Vadná svíčka NGK-CMR 7H



host - 255.138 (?) 
19.6.2008 17:32, zobrazeno: 15087x

Dobrý den, mám problém s motorovou pilou - no name z Bauhausu. Pravděpodobně po přehřátí už nejde nastartovat a když chytne, běží jen na volnoběh a strašně kouří. Vypadá to na vadnou svíčku NGK CMR 7H se závitem M10x1. S jinou svíčkou je jiskra normální, s touto přeskočí na plášť svíčky nebo vůbec. Vzhledem k tomu, že jsem nikdy u žádného stroje ani modelářského motoru nemusel měnit svíčku, zajímalo by mě jestli je tato typově špatná a mám shánět nějakou jinou nebo je to jen vadný kus. Případně jestli by nebylo lepší převrtat hlavo na normální M14. Jinak NGK jso dobré svíčky tak nevím. Děkuji za připadné zkušenosti.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 11.107 (?), 19.6.2008 19:24

Má zkušenost se značkou HGK v pile není dobrá. První svíčka byla Champion a měnila se až s paliv. filtrem za NGK, která vydržrla měsíc. Pak jsem koupil Bosch a o5 o svíčce nevím. Mám teda závit M 14, ale být váma nic nepředělávám a pokusil bych se sehnat ekvivalet za tu NGK. Nedokážu posoudit celkovou kvalitu NGK, ale teď se jí raděj vyhnu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 164.183 (?), 19.6.2008 22:20

NGK je špička v zapalovacích svíčkách, problémy s touto značkou jsou opravdu ojedinělé.

Tazateli: Nevím, zda je to vadný kus, ale zkuste koupit jinou, a vyzkoušejte, stojí 50,- Kč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 80.114 (?), 20.6.2008 9:14

Dobrý den,

je pravda, že poslední dodávky svíček NGK-CMR 7H jsou opravdu špatné. Dodavatelem nám bylo řečeno, že byla vyrobena špatná várka. Tak nevím, ale NGK je zase na druhou stranu povařována za jednu z nejkvalitnějších.Náhradu jsem sháně ale bohužel nesehnal .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 238.17 (?), 20.6.2008 11:02
NGK svíčka bývala skutečně dobrá dokud ji vyráběli Japonci, dnes tam zůstalo z Japonského akorát nápis „Made in Japan“. To také nebývala ani levná. Nyní stojí sice zhruba 38,-kč.. ale z naší zkušenosti má nejvyšší poruchovost. Nutno dodat, že česká svíčka není na tom o mnoho lépe. Nejnižší poruchovost se nám projevuje u svíček Champion, kde je ale cena vyšší. Co se týče dotazu, tak tam bych doporučoval adekvátní výměnu od jiné značky. Tím ovšem nechci říct, že uvedenou poruchu musela způsobit vadná svíčka. Příčin uvedené závady může být více. Převrtání hlavy nedoporučuji a to nejenom z toho důvodu, že mu tím padá záruka.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 4.243 (?), 20.6.2008 11:12

No a našel by jste pro něj v nějakých tabulkách ekvivalent? Já co jsem se díval svíčku HGK CMR 7H jsem bohu žel nenašel. To by mu asi pomohlo nejvíc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika