Vyvětvovací pila



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?) 
23.10.2012 13:45, zobrazeno: 9692x

Máte někdo zkušenosti s elektrickou, motorovou nebo akumulátorovou pilou na (teleskopické) tyči? Čím dál míň se mi chce lozit s pilou po stromech.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 14.199 (?), 23.10.2012 13:54

Co chcete slyšet? Mám elektrickou Hecht. Nevýhody: Je těžká (relativně), musí se vláčet kabel. Nedá se s tím pracovat nějak detailně, je to spíše na větší větve, 20 cm není problém. Do vysokých korun stejně musíte na štafle i při plném výsuvu. Húře se dělají svislé větve. Výhody: zmáčknete čudlík, položíte na větev a je dole teď.  Dole se s tím větev pohodlně odvětví a našpalkuje. Jsem spokojený, sklízím s tím třešni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 23.10.2012 14:28

Nu, větve 20 cm v průměru prořezávám v koruně málokdy. A na takové už bych asi vylezl. Benzínovou Stihlku na tyči jsem měl půjčenou - je to dobré, ale přijde mi to zbytečné,  při řezu se tolik nechodí jako třeba při sečení trávy, takže kabel by tolik nezavazel. Akumulátor je zřejmě o ničem, v elektrických jsou dost rozdíly v délce teleskopu. Nejlepší výkonem se zdá Dolmar EE-150, taky je cenou jinde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 25.2 (?), 24.10.2012 18:02

Souhlasim s panem Vysloužilem.Osobně si myslim, že ta mira 20 cm je překlep.Vyvětvovaci pilky na tyči nejsou už na tyto pruměry přizpusobene. Nehledě na to, že při pruměru 20cm je riskantni a rizikova vubec prace na delku tyče.Podřiznuti by mělo byt minimalně třetinove pruměru aby se při hornim řezu nedošlo k problemum Na tuto praci je už lepši běžna vyvětvovaci arbopilka.Souhlasim i s tim, že u tyčovych vyvětvovacich pilek kabel je druhořada věc, většinou při praci nepřekaži.Tyčove elektricke pilky tež běžně použivam na sklizen peckovin ze stare polokmenne vysadby.Jako doplněk použivam elektrocentralu.   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika