Vari / Agzat redukce 80mm / 120 mm t.j. jeden motor80 pro všechno



host - 4.102 (?) 
13.5.2016 13:15, zobrazeno: 13931x

Dobry den, kto vie poradit, kde by sa dala kupit "redukcia" 80mm na 120 mmm?

Ide o toto:  aby standartny motor VARI so standartnou 80mm VARI-spojkou sa dal pouzit aj na AGZAT-prevodovku so standartnou 120 mm AGZAT-spojkou.  Pozor ide o odnimatelnu redukciu, nie o trvale prerobenie agzatovskej prevodovky na 80mm spojku. Vysledny pozadovany stav je aby na beznej agzat-prevodovke ostala standartna 120 mm spojka, na ktoru sa starndartnou objimkou upevni 120mm strana redukcie a na na hornu 80mm stranu redukcie sa nasadi vari-motor so standartnou 80mm spojkou. Vo vysledku by sa dali na prevodovke AGZAT pouzivat bez redukcie motory so 120mm spojkou a s s nasadenou dopytovanou redukciou motory s 80mm spojkou.

Dakujem.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 5.170 (?), 13.5.2016 14:06
Musel by se vyrobit mezikus hrnek 80 mm hřídel na ložiscích a spojka 120 mm nasadit na převodovku a zajistit, do toho nasadit motor zajistit. Nebo měnit přírubu a spojku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 4.102 (?), 13.5.2016 17:16

Dakujem za reakciu. Cosi taketo kdesi ktosi vyraba(l), lebo som to videl na bazos.CZ, jeden pan to predaval spolu s jednoosakom Vari. Ale iba SPOLU ako komplet s ostatnym prislusenstvom. Telo tej redukcie vyzeralo ako profesionalny odliatok, nobec to nevyzeralo na amatersky zlepenec. Tak hadam ich existuje viac...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 75.26 (?), 14.5.2016 20:23

Zdravím, podle Vaší reakce je Vaše zručnost spíše pod průměrem. Soudím podle Vašeho výrazu "amatérský zlepenec", znám mnoho amatérů a jejich výrobky se mnohdy s profivýrobou nemohou srovnávat. Má-li někdo šikovné ruce a podmínky, tak je pro něho takovýto mezikus sranda na pár hodin. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 227.229 (?), 14.5.2016 21:01

Zdravim p.Stando, skusme vykonat velku potrebu (pejorativne) na moje zrucnosti/nezrucnosti. Osobna konfrontacia zrejme nepomoze dospiet ku kyzenemu vysledku. Už aj preto, lebo lebo suhlasim s tym, ze aj v amaterskych podmienkach dokaze niektory sikovny clovek vyrobit obdivuhodne vyrobky. Potom je este ina skupina amaterskych cinnosti, kedy vyrobok tiez vyborne sluzi, ale nesie viditelne znamky amaterskych postupov. Aj tato skupina si zasluzi uznanie, ale je vizualne poznat amaterske postupy. Tak by som mohol pokracovat.  Ale nie je mojim zamerom niekoho urazat, myslim, ze sa to da zistit z toho co som uz napisal. Ak nie tak to pisem teraz.

 Rad by som sa dostal ku takejto FUNKČNEJ redukcii, môže mi niekto racionalne poradit?

Dik.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 7.190 (?), 15.5.2016 20:25

Mezikus není třeba. Vymění se horní díl převodovky Agzat údajně v ceně 30€.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 227.229 (?), 15.5.2016 23:26

Dakujem za dobre mienenu radu.  Ale to by znamenalo TRVALU prestavbu prevodovky Agzat, čo v tomto konkretnom pripade žiaľ nevyhovuje z dvoch dovodov:

1. Na tejto prevodovke nemozem robit TRVALE konstrukcne zmeny, pisal som to uz v prispevku z 13.5.2016. A to by znamenalo TRVALE demontovanie 120 mm horneho dielu a TRVALE namontovanie 80 mm dielu, co potom samozrejme vylucuje pouzivanie motoru so 120mm spojkou.

2. Ignoranti z firmy Agzat robia skutocne take 80mm rozhranie pre motory s 80mm spojkou, ale jaksi zaspali vyvoj, lebo uchyty na tomto medzikuse su asi z minuleho tisicrocia. A to preto, lebo tento medzikus ma uchyty pre dvojtakt asi jikov, ale odliate šikminy NAPEVNO priamo v tele odliatku, preto sa nedaju vobec vymenit "dvojtaktove" kolíčky vyrazenim a ich nahradenie narazenim "stvortaktnymi"  sedielkami, ako to ma šikovne vyriesene na svojich prevodovkach firma Vari.  Mal som tem diel v rukach. Volal som do podnikovej predajne Agzat v Povazskej Bystrici ci maju tento fixny 80mm medzikus aj v prevedeni pre standartne uchyty 4taktneho motora, ako ma napr. Vari. Baba bola dost neprijemna (!!?!)  a povedala mi, ze maju iba taketo 80mm odliatky pre dvojtaktne motory tuším typu PA100.  To nevyhovuje, je to slaby mrzak nekompatibilny uchytmi so sucasnymi silnymi 4T motormi. Obratil som sa aj na specializovanych predajcov, ale povedali mi to iste (tam som ten medzikus mal v rukach, je to kompletny diel aj s ozubenymi kolesami horneho dielu prevodovky).  Je to ako UKND. 

Ale aj tak dufam, ze niekto znaly poradi. Diky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika