Výměna startovacího lanka (šnůry) u motoru Briggs and Stratton



host - 232.84 (?) 
1.11.2010 17:21, zobrazeno: 63863x

Dobry den, mate nekdo zkusenosti s vymenou startovaci snury u motoru Briggs v sekacce Viking (545T)? jedna se o motor rady 600. Lanko se mi po 9 letech roztrepilo a rad bych si ho vymenil - jde koupit na metraz ale nikde jsem nevidel navod. Sundal jsem horni platove "dekly" ale pak jsem narazil na zanyzovany kryt navyjeci civky - je nutno ho odvrtat? Tyto motory pouzivala i Husqvarna tak bych byl rad za jakoukoli radu. Dekuji za pomoc ci pripadny obrazek s popiskem "jak na to". Dusek. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 147.207 (?), 1.11.2010 20:40

Musíte demontovat celý horní kryt motoru tj šrouby na hlavě (jen ty co mají co dočinění s krytem- ne všechny!!!), šrouby zezadu motoru a nezapomeňte sundat šroub co drží měrku oleje. Po demontáži natočte šňůru (3.5mm 2m) a pak ji navijte kolem cívky ať se pěkně vrací a není přepnutá! Chce to na to přijít... No a pak zase složit. Práce na půl hodinky když víte kam šahnout a máte vercajk poruce. V servisu by jste za to dal cca 200,- i s materiálem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 161.9 (?), 1.11.2010 20:47

Řešil jsem podobný problém na sekačce s motorem BS 375 Classic asi před 6 lety. Protože jsem kupoval startovací lanku u servisu BS, tak jsem si jej nechal rovnou namontovat a byl klid. Na jiném motoru jsem to zkoušel sám a docela mě to potrápilo, zkrátka serviní techni má praxi a je hotov za chvíli :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 249.164 (?), 17.3.2011 23:25

Opravdu musíte demontovat kryt motoru, jehož součástí je startovací mechanismus.Pokud je lanko na navíjecí řemeničce upnu kryt, vytáhnu lanko(jako když startuju),zajistím navíjecí řemeničku(svěrkou-aby se nemohla natočit zpátky).Pak jehlou vytáhnu šňůru(jedná se o uzlík uvnitř navíjecí řemeničky).Přes otvor v plechovém krytu motoru provléknu novou šňůrku - musí se provléknout i skrz navíjecí řemeničku, pak se zaváže uzlík a navíjecí řemenička se může odjistit.Pokud je vše v pořádku pak udělá asi šest otáček a navine šňůrku dovnitř.Pokud vím jsou asi běžně tři průměry šňůrek 3,3.5,4mm.Cena asi 12 Kč za metr.A potřebujete asi 2,3m s rezervou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 60.249 (?), 14.4.2011 15:37
Dakujem vsetkym za pomoc Podarilo sa
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 8.210 (?), 10.6.2013 11:45

Dobrý den mám benzínovou sekačku(rotační)  když startuji lankem tak se mi nevrací zpátky, poradte co mám dělat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika