Vari návěs



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host - 78.146 (?) 
17.8.2015 23:20, zobrazeno: 30592x

Dobrý den,

používáte někdo dva návěsy za terru? Myslím originální přívěs + přívěs za auto. Nikde na netu jsem to nenašel, ale uvažuji o tom hodilo by se mi to a seno apod.. Pokud to někdo používá rád bych se inspiroval, jak to má řešené, případně jaké s tím má zkušenosti.

Děkuji


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 193.82 (?), 28.8.2015 15:07

Myslíš jako zapojit dva "valníky" za sebou??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 28.8.2015 22:47

Na seno je praktické vyrobit si vysoké bočnice. Nejjednodušší co jsem viděl byla klec z kari sítí a "stínovky".

Tříosá souprava by byla asi neřiditelná, použitelná pouze pro jízdu vpřed. V teoretické rovině lze uvažovat o sestavě mula (přední tlačený "rudlík") pohonná náprava a tažený vozík.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 31.8.2015 21:07

njn fotku bočnic vysokých 2 m a vyklopených do W jak u žebřiňáku nemám, tak Vám musí stačit popis...

K přednímu čelu se připevní Kari zkrácená na lichoběžník s doní šířkou podle vozíku a horní šířkou podle rozměru Karisítě. Odstřižky se použijí na vytvoření zúžení zadního otvoru. Aby se cestou nic nevydrolovalo, natáhne se zevnitř na řídkou Karisíť kašírovaná látka zvaná stínovka nebo pytlovina. Nahoře se kari proti rozvalení do stran jistí lanky s háčky. Nakolik je to praktické při nakládání a skládání nevím - nevlastním vzorek.

Bočnice slouží k tomu, aby to nevypadalo neforemně jak na ilustrační fotce z stránek výrobce (Vari - citovaný obr. 2)

malé ale praktické bočnice na seno-slámu
malé ale praktické bočnice na seno-slámu
převzato z Vari.cz
převzato z Vari.cz
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 147.46 (?), 1.9.2015 12:05

Přestaňte přehánět. Ta neforemnost by se nikdy v žádném případě neměla objevit na jakékoliv komunikaci. S tou pojízdnou kopkou se můžete pohybovat jen za plotem po soukromém pozemku. Jestli s tím někdo chce na veřejnou komunikaci, tak ta kopka může být jen tak velká, abych přes ní viděl dozadu a řidič vozidla za mnou viděl, že ukazuji rukou změnu směru. Ostatně v návodu je napsáno: K upevnění objemových hmot naložených na přívěsu musí být použito dostatečně pevných, vyzkoušených a k tomu účelu určených lan.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6488) - 9.135 (?), 1.9.2015 12:19

 K upevnění objemových hmot naložených na přívěsu musí být použito dostatečně pevných, vyzkoušených a k tomu účelu určených lan.
Ty koupíte i s atestačním štítkem běžně v hypermarketu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 1.9.2015 12:54

A vy si myslíte, že když za Vari zapojíte přes nehomologovaný závěs druhý přívěs, tak že s tím budete moci na veřejnou komunikaci veřejně? Maximálně tak ze záhumenky po polňačce na humna a co nejrychleji do dvora.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.91 (?), 1.9.2015 15:15

Já souhlasím s názorem pana Standy.Objemovou jednu korbu.Odbočování a podobně, si každý normální člověk zajistí druhou osobou.Pokud uvažuje.Z míst kde je to nebezpečné, je tam velký provoz, tak než to seno posekám a usuším, tak snad můj mozek přijde na to, že je pohodlnější přistavit za 250kč objemový kontejner.Pak jsou zas místa bez provozu, že stačí zastavit podívat se dozadu a odbočit.Pokud mám tedy osvědčení a zapl. pojistku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.46 (?), 1.9.2015 22:31

Pokud mám tedy osvědčení a zapl. pojistku.

Ještě vám u toho něco chybí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6488) - 9.135 (?), 1.9.2015 22:37

To mi řekněte tu pohádkovou zemi, kde vám za 250 přistaví a odvezou kontejner. Jakýkoliv.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika