Výběr plotostřihu - elektrické nůžky na živý plot



host - 175.124 (?) 
31.8.2013 7:41, zobrazeno: 4493x
Chtěl bych poradit s výběrem plotostřihu pro hobby zahrádkáře. Ani mi tak nejde o doporučení konkrétní značky, jako spíše o posouzení principů funkce. 2x jsem měl půjčené elektrické nůžky na živý plot z půjčovny. Jednou měly lištu, která "vibruje" - oboustranné nože v liště jezdí sem a tam a podruhé nože jezdily v liště "oběžně", něco jako u řetězové pily. Znáte někdo nějaké typy s "oběžným" nožem? Podle nabídky obchodů to vypadá, že všichni již prodávají pouze plotostřihy "vibrační", se kterými mám ale špatnou zkušenost-křoví spíš žvýkají, než řežou. S těmi oběžnými to nešlo vůbec srovnávat. Mají oběžné nože nějakou nevýhodu? Nůžky na živý plot preferuji elektrické.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 176.166 (?), 24.9.2013 19:47

Oběžné nože jsem nezažil ale plotostřihy s protiběžnými lištami ano.Otázka je jak silné větve s tím chcete stříhat.Každá lišta se na plotostřihu udává v celkové délce lišty a max.průměru který je možno střihnout.Tady bych to bral s rezervou, protože to nemusí odpovídat skutečnosti.Silnější větve odstřihnout klasicky třeba pákovými nůžkami.Potom záleží na technice střihu.Pravidlo je že se stříhá po růstu větví.To znamená odspodu nahoru.Vždy je potřeba přečíst manuál tam je technika střihu popsána.Důležité je také kontrolovat Dotažení matic protiběžných lišt aby nabyla mezi nima vůle.Taktéž dosedací plochy musíte občas olejem namazat aby se lity o sebe nedřely a nesnižoval se výkon.Mohly by se také přidřít.Jinak jsou to dobré stroje i v hoby provedení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika