Upozornění všem majitelům sekaček pil a dalších přístrojů



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
host - 178.235 (?) 
28.8.2014 16:45

Pokud do benzinového stroje lejete benzin, lejte ho opatrně.Potřísněné okolí se nevyplácí.Např.kontrola jiskry na vyšroubované svíčce v takovém prostředí může způsobit zapálení .Nejen směsi z válce, ale i potřísněné nádrže.Viděl jsem: shořela přehozená košile i plastová nádrž s benzinem.Po obnově el.drátů a nádrže stroj pak ještě jezdil.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 28.8.2014 17:03

To je jistě pravda. Ale je trochu rozdíl mezi doplňováním nádrže a zkoušením jiskry na svíčce. Osobně, když vyjedu benzín v autě, pile, křoviňáku, sekačce a potřebuju dál dělat, tak je vypnu, ale na vychladnutí stroje nečekám. Rád bych věděl, kdo tak činí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 216.69 (?), 28.8.2014 17:52
Přeseknout kabel od 380 V jsem dokázal také a na chvilku jsem strnul, než jsem si uvědomil, že je odpojený. Na vychladnutí motoru nečekám, víc bych čekal než sekal a řezal. Má se dodržet bezpečnost při doplnění benzínu. Rozlišujme obsluhu, nepovolené zásahy a nástroje, ochranné pomůcky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 28.8.2014 20:55

V návodu není, že máte stroj nechat vychladnout, ale jen, že z místa, kde jste dopňovali PHM se má odejít cca 3 m a až tam startovat. Je to proto, že v místě tankování mohou být výpary vytlačené z nádrže a výpary z úkapu mimo nádrž. Ochrané pásmo je 1 m, ale pisálek návodu se sichroval a dal ty 3 kroky/metry. Většina lidí naleje na místě, kde má uložen kanystr a pak jde na místo, kde má nedokončenou práci a až tam startuje. Takže v poho...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 30.8.2014 20:06

 ale jen, že z místa, kde jste dopňovali PHM se má odejít cca 3 m a až tam startovat...

1)Takže,...před začátkem práce se sekačkou po naplnění nádrže u sekačky benzínem, mám podle Vás poodjet cca 3m na jiné místo, a až pak startovat?...proč, když jsem beztak nabryndal benzínem okolo nádrže, a na motor!

2)Během práce se sekačkou došel benzín, zajdu pro kanystr, doleju nový, a pak mám poodjet cca 3m na jíné místo proč, když jsem beztak nabryndal okolo.Pokud je to vlákno ještě stále o dolévaní benzínu do sekačky, strácí to logiku.

3)Na benzínové pumpě natankuju u auta plnou nádrž, po zaplacení PHM odtlačím auto se zhasnutým motorem,ručně od stojanu cca 3m dál na jiné místo, a až pak nastartuju?proč, strácí to logiku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 30.8.2014 22:29

Výrobce pily počítá s tím, že použijete jeho značkový kanystr s ochranou proti přeplnění nádrže, takže nenabryndáte (nebo ne tolik)

U auta nemáte hrdlo nádrže pod 1 m od hlavy motoru.

A kdyby jste četl, na co bylo reagováno, nedělal by jste ze sebe ...  Ano, vždy počkejte než motor vychladne, on bude lépe startovat a určitě Vám někdo prostoje spojené s tankováním zaplatí. Jen nevím u kterého stroje je v návodu to čekání 20 minut...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 31.8.2014 10:40

A kdyby jste četl, na co bylo reagováno, nedělal by jste ze sebe...

Na který příspěvek jste reagoval, to ví jen autor již zmíněného příspěvku, a Vy.Ostatním účastníkům diskuze se annonce v nových reakcích nezobrazí.Před Vaším postem je příspěvek o elektrické sekačce, na který Váš nesmysl o poodstoupení cca 3 asi navazovat nebude.

Standa von Königgrätz, citace autora"

"V návodu není, že máte stroj nechat vychladnout, ale jen, že z místa, kde jste dopňovali PHM se má odejít cca 3 m a až tam startovat.

Proto bych byl vděčný, kdyby jste ojasnil logiku pravidla poodstoupení cca 3m stranou před startem benzínového motoru.Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 31.8.2014 10:51

Dvě věci

do elektrické sekačky benzín neleji...

pokud nemají dva následující příspěvky kontext či posloupnost časových razítek, používám odkaz  předchozí příspěvek

A co chcete vysvětlovat na tomto příspěvku?

SfK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.91 (?), 31.8.2014 11:17

Tato diskuse je trochu nešťastná.Všechno co je potřeba si ten kdo opravdu nikdy nic nedělal může přečíst v návodu.I to, kam to má potom vyhodit.

Nevadí vám např.když tankujete benzin u pumpy, že kousek od vás klepající se nanynka s nějákým frajírkem kouří? A vy nevíte, jestli do vašeho stojanu nevrazí jiné auto nebo se stane jiná legrace?A v autě máte přikurtované dítě?Mě tedy jo.A nejsem zas tak přitvrdlý abych nevěděl jak nejlíp nalít do sekačky benzin a taky poznat kdy je vysoká koncentrace par.Podle mě je mnohem nebezpečnější tahat kabel, Ale zas, když bedete trvat na gumových rukavicích, nemyslím ty doktorské.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ala1970 - (8) - 197.33 (?), 1.9.2014 13:55

Na návody kašlu :) Vemu hrábě a jedu :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika