Výběr strunové sekačky



host - 137.170 (?) 
4.3.2015 6:55, zobrazeno: 4367x

Dobrý den.

Potřebuji poradit s výběrem elektrické strunové sekačky. Vlastně ji potřebuji jen na dosekávání kolem plotu, stromů, budov. Na ceně nezáleží. Děkuji za zkušenosti a rady.

Lenka smiley

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
horys - (15) - 174.206 (?), 16.3.2015 22:27

ahoj Leni také jsem přemýšlel o elektrické sekačce, ale nakonec jsem usoudil, že se mi nechce tahat za sebou kabel a koupil jsem si benzinovou.je to oleo-mac sparta 250 tr, je lehoučká, výkoná a nenáročná na udržbu.Koupil jsem ji na bazošu od nějakého pána co rušil zahradu.Jsem s ní hodně spokojenej.Obsekávám s ní stromy a keře a fakt max. spokojenost.Já ji koupil za 1000 kč rok stará.Nová stojí tušim něco kolem 3 tisíc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 128.224 (?), 18.3.2015 14:12

Zdravím, souhlasím s kolegou. Koupil jsem si před lety elektrickou strunovou sekčku STIHL FSE, 700W motor. Seká perfektně, dobře se drží, je lehká, pracuje bez závad, zvládá i velké a tlusté oddenky když ji vezu na chalupu. Ale na domácí sekání (okrasná zahrada) kolem záhonů, obrubníků a stromků je to nekomfortní. Lepší je malá benzínová a pokud máte ze spalovacích motorů obavu, tak pořídit AKU elektrickou strunovku, např, BOSH nebo STIHL. S taháním el. kabelu po celé zahradě je strašný opruz, mám dřív posečeno než se poperu s kabelem, navíc hrozí riziko přeseknutí. S AKU můžete bez rizika sekat i ve vlhké trávě. Jen vždy před sekáním nezapomenout dobít baterky:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 115.117 (?), 18.3.2015 20:43

Aku křovinořez je dobrá volba, ale Bosch křovinořez neberte, jsou to hračky s 18V baterií, nemá to výdrž, nemá to sílu. Buď Stihl který je na 36V a nebo je také zajímavá volba oproti Bosch např. Greenworks GWBC 4036 i kde máte 40V. S baterií 4Ah která je daleko vhodnější než 2Ah dokážete sekat dostatečně dlouho i výkon stroje už dokáže i něco posekat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika