnější motor bych netvrdil. Objem je sice 158 cc, ale Stiga má novější140 cc motor 550E s rozvodem OHV.  Osobně bych se přikláněl raději ke STIGA Combi už jen kvůli bezproblémové dostupnosti náhradních dílů i po několika letech. Ta cena je taky pěkná - ale poradím, prodejci si rovnou řekněte o sběrací nůž, pak budete koukat co ta sekačka poseká! Vyšší mokrou trávu dá naprosto bez problémů. Jinak proti Wolfovi nic nemám, MTD dělá dobré mašiny, ale Stiga je celkově o krok dál v konstrukci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika