Výměna motoru u MS16



makomako - (12) - 173.179 (?) 
16.5.2014 19:23, zobrazeno: 8362x

Koupil jsem starý Mountfield MS16 s příslušenstvím ale s vydným motorem. Sehnal jsem si tedy nový motor, ale při výměně jsem narazil na dva problémy, které způsobuje to, že novější motor je již OHV a má hřídel na zpětný chod níže. Předělat osyčky na držení řemenu není problém, ale velký problém je to, že mi klínový řemen nejde při první rychlosti naptnout protože mi zavazí hřídel zpátečky. Nevíte co s tím?

Případně mohl by mi někdo poslat pár fotek jak jsou ty řemenice daleko od motoru apod?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
makomako - (12) - 173.179 (?), 16.5.2014 19:59

Ještě nějaké foto...



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 71.146 (?), 17.5.2014 20:45

Zdravým, motor s jedným vývodom je výkonnejší model 6,5 hp.

S dvoma vývodmi je motor 5,5hp čo máte teraz.

Tú remenicu na po ľavej ruke mate zlú na tomto type sú hnacie remenice dva kusy malá a veľká vedľa seba treba dokúpiť hnacie remenice pre pohon vpred. Foto dokladám ale je tam návod na pridavnu redukciu to si nevšímajte ale vidno tu pôvodnu pred rozobratím. Návod ku kulti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
makomako - (12) - 173.179 (?), 17.5.2014 21:00

Děkuji za reakci, ale odkaz není kompletní. Já měl jednu řemenici sundanou, aby to bylo lépe videt. Byl jsem v Mountfieldu to omrknout a zjistil jsem, že muj motor ma delsi zpátečkovou hřídel, tak jsem ji zkratil a je vše vyřešeno. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika