Vývěva rotační olejová



host - 159.162 (?) 
20.4.2016 22:31, zobrazeno: 3850x

Zdravím, v garázi sme nasli toto: Lavat, typ VR 1,5/12

Po otvoreni z toho vytiekla voda a olej, elektromotor je v poriadku a funguje, vyzera to ako uplne nove a nikdy nepouzite, dokonca ked som to rozoberal tak zo srobov opadavala farba, po vycisteni sa cerpadlo otaca a je to pripravene na spustenie, moja otázka znie:

Naco sa to vlastne dá doma pouzit? A smie sa to spustit len tak na vzduchu? Momentalne sa vnutri nenachadza ani olej ani nič, pravdupovediac ani nemam tusenia naco tam sluzi ta priruba a podobne, ak by mi niekto vedel o tom nieco povedat bol by som velmi rad, dakujem.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
ales_22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 9.129 (?), 20.4.2016 23:21

Nezapínat! Tento typ se neumí mazat pokud je sací strana otevřená a není tam podtlak. Navíc v tom musí být nalitý olej správných parametrů.

Vývěva vytváří podtlak nebo vakuum. Je to něco jako opak kompresoru. Pokud nevíte co to je a k čemu to je, s největší pravděpodobností to nepotřebujete :-) Verkon je obchod s laboratorními potřebami pro chemiky atd. a tohle mají v eshopu, protože podtlak nebo vakuum se v laboratoři občas používá. Nejsem si jistý, jestli z toho může téct voda. Olej určitě, od toho se to jmenuje rotační olejová vývěva, ale voda? Nesnažil se to někdo použít jako zahradní čerpadlo? Pokud je to skutečně plně funkční a zánovní, můžete to solidně zpeněžit, viz ten eshop. Problém je, že asi neumíte funkci bezpečně ověřit a tak to pro zájemce bude poměrně drahý zajíc v pytli. A to hodně snižuje cenu (praxe na Aukru :-).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 134.88 (?), 21.4.2016 8:56

Na destilaci za sníženého tlaku se tady někdo kdysi ptal...
Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 113.114 (?), 2.7.2019 23:04

Doma na půdě jsem našel něco podobného. Ale jak píše kolega, když jsem nevěděl k čemu to slouží tak jsem to tam zase nechal ležet. Když jsem to hledal našel popis využití vakuové pumpy a možná by se to doma hodilo k vakuovému balení, pokud jste nějaký podnikatel, který rozesílá výrobky a chcete zmenšit jejich velikost. Ale popravdě jsem stejně moc nepojal k čemu všemu se to dá využít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika