Výběr postřikovače stromků



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 254.19 (?) 
20.1.2014 19:01, zobrazeno: 159998x

Vážení, stojím před problémém.Blíží se doba stříkání ovocných stromku a mě se pokazil postřikovač, který jsem před mnoha lety zakoupil na tržnici v Polsku a celkem dobře sloužil, nyní je v poruše ajsem před otázkou jaký postřikovač koupit na mou zahradu, mám celkem 25 stromků od v max výšce cca 4m.Jsem již v důchodu, takže něco kolem 1000 kč.Prosím poraďte

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 38.136 (?), 20.1.2014 19:42

Já mám polský zádový postřikovač Pilmet na cca 12 litrů. Koupila mi ho kdysi (-25 let) babička. A snad jsem na něm zatím vůbec nic nevyměňoval!!! Mrkněte na internet. Ale za 1000,- asi nebude, jen z druhé ruky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 20.1.2014 20:30

K nejlepším mechanickým postřikovačům patří asi Solo. Jeho levnější, poměrně věrnou asijskou kopií je Hecht 425, kde se bohatě dostanete pod 1000 Kč a svoji práci taky udělá. Navíc je dost podobný i tomu polskému Pilmetu. Nevýhodou většiny levnějších potříkovačů je to, že jsou vybaveny jen půlmetrovým nástavcem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 159.135 (?), 20.1.2014 20:43

postrekovac je jednorazova investicia, ale ked mam moznost zvazit mnozstva aplikovanej latky vzhladom na kvality postrekovaca tak asi budem zvazovat...4-6 atm tlaku mi dovoli lepsie postriekat a usetrit pri dnesnych cenach chemie oproti prskaniu s 2 atm...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 41.143 (?), 20.1.2014 22:16

Nevýhodou většiny levnějších potříkovačů je to, že jsou vybaveny jen půlmetrovým nástavcem.

Solo má taky 0,5 m nástavec jako standard. A příslušenství je totálně předražené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 20.1.2014 23:17

no, postřikovače pod 800,-Kč se nedají ani nastavovat, takže pak není srovnání ohledně "předražené/ošizené na ceně" a prostě je to konečná.

U toho Hechtu co je dělaný podle stejné licence jako SOLO je nevýhodou, že tlak je garantovaný zhruba poloviční proti značkovému výrobku, ale je otázkou, pokud by se daly ty 3× dražší značkové trysky místo těch "samočistících", jestli by do unavení těsnění pístu nadával stejný tlak (měřeno těsně před tryskou).

Nemáte někdo zkušenost s akumulátorovými postřikovači? Prý při stejném výstupním tlaku (ale bez kolísání) dávají lepší výsledky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 211.40 (?), 20.1.2014 23:37
Mám polský kwazar jako nádobu nastojato na jeden popruh a dobrý, ale proti solu se to neda srovnat, ten mám zádový s membránou, polstrované popruhy, komfort a díly jsou kupodivu stejně drahé, jediná výhoda kwazaru je teleskopická trubka.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 3.202 (?), 21.1.2014 6:06

Na 25 stromcich se pri vyssim tlaku postrikovace na pesticidech prakticky vubec nic usetrit neda, takze Hecht 425 je dobra volba. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 159.135 (?), 21.1.2014 9:05

prave naopak... pri 25 stromkov sa prejavi uspora a hlavne kvalitnejsi suvisly nalet chemie...6 at robi doslova paru kym 2at pokryva len kvapockami. preto rosice dokazu usetrit aj 40% postrekovej latky vdaka jemnemu postreku. A o vyske postreku ani nehovorim. To mate ako s hadicou na polievanie zahrady, cim vacsi tlak tym dosiahneme tryskami jemnejsi rozptyl vody. Chrtove Hechty su len vizualnou kopiou Sola, hlavne nemaju regulovatelny pracovny valec od 1-6 atm. A samozrejme aj ine zpracovanie materialov. Co sa tyka prislusenstva ma Solo asi 40 druhov takze je tazko porovnavat ked nikto iny taky sortiment nema a napr. Stihl ma len 3 doplnky a ked pozriete ceny oproti Solo v tych istych prislusenstvach tak je Stihl drazsi skoro o 50%.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 21.1.2014 9:13

Realne financne nic neusetrite. Napr Calypso 6ml stoji na eshopu 53 Kc a jdou z toho udelat 3 postriky 2ml/10l/100m2. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika