Udržba hydro převodovky u traktůrka



Stránky: 1,  2   
Fary95 - (1) - 40.77 (?) 
25.6.2011 16:21, zobrazeno: 65343x

Dobry den. Chtěl bych se zeptat na udržbu hydropřevodovky.Jestli se v ní mění olej (myslím že asi ano) a jaky je nejlepší a případně jaky by mohl byt problém že na větší rychlost nemá sílu pokud to není normální. děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 128.254 (?), 26.6.2011 9:56

Zdravím, olej vyměnit není na škodu, většinou se doporučuje motorák, ale z vlastní zkušenosti mohu doporučit nějaký hydraulický olej. Důvod je ten, že motorák teplotou řídne a hydraulika je v tomto stabilnější. Vaše převodovka vykazuje určitý stav opotřebení a touto výměnou se stav trochu zlepší. Síla neopotřebované převodovky se rychlostí nemění, pouze víc zatíží motor. Zkontrolujte napnutí řemene a pokud se rychlost zpomaluje do kopce a motor drží otáčky,  tak je to opotřebovaná převodovka. Všem doporučuji nepoužívat traktor na tahání a strkání, není to buldozer.Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 171.21 (?), 26.6.2011 13:33

Dobrý den,

mám nový traktor s hydrostatickou převodovkou a chtěl bych se zeptat zda je normální, že při stejné poloze páky, kterou se ovládá rychlost jede traktor do kopce pomaleji než z kopce, jedu-li po rovině traktor jede nastavenou rychlostí a při jízdě z kopce zrychlí.

Dik za odpovědi, Zdraví Flekal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 239.112 (?), 26.6.2011 14:09

Mi to dělá auto taky a nemá hydrostatickou převodovku. Traktorek i auto má proto brzdu - z kopce dolů je oba vždy táhne přitažlivost zemská.  To je z fyziky ze školy. Žádnou páku na traktorku nemám, jen kolébkový pedál - nohou dopředu a patou dozadu. A hned nad ním mám nožní brzdu. V návodu k traktorku mám uvedeno, že náplň hydropřevodovky K46 je celoživotní. V návodu k AGS - StarJet je i druh oleje k případnému doplnění. O výměně oleje tam ale zase nic není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 128.254 (?), 27.6.2011 8:14

Zdravím, co je vlastně celoživotní náplň? To může být několik dní až několik let, životnost převodovky je dána způsobem jejího používání, čím více jí budete přetěžovat, tím rychleji skončí její životnost. Ještě k výměně oleje, olej v převodovce je filtrován a jsou zde magnetické lapače, konlrétně u K46 lze jeden magnet snadno vzjmout a očistit, mechanický filtr lze vyměnit až po demontáži celé skříně. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
hchaloupka - (10) - 248.254 (?), 30.1.2013 9:33

Dobrý den, mám převodovku T2 a je u ní nepruhledná expanzní nádobka takže jediná šance jak zkontrolovat hladinu oleje je otevřít šroub na horní části převodovky.je to asi šroub co slouží jako víčko pro dolití oleje.nemá ale žádnou měrku a nevim kolik by tam mělo být oleje.dokáže mi někdo poradit jak zkontrolovat jestli je tam dost?děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 4.243 (?), 30.1.2013 16:17

A nemáte náhodou převodovku HydroGear typ T2? Spolu s převodovkama Tuff Torq které, mají značení K 46 nebo třeba K66, jsou nejčastěji používané v zahradních traktorech. Některé velice dobré rady zde napsal Stanislav Melaga. Ty platí stále.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hchaloupka - (10) - 10.14 (?), 30.1.2013 19:59

Ano, jde o hydrogear T2.listuji forama ale nejak nemohu nic nalezt.bylo by mozne ty rady nejak zopakovat.staci co se tyce te kontroly stavu oleje.moc dekuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.243 (?), 31.1.2013 14:31

Technické relevantní informace hledejte snad výlučně v cizojazyčných textech a servrech. Každý z výrobců má svoje stránky a pokud něco najdete na českých forech byť pravdivé informace, bude to spíše vyjímka. Jsou i nějaká videa s komentářem na Tube. Není moc firem, co se opravou, kvalitní opravou těchto převodovek zabívá a pokud převodovka vykazje známky opotřebení věkem a provozem, nemá finanční efekt ji opravovat. Když jde čerpadlo nabo motor z Itálie, práce a co zbytek? Necháme starý? Ne, to už lepší koupit novou a jen vyměnit kus za kus. Tady v republice připadají do úvahy snad jen opravy, kdy hydraulické komponenty nevykazují závažné opotřebení a ta převodovka by mohla po opravě ještě několik let bezproblémově sloužit.. Jinak je to finančně o ničem. Výdrž hydrostatické převodovky má ve svých rukou majitel po celou dobu používání. Jak se k ní chová, tak dlouho vydrží. Přiznám se, že já nejsem zastáncem takto řešeného hydlopojezdu a upřednostnil bych mechaniclu převodovku Peerles a nebo variátor. Hydro až nakonec. Je to však jen můj pohled na věc a rozhodně ho nechci nikomu vnucovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 209.39 (?), 31.1.2013 19:24
Například hydrogear(nejhorší kvalita z montovaných hyder) udává celoživotní náplň,já mám kanzaki k10 a tam se udává výměna po 250mth(olej tuším 5w30).Jinak hydro na sekání je k nezaplacení, na taháni to ideál nebude, ale v domácích podmínkách s rozumným využitim(né jak tady čtu-do lesa, tahání bran apod.) bude sloužit dlouho pokud je od kanzaki, což je i ten tuff-tork(k46),ale není hydro jako hydro, s hydrogearem jsem jen sekal a slabnul a to nemel ani 100mth, navíc se přehříval už od začátku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika