Vari Hurricane F-550 - vyžínač křovin



host - 9.6 (?)
1.7.2016 11:37

Rámy jsou u bubnovek i mulčovačů stejný - tvrdit, že rám je mezi ostruhou a uložením nože poddimenzovaný, je myslím zcestný. Takováhle prasklina běžným používáním nevznikne.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
                     
host - 40.93 (?), 1.7.2016 10:02

Z akéhokoľvek dôvodu nevyvážený rotujúci nástroj vytvára vibrácie ktoré sú schopné vytvoriť únavovú prasklinu aj vtedy keby rám bol vyrobený zo železničnej koľajnice.Ide len o to za aký čas.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 22.150 (?), 1.7.2016 10:28

Na bubnovce není talíř taky ideálnê vyvážený, dostane rány od krtinců, kamenů a rám nepraská.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.6 (?), 1.7.2016 11:37

Rámy jsou u bubnovek i mulčovačů stejný - tvrdit, že rám je mezi ostruhou a uložením nože poddimenzovaný, je myslím zcestný. Takováhle prasklina běžným používáním nevznikne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jani02 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (277) - 40.93 (?), 1.7.2016 15:22

Nikto tu netvrdí že je stroj dokonale vyvážený.Je však veľký rozdiel medzi nie celkom dokonale vyváženým a nevyváženým strojom.

Taký lom ako je na tom ráme snáď ani nieje možné normálnym spôsobom dosiahnuť.Ani keby zrovnával len krtince.

 Existujú však také veci ako kmity, frekvencie a rezonancia a unavové lomy.To jediné to podľa mňa môže vysvetliť.Len je to velmi zložité aby sa to vysvetlilo len tak v nejakej diskusii.

  Jednoducho majiteľ kašlal na to že mu stroj neskutočne vibruje.Stroj na to že je nejaký problém upozorňoval všetkými tými poruchami.

 Nakoniec zlomilo rám a majiteľ hľadá vinníka všade inde len nie doma.Ale pravda je taká že vinník na neho hľadí zo zrkadla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 110.125 (?), 20.7.2016 11:27

Ano, majitel (já) byl v tej době naivní a investoval peníze to tohoto poměrně lehkého poddimenzovaného stroje. Ale chápu, že někomu kolem domu na pár tisíc m2 to bude fungoval zlatě.

Až bude chvilka u stroje, nafotím jak se mi po těch letech užívání zkroutil držák ostruhy, je tak trochu do vrtule, což vzniklo asi těmi neskutečnými, nebo skutečnými vibracemi alias mnou.

Každopádně, plech rámu je hodně poddimenzovaný, prostě hobby stroj.

MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 120.37 (?), 31.7.2016 7:57
Vyvážit nůž, případně kontrolovat dotažení všech šroubovych spojů je základ. Vibrace jsou svině i kdyby tam byla jak už tu někdo psal kolejnice, tak to nevydrží. On bude pravděpodobně problém někde za řídítky, že?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 84.190 (?), 31.7.2016 12:25

Jen tak obecně.Není dobře za každou cenu nadávat na výrobek, ale zrovna tak není dobře dělat z uživatele většího troubu než ve skutečnosti je.To se ten vývoj nikam nehne.Problem mezi řídítky může být, když tam zapomenu dát olej např.Namazat úhl.převod.I ten už nějak u křovináku některé značky řeší.To by vibrační deska taky mohla mít problemy, součástek je tam dost.No jsem laik, jestli to nejsou úplně jiné vibrace s jiným kmitočtem...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 127.24 (?), 31.7.2016 13:01

Máte pravdu, ste laik. Nedáte si ani tú robotu aby ste sa bližšie pozreli na celú problematiku okolo vibrácií. Ale to vám nebráni hlúpo kecať.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 12.246 (?), 31.7.2016 18:26
Je jen dobře, že tu někdo zmínil vibrace, ruce po práci brněly jako sviňa, už by jsem to nechtěl, posekal jsem 1,5 ha a šlo to z domu s desetitisícovou slevou.Nikdo s tím nechtěl sekat.Navíc, na dvě-tři sečení/rok, na který to bylo kupováno, to fakt nedá, chce to 5-6 sečení a to je ideální.Co ale by jeden chtěl za ty penize, podstatně kvalitnější je vyšší model, ale dvojnásobná cena, tak tam se tak nešetřilo.Když jsem pak kouknul na videa, tak oni s tím jezdí s řidítkama " u země",furt to přizdvihávají na vyšší trávě.Kdyby to bylo volitelně vícerychlostní, nejspíše by se dost vyřešilo-na vyšší trávu snížit pojezd, na řidší nebo menší vyšší pojezd.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 84.190 (?), 1.8.2016 6:39

Čekal jsem to, pane vzdělaný, že dostanu za uši od matematika, který počítá vibrace.Ne nedám si tu robotu abych se pozeral na tu problematiku a pak tady přednášel.Nejsem konstrukter.Ten za to dostal zaplaceno, já ne.Dám si tu robotu, abych se takovým nepovedeným strojům vyhnul.A možná taky, abych odsunul ty znalce na jiné vlákno.Nějaké vědecké. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika