Vertikutace - nože nebo drátky?



host - 73.40 (?) 
7.4.2016 10:39, zobrazeno: 12971x

Vloni jsem si pořídila vertikutator s nasazenými noži, a k tomu patří ještě váleček s drátky. V návodu je napsáno, že drátky se mají používat jako náhrada po opotřebení nožů. Mně ale připadá, že nože jsou na prořezání trávníku (což jsem provedla na podzim) a drátky by se hodily na vyčesání trávníku teď zjara. Poradíte?  

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 9.6 (?), 7.4.2016 16:27

Blbost. Drátky se používají na podzim - vyrvete s tím z trávníku neuvěřitelné množství bordelu a na jaře je potřeba nožů, které po zimě prořežou koberec a částečně tím zbavíte trávník dalších nečistot.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 224.34 (?), 14.4.2016 19:29
Já bych tak jednoznačný nebyl: válec s dráty použít kdykoliv je potřeba - dráty z trávy vyčeší listí, suchá stébla atd. Válec s noži slouží k vertikutaci, která se provádí zjara a na podzim, ale není problém vertukutaci provést i v průběhu roku. Existují stroje, které mají obě hřídele v těle stroje a pracují současně, například WOLF-GARTEN UV-35 B.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 48.212 (?), 14.4.2016 19:36

Děkuji oběma za reakci. Přímo zde na fóru jsem si později přečetla právě opačné doporučení, než napsal předchozí přispěvatel - totiž že na podzim se má prořezávat a zjara drátkovat. Tož jsem z toho jelen a asi si hodím korunou, páč o víkendu se do toho chci pustit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 224.34 (?), 14.4.2016 20:15
Vertikutace obvykle dvakráte ročně. Zeptejte se třeba strejdy Googla, stačí zadat heslo "kdy provádět vertikutaci" a máte do rána co číst. Vím, že na podzim to spousta lidí odkládá, udělám to zítra, udělám to příští týden atd, do toho zaprší a najednou je mráz a sníh, takže je po podzimní vertikutaci.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 23.194 (?), 15.4.2016 3:01
Správně se používá vertikutace na jaře a na podzim, je to větší zásah do trávníku.Drátkování se dělá během sezóny.Při např. zanedbaném trávníku lze udělat vertikutaci i v sezóně, ale pozor, nesmí být sucho, nejlépe před deštěm, pak se lépe trávník vzpamatuje.A neplatí-čím hlouběji, tím lépe.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 48.212 (?), 15.4.2016 6:20

Díky. Budu tedy opět vertikutovat - prořezávat, ač jsem si původně chtěla usnadnit život :-) 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika