Vertikulátor X provzdušňovač?



Uju - (29) - 63.2 (?) 
16.4.2013 16:34, zobrazeno: 11909x

Zdravím.

Opět škemrám o radu zkušenějších. Jelikož mám hnusný trávník(hodně mechu a plevelů) tak jsem se rozhodla koupit nějaký levný vertikulátor. No a našla jsem že u nějakého stroje píší vertikulátor u jiného provzdušňovač. Je to to samé??? Chci aby to co si koupím bylo schopné trávu jak provzdušnit tak posbírat mech a vytrhat plevele.

Omlouvám se za totálně blbý dotaz ale jsem začátečník a nemá mi kdo poradit. Předem děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Filo123 - (6) - 228.214 (?), 16.4.2013 16:53

Dělají se kombinace, tedy vertikutátor a provzdušňovač v jednom. Toto je nejčastější varianta. Třeba si přečíst popis výrobku případně se zeptat prodejce, nebo dejte sem link na daný produkt, nad kterým uvažujete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Uju - (29) - 63.2 (?), 16.4.2013 17:01

No, třeba tento Einhell Vertikutátor elektrický BG-SA 1231. Zatím tak nějak pokukuju, nejsem z toho moc moudrá. říkala jsem si, že bych za něj dala cca 2tis - 2500max. Pokud víte o nějakém který je dobrý tak bych byla ráda za odkaz. V těchto věcech se fakt vůbec neorientuju.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Filo123 - (6) - 228.214 (?), 16.4.2013 18:11

Vámi uvedený produkt by měl vaším potřebám plně vyhovovat. Vámi uvedený produkt by měl vaším potřebám plně vyhovovat. Dá se z něj udělat jako vertikutátor tak i provzdušňovač. Navíc Einhell je kvalitní značka a v této ceně si myslím že dobrá volba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 216.160 (?), 16.4.2013 19:59

Jeden z mých přátel tvrdí že se  vzhledem ke zkušenostem s porouchovostí  jedná o upravenou zkratku německo anglického slovního spojení

"Ein Hell",

osobně bych dal spíše přednost Alku, stačí i nekombinovaný nožový prořezávač trávníku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 208.229 (?), 20.4.2013 10:28
Elektrický vertikutátor vychází nejlépe od stigy-ocelové kudly=účinné odmechování, provzdušňovač je jen sezónní doplňek s drátky, sloužící k udržbě trávníku.My jsme vystačili s vertikutátorem, na jaře, popřípadě ještě na podzim.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 42.219 (?), 8.5.2013 5:41

Tiez vlastnim Stigu druhym rokom a je to dobry stroj, ja som to vyskusal asi takto: na 0-tej polohe na urovni terenu som najskor travnik vycesal a potom na 3mm polohe som ho prerezal a krasne ozil... bolo tam toho 3X viac ako pri koseni

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 76.134 (?), 27.6.2016 11:38

Dobrý den, zrovna se tu rozčiluji nad kvalitou Elektrický vertikulátor VA 303 E - výrobce Mountfield.

Výrobek fungoval cca 4 hodiny (pouze plast a malý motorek) a vzhledem k tomu, že jsem potřeboval dodělat kus zahrady, tak jsem pracoval i ve slabém dešti.

Nepředpokládal jsem, že se voda dostane až do motoru - nic jiného ve výrobku není. Motor zřejmě nemá žádnou ochranu, ale především nechápu, jak se voda dovnitř může vůbec dostat.

Nákup 4500czk po slevě, reklamaci neuznali a nabídli opravu za 3800czk.

Příště kupuji stejnou kvalitu v Lidlu.

S přáním hezkého dne T. N.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 105.132 (?), 27.6.2016 13:27

reklamaciu neuznali... asi urceny LEN pre suche a bezprasne prostredie. Mali ste si vertikutovat obyvackusad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jani02 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (277) - 126.19 (?), 27.6.2016 15:29

Môže sa dostať tak že motor sa musí chladiť.A chladí sa vzduchom.Pokiaľ je dážď tak je vo vzduchu voda.A tá voda má tú nemylú vlastnosť že vyskratuje motor.

 Problém tochto stroja kráčal dva kroky za ním.

 A ak máte predstavu že z Lídla vydrží elektrický stroj dážď tak potom hm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika