Vertikutátor



Stránky: 1,  2   
host - 211.30 (?) 
3.10.2014 14:41, zobrazeno: 15968x

Dobrý den. ctel bych se zeptat ohleně válcu jeden je s nozi a jeden s drátama. Kterým je nejlepší tu zahradu vetikutovat. Nebo ubouma? Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 3.10.2014 15:31

drátky jsou na mech a nože na zamulčovanou stařinu - velmi zjednodušeně...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 216.176 (?), 3.10.2014 18:38
Používáme jen vertikutátor s noži, na jaře a na podzim, ten vždy udělá co má-odmechuje, prokypří,drátky jsou jen na udržování během sezóny, bez těch jsme se obešli.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 211.30 (?), 5.10.2014 20:14

A je výhoda pokud ten vertikutátor má váles kde je kombinace nožů drátu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 210.76 (?), 5.10.2014 20:32
Je to k ničemu, buď potřebujete razantní zásah, nebo to pošimrat.Osobně považuji drátkováni za zbytečný nadstandard, bez vertikutace si můžete drátkovat jak chcete a bez pořádného výsledku, vertikutace je základ, mít výměnné válce-O.K.,mít to na jednom-nepoužitelné na 100% na vertikutaci, zbytečný razantní zásah pro drátkování.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 105.132 (?), 6.10.2014 9:20

Kombinacia je samozrejme ideal. Nevsimajte si silackych reci... Noze rezu a ciastocne aj vyhrabu a droty len vyhrabu. Pravda, noze su najdolezitejsie, a ak su na valci husto, aj postacujuce. Ale kombo je ideal, ak taky valec mate. Nakoniec, da sa to vyskusat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 218.15 (?), 8.10.2014 20:03
Kombinace na jednom válci je prodejní chyták-buď chcete prořezávat, nebo drátkovat(šimrat to vystihuje).Kupte vertikutátor třeba od stigy, ten mám koupen už tři roky a je to supr-ocelové nože na ocelovém válci, maká jak má, na výsledek se chodili dívat sousedi, stačí nám to 2x ročně.Tím začněte, rok od roku bude míň odpadu, tak se nelekněte-my měli dva pytle první vertikutaci z 200m2,teď je to tak 1/4 odpadu, fakt to funguje.Až budete mít skoro dokonalý trávník, tak pak začněte uvažovat o drátkováni, my se bez toho obešli, protože už teď nemá nikdo z okolí lepší trávník a to nebylo naším cílem.Jsou zoufalci, co to drbou dělají hráběma, jeden táhne, druhý na ně tlačí, ale je to nádeničina za každou cenu ušetřit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 176.91 (?), 9.10.2014 7:39

Prodejní chyták   ----to mě dokáže vytočit.To je jako že to někdo vymyslel, nikdy s tím nedělal a zapoměl, že by se mohl někde v česku zeptat nějakého pána, jak by to mělo být opravdu ideální.

Co tedy mám dělat, když mám vertikutátor který má obojí? MámVari, tak ho mám prodat a koupit si nástavec, kde jsou nože vzlášť a drátky taky?Původně jsem to chtěl udělat, ale za ten Garden jsem dal 12 tisíc možná víc, je to ležák, vytáhnu ho 4x do roka všechno s ním udělám bez problemu.Koukám na výsledek.Aby to vytrhalo mech a zemina pokud možno zůstala v trávníku.Proto mám raději sběr do koše sekačky.Ta zvedne stařinu a písek nechá.Tomu říkám vychytávka a ne že drátky jsou na nic.Demontovat je nebudu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 6.7 (?), 9.10.2014 8:05

Hlavne nedajte na chytrakov na fore. Vacsina len "papouskujou" co raz niekto niekde napisal a oni citali. Samozrejme, nic nekupujte a pracujte s tym co mate. Potom nam napiste, ake mate skusenosti. Podla mna nikto seriozne netestoval veci, co tu mnohi tvrdia na fore.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 216.86 (?), 9.10.2014 19:03
Nože spolu s drátky jsou pro lidi, co se nedokáží rozhodnout, co koupit, nebo co chtějí mít dva v jednom a ušetřit.Ale stači si najít, co k čemu má sloužit a každý soudný člověk si závěr udělá sám.Určitě si kupujete šampon s mýdlem v jednom-šampon mizerný, mýdlo kompromis, nebo univerzální gumy na auto-na horách nepoužitelné, v létě se více sjiždějí.Najděte si, co k čemu slouží a máte hned jasno.Obhajovat základní postupy v péči o trávník nehodlám
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika