Výběr strunové sekačky



host - 137.170 (?) 
4.3.2015 6:55, zobrazeno: 4389x

Dobrý den.

Potřebuji poradit s výběrem elektrické strunové sekačky. Vlastně ji potřebuji jen na dosekávání kolem plotu, stromů, budov. Na ceně nezáleží. Děkuji za zkušenosti a rady.

Lenka smiley

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
horys - (15) - 174.206 (?), 16.3.2015 22:27

ahoj Leni také jsem přemýšlel o elektrické sekačce, ale nakonec jsem usoudil, že se mi nechce tahat za sebou kabel a koupil jsem si benzinovou.je to oleo-mac sparta 250 tr, je lehoučká, výkoná a nenáročná na udržbu.Koupil jsem ji na bazošu od nějakého pána co rušil zahradu.Jsem s ní hodně spokojenej.Obsekávám s ní stromy a keře a fakt max. spokojenost.Já ji koupil za 1000 kč rok stará.Nová stojí tušim něco kolem 3 tisíc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 128.224 (?), 18.3.2015 14:12

Zdravím, souhlasím s kolegou. Koupil jsem si před lety elektrickou strunovou sekčku STIHL FSE, 700W motor. Seká perfektně, dobře se drží, je lehká, pracuje bez závad, zvládá i velké a tlusté oddenky když ji vezu na chalupu. Ale na domácí sekání (okrasná zahrada) kolem záhonů, obrubníků a stromků je to nekomfortní. Lepší je malá benzínová a pokud máte ze spalovacích motorů obavu, tak pořídit AKU elektrickou strunovku, např, BOSH nebo STIHL. S taháním el. kabelu po celé zahradě je strašný opruz, mám dřív posečeno než se poperu s kabelem, navíc hrozí riziko přeseknutí. S AKU můžete bez rizika sekat i ve vlhké trávě. Jen vždy před sekáním nezapomenout dobít baterky:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 115.117 (?), 18.3.2015 20:43

Aku křovinořez je dobrá volba, ale Bosch křovinořez neberte, jsou to hračky s 18V baterií, nemá to výdrž, nemá to sílu. Buď Stihl který je na 36V a nebo je také zajímavá volba oproti Bosch např. Greenworks GWBC 4036 i kde máte 40V. S baterií 4Ah která je daleko vhodnější než 2Ah dokážete sekat dostatečně dlouho i výkon stroje už dokáže i něco posekat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika