Vysoké otáčky motoru BaS



host - 64.174 (?) 
26.9.2012 19:51, zobrazeno: 18133x

Ahoj mám vysoké otáčky motoru u travni sekačky. Bylo fouknuté těsnění pod hlavou to jsem vyměnil a karburátor jsem vyčistil a motor jde stále do vysokých otáček. Může někdo poradit. Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 197.209 (?), 27.9.2012 12:43

Hlavní příčinou budou buď špatně nastevené pružiny ovládání regulátoru otáček. Popřípadě máte.li regulátor otáček uvnitř motoru, tak tak může být rozsypaný. Otáčky nutno měřit otáčkoměrem a ne jenom podle sluchu. Luboš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 128.254 (?), 28.9.2012 8:13

Zdravím, z Vašeho dotazu lze jen těžko poradit, jak snížit otáčky. Musíte uvést o jaký typ motoru jde, nebo alespoň o jaký typ regulátoru jde. BS Clasik má jednoduchou regulaci, kde se využívá proud vzduchu od chladícího ventilátoru, u pokročilejších verzí motorů BS je použita regulace na principu Wattova regulátoru uvnitř motoru. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 64.174 (?), 28.9.2012 10:28

Dobrý den, děkuji za radu regulátor otáček mám uvnitř motoru. Na želvu mám větší otáčky než na zajíce, otáčky jsou dost velké.  Už si s tím nevím rady. Chci rozdělat ten regulátor, ale nevím jak to tam vypadá prý tam jsou závaží

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 64.174 (?), 28.9.2012 15:30

Ahoj Stando, to jsou údaje ze štítku motoru, model: SV 150 a typ: e5*97/68SN3G1*2002/88*0067*00 a jestli něco víte o těch motorech tak tady je můj mail a za každou radu děkuji. Tomáš

tomas.kaniscev@email.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jani02 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (277) - 240.35 (?), 28.9.2012 21:42

Ste si istý že je to briggs?Podľa typu mi to pripadá ako čínska karikatúra na briggsa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 208.137 (?), 28.9.2012 23:30

Zdravím, v tomto okamžiku je to jedno, zda se jedná o BS, nebo jakou koliv napodobeninu. Vlastní regulátor, který je roztáčen přes ozubené kolo přímo od klikové hřídele je umístěn v bloku motoru a než začneme toto rozebírat, tak je třeba vyloučit ostatní možné závady vně motoru. Velmi zjednodušeně popíšu vnější mechanizmus regulace. Na hřídelce regulátoru z motoru je nasazeno raménko, které musí být pevně přitaženo k hřídelce. Z oka na konci raménka vede táhlo na klapku ovládání plynu karburátoru. Tento mechanizmus se musí za klidu velmi lehce pohybovat od zavřené polohy klapky plynu až k jejímu otevření naplno. Na raménku regulátoru je přichycena jedna strana pružiny, která vytváří reakci vlasnímu regulátoru, to znamená, že předpětím pružiny vyvážíme sílu vytvořenou vlastním regulátorem na určité otevření klapky karburátoru při určitých otáčkách. Sníží li se otáčky motoru, tím se zmenší síla vlasního regulátoru na raménko a pružina pootevře klapku karburátoru. Zvýší li se otáčky motoru, zvýší se síla vlastního regulátoru na raménko, to přemůže pružinu a přivře se klapka v karburátoru. Ve Vašem případě vlastně provádíte ovladačem želva-zajíc to, že měníte předpětí pružiny, může tam být jedna pružina hlavní s pevným nastavením a druhá regulační, kterou ovládá právě ovladač otáček. Nejlépe by bylo nafotit soustavu regulátoru a mnohem lépe by se určovalo co je špatně.  Pokud raménko regulátoru nemění sílu v závislosti na otáčkách, je opravdu vadný vlastní regulátor, ale je to tak jedna ku padesáti v závadách regulace otáček u sekaček. V první řadě zkontrolujte nasazení a uchycení raménka na hřídelku z karteru. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 7.9 (?), 9.3.2013 17:34

Čo môže byť "rozsypané" na takomto regulátore (obmedzovači otáčok)? Po roku je tento regulátor nestabilný a teda spôsobuje silne nepravidelný chod motora. Je to akoby regulátor s kl. sp. väzbou, teda sústavu nestabilizuje, ale naopak rozkmitáva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika