Vari/Tera seklá redukce v kole



mmks - (3) - 144.120 (?) 
13.9.2012 20:02, zobrazeno: 10961x

Kola používám tak 2x ročně. Na jaře jsem musel orat a zjistil jsem, že je zaseklá vnítřní redukce v kolech. Pokud si pamatuju, tak se nastavuje vytažení/zatažením takého čepu z boku kola. Prostě čepy jsem rozhýbal, ale jedno kolo jede rychle a druhé pomalu, takže s tím dělat je vážně hrozné. Jak to opravit? Dík

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 209.86 (?), 13.9.2012 20:32
Neprotáčí se Vám polonáprava na převodovce? Viděl jsem úplně jiné, ne orig 6 hrany a byly protočené a majitel to dorval spojovací tyčí, aby se stroj pohyboval sevřením k převodovce. Jinak je snadné kolo demontovat a zjistit stav palce a náboje. Někde jsem to kompletně nafotil. Předpokládám, že máte palce otočeny stejně, závlačky ostrým koncem ukazují ve směru otáčení kola - jízda vpřed, obráceně vzad, do středu uzávěrka, povytáhnout na vybrání v nálitku neutrál.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mmks - (3) - 144.120 (?), 13.9.2012 20:48

to určitě ne. Vše je originál. Problém je, že Teru kupovali rodiče a i když jsem s ní zvyklý pracovat už od dětství, tak s kolama jsem ji používal párkrát (99% ji užívám k rotavátorování).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 209.192 (?), 13.9.2012 21:43
Vypadá to, že zabírá 1 kolo, ověřte správnou polohu a zasunutí palců v nálitku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mmks - (3) - 144.120 (?), 14.9.2012 7:44

dobrá a jaká to je, má být vysunutý, nebo zasunutý? Jak jsem psal, původně s ním nešlo hýbat, ale pak jsem ho promazal a rozhýbal, ale v žádné pozici nevidím změnu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 4.243 (?), 14.9.2012 8:04

Které kolo zlobí a u kterého kola (levé-pravé) máte korunkovou matici středového svorníku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
centsm - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 118.192 (?), 14.9.2012 19:43

Podobný problém jsem měl s Ponny IIa. Zavinil jsem to sám, tím, že jsem po opravě čepu nasadil obráceně závlačku. Pak ta ostrá hrana dopředu neměla smysl. Rozdělejte náboj a podívejte se, jak orientovat čep.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 217.15 (?), 14.9.2012 20:32
Podle popisu je opotřebení 0, proto bych ověřil bez demontáže, zda palec je správně otočený a zapadne stejně hluboko, jako ten druhý. Stranu která netáhne, zkoušejte, druhou vypněte na neutrál, abyste poznal, kdy kolo zabírá. Kompletní demontáž jsem dříve nafotil a vložil, příp mohu opět vložit, pokud to bude třeba.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika