Výměna startovacího lanka (šnůry) u motoru Briggs and Stratton



host - 249.164 (?)
17.3.2011 23:25

Opravdu musíte demontovat kryt motoru, jehož součástí je startovací mechanismus.Pokud je lanko na navíjecí řemeničce upnu kryt, vytáhnu lanko(jako když startuju),zajistím navíjecí řemeničku(svěrkou-aby se nemohla natočit zpátky).Pak jehlou vytáhnu šňůru(jedná se o uzlík uvnitř navíjecí řemeničky).Přes otvor v plechovém krytu motoru provléknu novou šňůrku - musí se provléknout i skrz navíjecí řemeničku, pak se zaváže uzlík a navíjecí řemenička se může odjistit.Pokud je vše v pořádku pak udělá asi šest otáček a navine šňůrku dovnitř.Pokud vím jsou asi běžně tři průměry šňůrek 3,3.5,4mm.Cena asi 12 Kč za metr.A potřebujete asi 2,3m s rezervou.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 232.84 (?), 1.11.2010 17:21, zobrazeno: 63855x

Dobry den, mate nekdo zkusenosti s vymenou startovaci snury u motoru Briggs v sekacce Viking (545T)? jedna se o motor rady 600. Lanko se mi po 9 letech roztrepilo a rad bych si ho vymenil - jde koupit na metraz ale nikde jsem nevidel navod. Sundal jsem horni platove "dekly" ale pak jsem narazil na zanyzovany kryt navyjeci civky - je nutno ho odvrtat? Tyto motory pouzivala i Husqvarna tak bych byl rad za jakoukoli radu. Dekuji za pomoc ci pripadny obrazek s popiskem "jak na to". Dusek. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 147.207 (?), 1.11.2010 20:40

Musíte demontovat celý horní kryt motoru tj šrouby na hlavě (jen ty co mají co dočinění s krytem- ne všechny!!!), šrouby zezadu motoru a nezapomeňte sundat šroub co drží měrku oleje. Po demontáži natočte šňůru (3.5mm 2m) a pak ji navijte kolem cívky ať se pěkně vrací a není přepnutá! Chce to na to přijít... No a pak zase složit. Práce na půl hodinky když víte kam šahnout a máte vercajk poruce. V servisu by jste za to dal cca 200,- i s materiálem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 161.9 (?), 1.11.2010 20:47

Řešil jsem podobný problém na sekačce s motorem BS 375 Classic asi před 6 lety. Protože jsem kupoval startovací lanku u servisu BS, tak jsem si jej nechal rovnou namontovat a byl klid. Na jiném motoru jsem to zkoušel sám a docela mě to potrápilo, zkrátka serviní techni má praxi a je hotov za chvíli :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 249.164 (?), 17.3.2011 23:25

Opravdu musíte demontovat kryt motoru, jehož součástí je startovací mechanismus.Pokud je lanko na navíjecí řemeničce upnu kryt, vytáhnu lanko(jako když startuju),zajistím navíjecí řemeničku(svěrkou-aby se nemohla natočit zpátky).Pak jehlou vytáhnu šňůru(jedná se o uzlík uvnitř navíjecí řemeničky).Přes otvor v plechovém krytu motoru provléknu novou šňůrku - musí se provléknout i skrz navíjecí řemeničku, pak se zaváže uzlík a navíjecí řemenička se může odjistit.Pokud je vše v pořádku pak udělá asi šest otáček a navine šňůrku dovnitř.Pokud vím jsou asi běžně tři průměry šňůrek 3,3.5,4mm.Cena asi 12 Kč za metr.A potřebujete asi 2,3m s rezervou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 60.249 (?), 14.4.2011 15:37
Dakujem vsetkym za pomoc Podarilo sa
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 8.210 (?), 10.6.2013 11:45

Dobrý den mám benzínovou sekačku(rotační)  když startuji lankem tak se mi nevrací zpátky, poradte co mám dělat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika