Vari Hurricane F-550 - vyžínač křovin



host - 110.125 (?)
29.6.2016 9:47

Včera jsem ještě dodělával lepší uchycení pružiny a všiml si na rámu další a delší praskliny. Ale jsem rád, že jsou i sokojení zákazníci.

byla to poslední kapka, vybírám mulčovač za malotraktor, něco bytelnýho, takže asi VARES vertikální


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 9.62 (?), 8.5.2016 19:52
Tento vyžínač je největším zklamáním.Motory používá bez debat ty nejlepší, ale tímto to končí.Za dvě rychlosti tu považují želvu x zajíce, tzn. sníží se to otáčkami motoru, tím se sníží rotace nože=nepoužitelné.Čekal jsem převodovku v této ceně.I při nejvyšším zdvihu na vodící ostruze se to dusí při 40cm trávy, asi je to logické-nemá kam jít, musí být nasekána, částečně vylítává dopředu, pokud je řídká-hustší nebo trochu vyšší nemá šanci=chcípne motor.Jde tomu zabránit přizdvižením, ale to pak jen zdvihám a pokládám.Ten krám jde z domu.Pokud zvažuje někdo mulčovač tohoto typu, tak vyšší model-jednak má fakt rychlosti, takže motor dělá co má a pojezd jede jak chci a jako bonus na větší plochy jde za něj sulka.Už vidím, jak s hurikánem někdo seká hektar, určení má tuším až 1,5ha a vyšší trávu jen s rukojeťmi u země-přizdvižen předek.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.6 (?), 9.5.2016 18:17

Převodovku byste mohl čekat, ale nemají jí v této třídě ani jiné produkty, které jsou podobně zatříděné. Rychlosti se řadí na řemenici a nepotřebujete k tomu žádný nářadí. Je zajímavý, že píšete, že se dusí při 40 cm trávě, já s tím dělám běžně i přes metr a pokud se vypodloží ostruha všemi podložkami a zařadíte za jedna, proseká se to prakticky čímkoliv. Doporučuju napsat přímo výrobci - o zákazníka se zajímají a pochybuju, že by Vám nepomohli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 110.125 (?), 17.5.2016 20:11

No nevím jak na vašem stroji, ale na našem je želva & zajíc na obrázku dole na krytu, který sundám a přehodím řemen z jedněch řemenic na druhé, otázka půl minuty a jedu dál, F-550 s Hondou asi tři roky starý.

Martin Horňák

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 110.125 (?), 17.5.2016 20:33

Doplním o nové poznatky

Pružina 184553 co vrací přítlačnou kladku pohonu do polohy "nejede" se na mulčovač montuje od vloni, tuším po prázdninách. Bubnovky ji mají odjakživa - info z VARI.

Já byl v rámci této aktivity ještě podívat v Agrowest Plzeň, a na vystaveném mulčovači též pružina nebyla.

Též nemám vratnou pružinu na ovládání kladky pohonu nože, podle kusovníku má být a je totožná s pružinou na pohon. Zatím jsem ji neinstaloval.

Dnes odpoledne počítadlo na cca 21mth, předtím cca??mth (více viz výše někde v příspěvcích) bez počítadla. Počítadlo mám rok a měl jsem ho mít od začatku. Práci jsem musel ukončit, neb se rozpadl plech uložení převodovky a jeho část se ztratila už kdoví kdy a kde. Že není něco v pořádku jsem pozoroval už před pár dny, kdy se mi podruhé zlomil aretační šroub co fixuje řemenici s hřídelí pohonu na vstupu do převodky a když jsem ho tedy opět měnil (asi podruhé či potřetí) všiml jsem si prasklého držáku převodky. Tak jsem tam navařil silnější kus železa, takže to praskne jinde.

Letos zatím zamulčováno cca 6,5mth na zajíce výška střihu buď 0 nebo polovina. Tráva nad kotníky řídká, nad kotníky hustá nebo pod kolena hustá. Nejčastěji mulčuju jednou na podzim, nebo po létě, pěkně suchý odkvetlý, nebo mezi polema vícekrát nízký.

bovdeny mám popraskaný na koncích, u těch plechových čepiček

asi bych si už měl koupit mulčovač za traktor nebo malotraktor, abych tohodle drobka nepřivedl k infarktu... jenže...vezmu, naložím do kufru... převezu a makám... crcat se někam s traktorem, nebo malotraktorem na přívěsu, zatím to není v plánu, to až na příští sezónu

přidal jsem fotku prasklýho plechu pod převodkou, tak to snad bude vidět

Martin Horňák

podruhé prasklý držák převodky
podruhé prasklý držák převodky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 110.125 (?), 28.6.2016 11:08

Je to v pořádku. Cca po 6ti mth ta pružina praskla. Kupodivu ze stroje nevypadla, tak jsem ji udělal druhé očko.

Nicméně... taková bilance. Stroj cca 3roky stáří. Cca 50mth. Vzpomínal jsem, kolik hodin jsem já nebo servis strávil opravami. Není to lichotivá bilance.

- ztráta kolíku na převodovce u řemenice = 3x opravováno
- netěsnící O kroužek na hejbláku motoru = olej kapal ven, po opravě        špatně seřízené otáčky motoru a problém se startováním
- prasknutí rámu na různých místech = 3 svařování + vyztužení
- povolený bovden (na motoru) sytiče = nešlo startovat studený
- vymačkaný řidítka ve šroubovém spoji
- několik povolených a ztracených šroubů na částech rámu
- vypadaný nýty krytu nože
- no a loupání laku na rámu, pod tím rez

čili opravy na několik hodin

no a pak tu jsou zákazníci, co jsou s tímto strojem nesmírně spokojeni

Martin Horňák


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.6 (?), 28.6.2016 13:15

Je to zajímavý. Já s tím opravdu prasím 4 roky a ani jednu z těch závad jsem neměl. Mám asi štěstí na kus nebo co, protože jen jezdím a jezdím. A to stroj opravdu nešetřím...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 110.125 (?), 29.6.2016 9:47

Včera jsem ještě dodělával lepší uchycení pružiny a všiml si na rámu další a delší praskliny. Ale jsem rád, že jsou i sokojení zákazníci.

byla to poslední kapka, vybírám mulčovač za malotraktor, něco bytelnýho, takže asi VARES vertikální


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jani02 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (277) - 129.140 (?), 29.6.2016 10:32

Mne tie praskliny pripadajú ako praskliny z nevyváženého kosiaceho zariadenia.Netvrdím že tá kostra stroja je njak extra pevná ale neviem si predstaviť aké jedorázové sily by museli na ňu pôsobiť aby takto praskla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 110.125 (?), 1.7.2016 7:08

Prasklina je přesně v polovině vzdálenosti mezi dotykem kol a ostruhy se zemí. Takže za mě hlasuju za prasklinu vzniklou nárazy ostruhy o zem.

MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 12.3 (?), 1.7.2016 7:35

Ostruha jede po zemi a přenáší vibrace od nože přes rám na zem. Úsek rámu mezi uložením nože a ostruhou je námáhaný a konstrukčně poddimenzovaný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika