Vazelina na uhlove prevody krovinorezu



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 183.3 (?) 
6.7.2010 15:07, zobrazeno: 129873x

Zdravim,

chci se zeptat na jeden detail, myslite, ze muze byt problem s pripadnou reklamaci, kdyz pouziju "vazelinu" stihl na uhlovy prevody v krovinorezu jonsered... jde o to, ze ta od stihlu se lisi od te originalni barvou(klasicka zluta x skoro cerna), troufl bych si tipnout na primes grafitu pro lepsi mazaci schopnost, je to mazaci tuk na prevody, tudiz by melo byt jedno jaky je vyrobce ne? Jen si treba rikam jestli ta smes tech dvou nemuze casem delat problemy (nejake chemicke procesy, zmena konzistence, hrduky... nevim co se tak muze jeste dit).

diky za nazory

V.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 182.202 (?), 6.7.2010 15:22

To je úplně jedno, jakou používáte vazelínu, hlavně,že nějakou používáte. Když jsem kupoval křovinořez Husqvarnu, prodejce mi k němu dal vazelínu od Oregonu, která je také černá. Při případné opravy převodovky Vám nebude servisák zkoumat, jestli jste použil vazelínu černou, nebo žlutou. Hlavně, aby tam nějaká vazelína byla.Převodovka se při práci ohřívá, tudíž vazelína mění barvu a viskozitu. Roman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 127.18 (?), 6.7.2010 15:27
Větší problém by byl, kdyby jste úhlový převod nemazal. Např. Oregon má v nabídce mazací tuk na úhlové převody, ale je určen pro použití v úhlových převodech jiných výrobců těchto přístrojů.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 183.3 (?), 7.7.2010 10:59

děkuji Vám oběma za rady!

zdraví V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 70.100 (?), 7.7.2010 11:21

Nemůže se dít nic, mimo to, že to zadřete, když to nenamažete. Není tam grafit ale molyka a jsou to tuky běžně používané k mazání úhlových převodů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 165.55 (?), 7.7.2010 12:10

K dostání v nejbližší prodejně náhradních dílů na auta, mažou se s tím mj. homokinetické klouby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 7.7.2010 15:11

Jestli se Vám vyplatí úspora doporučeného tuku výrobcem záměnou za mazací tuk na homokinetický kloub u auta, který je provozován v nesrovnatelně nižších otáčkách, tak si kupte co si myslíte, že je lepší. Potom ale nenadávejte na servis a prodejce, že Vás na to neupozornili, neboť v návodu homokinetický kloub není, ale mazání - údržba úhlového převodu. Úhlový převod má na hnací hřídeli otáčky až kolem 13500/min.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 147.108 (?), 7.7.2010 16:20

Tuk Slovnaft LT 2M jsem dostal k vyžínači OM 722 S v Mountfieldu někdy před 9 roky. Slouží dodnes.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 7.7.2010 18:29

Já Vám to neberu, ale ani to nedoporučuji. To stejné je u olejů do 2 T, sekaček. Já na to mám takový názor, který jsem si u lidí, kteří to znají ověřil, že to stejné není. Ale nikoho nepřesvědčuji, pokud několik desítek Kč potěší a dotyčnému hlavně toto udělá radost, tak se postupně může zaměřit na svoje, nejlépe zánovní auto a dát do něj třeba M6A, ten je velmi levný, přece každá úspora se počítá. Jsem přesvědčen, že na M6A by ten motor jel, neboť jedni experti jeli koupit olej do auta a druhý expert jim na benzince prodal M6A a výměnu si dělali doma, aby ušetřili. Když to slyšel mechanik v servisu(tekl jim olej z vany, neboť špatně dotáhli výpustný šroub, nebo tam nedali těsnění), tak se chytal za hlavu a po asi 1000km olej ihned vyměnil.  Takže rezervy v úsporách jsou ještě velké :))).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 53.232 (?), 7.7.2010 18:46

Niekoľko krát sa mi stalo že prišiel na servis stroj z poškodeným uhlovým prevodom.Po rozobraní z neho vypadol kus neforemnej hmoty podobajúcej sa na žuvačku.Mazacia schopnosť=0.Uhlový prevod ukončený, nové začínajú na 70Euro ale niektoré sú aj za 200Ja to pripisujem reakcii dvoch nevhodných druhov vazelíny.

  Čiže preložené do slovenčiny - dá sa ušetriť na vazelíne, dokonca to odporúčam.

Dôvod - pre mňa ako predajcu sú to "snadné prachy".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika