Vari - tlačený vozík



Stránky: 1,  2,  3   
host - 60.140 (?) 
18.2.2014 23:25, zobrazeno: 20636x

Dobrý den,

nemáte někdo zkušenost s tlačeným vozíkem před převodovku DSK 317? Jde mi o využití Vari v těsných prostorech - vyvážení dřeva z prořezávek, či se sklopnou korbou jako motorové kolečko. Uvažuji o kloubovém uspořádání, kdy by vozík byl zapojen do standardního otočeného závěsu, kola na vozíku by byla na dělené ose a pevná, neotočná. Vozík by měl být malý, šířka dle rozchodu kol DSK 317, korba uspořádána buď na vožení metrových polen podél (omezuje mne hlavně šířka) nebo jako výklopná o objemu cca dvou stavebních koleček. Máte někdo zkušenost s něčím podobným, hlavně při jízdě v terénu? Uvažuji o tom, že by v případě nouze šlo jet na zpátečku a stroj vést za sebou.

Obdobnou věc prodával Vari na převodovku 316 pod názvem "mula", ale systém s malými otočnými koly mi určitě nevyhovuje. Potřebuji únosnější a terénnější stroj. Vojta 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 71.145 (?), 19.2.2014 0:01

Zdravim taky jsem tahle požíval 317 s vozíkem vepředu na vožení klád.Vyjelo to neskutečné stráně ale je s tím problém zatočit.Já jsem to měl zapojené do držáku radlice na sníh.Docela sranda je když vám to chcipne s nákladem v polovine stráně ale na rovině to bude v pohodě

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 200.129 (?), 19.2.2014 9:38

Nějaké brutální stráně mne nečekají. Namáte prosím foto vašeho řešení?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 178.235 (?), 19.2.2014 10:18

"Docela sranda je když vám to chcipne s nákladem v polovine stráně ale na rovině to bude v pohodě"          Pokud otáčky neklesnou pod spojkové vypínací tak brzdí motor.Ale obrovský náklad nezastaví ani sebelepší brzda.Hazardům je lepší raději předcházet. AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 71.145 (?), 19.2.2014 11:57

Takto jsem si to udělal pro sebe je to potom jako motorové kolečko stačí převáženou věc stáhnout kurtou a jede se


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 19.2.2014 11:10

asi mám malou představivost, ale nedovedu si představit, jak vozík bude zatáčet - v případě kloubu "Jak pozná kam má uhnout a kdy má jet rovně?".

S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 200.129 (?), 19.2.2014 17:06

Zatáčelo by se klasicky řidítky - mám představu že to bude fungovat obdobně jako když couváte s normálním vozíkem, jen budou řidítka na opačné straně. Výhodu tlačeného vozíku spatřuji v tom, že budete na opačné straně stroje od vozíku, tedy není potřeba dlouhá oje se sedačkou. Navíc potřebuji úzký rozchod a stroj tak bude míň stabilní - opět je lepší stát mimo stroj, pokud se to zvrhne hrozí jen poškození techniky. Když vezmu celou sestavu i se řidítky, tak kloub bude zhruba v polovině = doufám v dobrou manévrovatelnost meui stromy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 19.2.2014 17:20

Tak to by spíše bylo lepší mít tlačenou řiditelnou nápravu. Je otázka, co by bylo jednodušší, jestli řízení v kloubu nebo nucené otáčení poloos nebo páva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 130.4 (?), 19.2.2014 18:32

Já jsem si udělal něco podobnýho jak má Dakr, řidím zezadu přední nápravu, mám tam sice jen výklopnou korbu, ale dá se tam dát i na dřevo, jak to má Dakr. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 19.2.2014 20:16

JJ jak by to fungovalo v provedení dvou řiditelných pávů so dovedu představit, ale najít si obrázky od Kor 220 pro Dakr je asi nejvýstižnější. Při samodomo pak je možné snížit těžiště, které je u Kor 220 výše kvůli instalaci sklápěcí korby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika