Trojramenný nůž do sekačky



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 142.9 (?) 
1.8.2012 9:52, zobrazeno: 87437x

Zdravím, nekoupil jste si někdo do své sekačky trojramenný nůž od firmy abbecon?

A co jste zjistil, jaké jsou vaše zkušenosti. Pravdou je, že pokud to trávu mockrát nepřeseká, tak potřeba výkonu se sníží a mohlo by to zvládnout i větší trávu, kterou bych nesbíral do koše,  ale nechával na zemi. Protože koš je hned plný.

Co si o tom myslíte? Nebo neexperimentoval jste někdo s něčím podobným?

Díky.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Seldi - (38) - 195.18 (?), 1.8.2012 10:17

Vypadá to zajímavě ale bál bych se že to bude z nějaký měkkýho kovu a po pár sečeních to budu muset brousit a když je to 3ramenný tak bych to po pár Broušení už nevyvážil a začlo by mi to vibrovat celou sekačkou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 149.89 (?), 1.8.2012 17:52

nevím nevím dle mého je nejlepsí originalní nuz který je vyzkouseny pro optimalní secení/mulcovaní a chod motoru. urcite stím stravili mnoho času než vymesleli kastlu a kní nůž aby vše fungovalo co nejlépe.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 123.147 (?), 2.8.2012 9:23

Trojramenný núž jsem si koupil ale už s ním nesekám.Mám sekačku Stiga 53 cm s motorem Honda 5,5 k. Sekání s tímto nožem je dobré, koš se plní dobře ale problém je ve startování motoru.Tento nůž je několikrát těžší, než klasický nůž a tak při startování je potřeba vyvinout značnou sílu.Já to ještě zvládnu ale manželka již sekačku s tímto motorem nenastartuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 142.9 (?), 2.8.2012 10:55

No konečně někdo kdo trojramenný nůž vyzkoušel.

Je zajímavé, že to tak ztíží startování...

Jen bych se vás zeptal, zdali to zvládne vyšší trávu lépe než klasický nůž. To je zda-li tam kde se s klasickým nožem sekačka dusí to ten trojramenný zvládne výrazně lépe. Nebo je to nerozeznatelné?

A zdali to tu trávu tolikrát nepřeseká jak slibuje výrobce (a tím šetří výkon motoru).

Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 123.147 (?), 3.8.2012 9:15

Zda tento nůž zvládne vyšší trávu bych nemohl tvrdit.Ale je fakt, že při normálním sečení není potřeba sekat na maximální otáčky, i při nižších otáčkách seče dobře a i dobře plní koš. Posečená tráva se opravdu zdá tolik nepřesekaná.To ztížení startování je opravdu značné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 142.9 (?), 3.8.2012 10:59

Děkuji za odpověď.

Závěr ať si udělá každý sám. Já za sebe říkám - NEBRAT.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 123.147 (?), 5.8.2012 8:02

Ještě bych chtěl dodat, že jsem vyměnil i původní nůž /mulčovací/ za nůž od Castel G.Koš s tímto nožem naplním bez problémů, musel jsem si však zhotovit zavírání víka koše, protože se proudem vzduchu otvíral i přes stávající pružiny..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 181.176 (?), 6.8.2012 22:35

Ja som si kupil tento noz do mojej kosacky a urobil som asi najvecsiu chybu. Vobec ho nedoporucujem. Mam MTD53cm priemer. Objednal som noz na tento model. Prisiel mi po 1mesiaci. Po namontovani velke sklamanie 

1. Velmi tazko az problematicky sa startuje kosacka a to mam B&S s ready startorom.

2. ostava tak 1/3 travy na zemi vobec ju nezbiera horsie ako origo noz

3. Kosacka ma velke vibracie po 1hod prace som musel prestat kosit (vibracie ruk)

reklamoval som ho! vraj mam noz velmi vysoko a treba tam dat nejaku podlozku ktoru mi firma abbecon vyrobi. po 1 mesiaci prisla podlozka. Samozrejme to nepomohlo tak ze vraj musi ist druhy noz ktory bude vecsi ako 53cm lebo medzera od boku kosacky ma byt xx mm. A tak dalej... A to najlepsie na zaver. Ten noz je tak asi 6krat tahsi ako original noz. Vyrobca tvrdi ze to je prave to dobre ze ma velku zotrvacnost a tym nezatazuje motor. Pri druhom koseni sa stalo asi to najhorsie co si nikdo nepraje. Ten noz odtrhol srob ktory ho drzal. V travniku vyfrezoval kruh asi 3cm hlboky az do hliny a potom vyletel s pod kosacky do boku. Este stastie ze tam nikto nestal!!! Zniceny travnik, poskodena kosacka a ten noz komplet ma stal necelych 70€!!!(noz, podlozka,srob). A pan majitel uz treti tyzden neodpoveda na moje emaily. Tak si urobte zaver sami. Mam to komlet nafotene koho by to zaujimalo.

Este raz nedoporucujem!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 210.76 (?), 6.8.2012 23:02
Prosím Vás proč kupujete takové nesmysly? Nám sekačka seče, sbírá, plní koš navrchovato, až to manželce hmotností vadí. Je to klasický nůž k sekačce, žádné úpravy. Pokud toto sekačka neumí, tak ji vraťte, ať ji používají tam, kde neroste tráva. Takový bazmek je velice nebezpečný, neboť příliš zatěžuje uchycení nože, uložení klikovky, startovací mechaniku. Následně velké vibrace ničí celou sekačku a obsluhu. Uvažujte a zeptejte se prodejce sekačky, zda je vůbec možné takový nůž bezpečně a s nějakým přínosem používat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika