Výměna nože u sekačky na trávu



host - 111.57 (?) 
9.5.2015 22:54, zobrazeno: 22591x

Dobrý den. Chci se zeptat zda se dá vyměnit u sekačky na trávu klasický nůž za nůž mulčovací aby pak skutečně došlo k mulčování trávy, nebo by takováto výměna nebyla efektivní. Děkuji za odpovědi.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
ales_22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 9.129 (?), 10.5.2015 1:14

A o jakou sekačku se jedná?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 10.5.2015 6:46
Bych jeste pripojil otazku. Jak velkou travu chcete mulcovat a na jak malou?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 111.57 (?), 10.5.2015 9:25

Jedná se o trávu, která mi roste kolem pole proto jí sekám pravidelně a často takže výška trávy nepřesahuje 10cm. A chtěl bych mulčovat na cca polovinu tedy 5cm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.12 (?), 10.5.2015 8:16

Nebudu odpovídat otázkou jako guru, ale odpovím přímo.

Podle výměny nože soudím, že máte rotační sekačku a nejedná se tedy o mulčovače s nastýláním. U zahradních sekaček s mulčováním jako jedné funkce (n in 1) to funguje za jediného předpokladu a tím je, že trávník zkracujete z výšky odpovídající nejvyše nastavenému pojezdu na středně nastavený pojezd (tj. z 8 cm na 5 cm) nebo ze středněnastaveného pojezdu na pojezd nejnižší (tj. z 5 cm na 3 cm). V ostatních případech je v tunelu sekačky trávy moc, sekačka se dusí a místo rovnoměrného zafouknutí mulče mezi stébla trav udělá žmolky které zůstanou na povrchu.

Moje doporučení zní : nejprve si vyzkoušejte sekání "mulčovacím stylem" s klasickým nožem a ucpaným výhozem trávy (stačí hadr, nemusí být speciální záslepka). Pokud se nučíte sekat tak, že tráva bude vypadat jednotně pokrytá posečenou hmotou, pak vyměňte nůž za mulčovací. Nenaučíte-li se to a chcete neustále sekat přerostlou trávu na střední nastvení výšky pojezdu (tedy z 12+ cm na 5 cm) pak na výměnu nože za mulčovací prostě zapomeňte. To fungovat nebude (k Vaší spokojenosti i zdravotnímu stavu trávníku).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 111.57 (?), 10.5.2015 9:28

Děkuji za odpověď. Určitě se budu řídit Vaší radou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 11.107 (?), 10.5.2015 16:14

To jo, to se řiďte, už jen při nastavování toho pojezdu vám to zamotá pěkně hlavu. U mě pojezd je pojezd a výška strniště je výška strniště. Ale klidně si tam dejte mulčovací nůž patřičného záběru, nebude mít takový sací efekt, což je u mulčování třeba. Nevidím v tom problém. Nemulčujete "okrasu" tak snad ani pravidlo o jedné třetině není nutné nějak moc řešit. Se divím, že k vámi popisované činnosti nepostačí pouhé projetí sekačkou bez koše a je to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 111.57 (?), 10.5.2015 17:05

Myslím si že si s tím nějak poradím. Projetí sekačkou bez koše se mi neosvědčilo protože většina posečené trávy nakonec končí v poli, proto hledám nějakou alternativu + pracovní plocha není zrovna malých rozměrů a nechce se mi posečenou trávu dále řešit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika