Trojramenný nůž do sekačky



host - 234.226 (?)
11.9.2014 17:46

Nebudu Vám rozmlouvat Váš názor. Je to shodou okolností 10 dní co jsem použil dva nože stejné a u jednoho jsem udělal cca 6mm díry. Díry se nelepily a motor nestrácel výkon. Zkoušel jsem sekat po ránu po dešti mokrou trávu udržovaný trávník. Následně s tímto samým neudržovanou vysokou. Pak obojí za sucha. Výsledky byly rozdílné, ale vzásadě jsem je popsal předchozím příspěvkem. Tedy nemyslím si to, ale mám praktickou zkušenost. V každém případě jsem byl výsledky překvapen a pochopil jsem že ty díry tam nejsou na odlehčení. Stále mám oba nože i fotky výsledku

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 11.9.2014 8:47

Pokud je tráva přerostlá tak, že je jí nutné nejprve snížit "napolovic" a pak o den později načisto, tak tam Vám ani víceramený nůž nepomůže k tomu, aby jste to jel na jeden zátah.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 78.65 (?), 21.11.2014 10:35

Ano ale ja se bavim o podminkach, ze to ani na nejvyssi nastaveni uz spravne nesece. Bohuzel je to jen rekreacni objekt, kde secu treba jednou za 2 nebo 3 tydny... samozrejme to nekdu secy tak, jak jste to popsal. Bohuzel ne vzdy je to mozne. Skoda max vyska seceni je nejakych 8cm. Kdyby bylo 12cm tak bych to mohl sect na dvakrat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 78.65 (?), 9.3.2015 11:56

Tak nuz konecne dorazil. Material festovni, nabrouseny, vse vypada velmi kvalitne. Foto neni, protoze uz je namontovany. Pokud to nekoho zajima, tak az ho prubnum, tak poreferuju...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 234.226 (?), 11.9.2014 10:08

Aby sekačka mohla sbírat trávu, potřebuje k tomu také(a na to se zapomíná) vzduch. Spousta lidí si myslí že pokud tam budou velké vyhazovací lopatky tak je to spasí a bude to házet do koše perfektně. Není tomu tak a spousta výrobců např Husqvarna má tyto nože děrované. Proč asi? Pokud tedy budete sekat vysokou trávu na co nejnižší strniště a ještě k tomu bude vlhká, což je velmi obvyklé u vysoké trávy nebude se do prostoru s nožem dostávat vzduch a nože posečenou trávu nebudou foukat, ale spíš házet. Na nůž to bude mít velký odpor dojde ke snížení otáčet až dušení motoru a efekt z toho nebude mít nikdo. Obsluha i motor se budou trápit a tráva bude požmoulaná nehezká. Je uplně jedno jestli budete mít dvou či tříramenný nůž. Než výměnu nože bych řešil sečení na dvakrát, třikrát (nejdříve vyšší strniště tak aby se tam mohl dostat dostatek vzduchu) a potom upravovat na přijatelnou výšku ale i možná výběr vhodného stroje na sečení trávy. To v tomto případě nemusí být ani rider ani traktor ale třeba lištovka. bubnovka či křovinořez

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 11.9.2014 10:33

Přesně tak, mám k Dolmaru dva nože. Mulčovací točí trávu se vzduchem v rámci šasí a do koše téměř nic nehází. Pokud se seká z 5 cm na 3 cm, dává optimální výkon. Pak mám nůž pro sekání s výhozem, který dává velké množství vzduchu právě směrem do výhozu (a je optimální pro snižování trávy z 12 cm na 5 cm nebo z 5cm na 3 cm). Pokud mi to přeroste nad 15 cm, nastupuje křoviňák na hrubé předsekání a po zvadnutí to posbírám do koše se začištěním na cca 4 cm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.38 (?), 11.9.2014 11:50

Spousta lidí si myslí že pokud tam budou velké vyhazovací lopatky tak je to spasí a bude to házet do koše perfektně. Není tomu tak a spousta výrobců např Husqvarna má tyto nože děrované. Proč asi?

Mám Hq, a opravdu má děrovaný nůž, lépe řečeno lopatky.Na lopatky jsem namontoval plechové uši,aby zvětšily kruhový obvod opotřebovaného nože,plochu která vhání mulč do koše.Pomohlo to.Myslím si, že ty děrované lopatky jsou vzduchovému režimu v pracovním prostoru spíše na obtíž.Děrované lopatky mají spíše jinou náplň práce,...a to primárně napomáhat mulčování travní masy, drcení.Mohly by otvory být většího průměru, protože se hned na počátku košení ucpou, a zbytek sekacího procesu ucpané zůstanou.

Vysokou trávu sekačkou nekosím,mám členitý terén, pro výšku střihu sekačky používám dírku "3",takže nízký střih nepoužívám, pod sekačkou je dostatečný prostor kudy proudí vzduch.S ucpáváním kanálu kudy proudí tráva do koše problémy jsou, ale je to asi letitý konstrukční problém většiny Hq.Až tak mě to nepálí,většinou mulčuju v týdením intervalu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 234.226 (?), 11.9.2014 17:46

Nebudu Vám rozmlouvat Váš názor. Je to shodou okolností 10 dní co jsem použil dva nože stejné a u jednoho jsem udělal cca 6mm díry. Díry se nelepily a motor nestrácel výkon. Zkoušel jsem sekat po ránu po dešti mokrou trávu udržovaný trávník. Následně s tímto samým neudržovanou vysokou. Pak obojí za sucha. Výsledky byly rozdílné, ale vzásadě jsem je popsal předchozím příspěvkem. Tedy nemyslím si to, ale mám praktickou zkušenost. V každém případě jsem byl výsledky překvapen a pochopil jsem že ty díry tam nejsou na odlehčení. Stále mám oba nože i fotky výsledku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 11.9.2014 18:54

Njn a já si naivně myslel, že se nože nejprve vytvarují a pak zakali, Po zakalení je povoleno jen brousit ostří. Na pokusné vrtání děr bych si nedovolil ani pomyslet.

Ale máte pravdu, na odlehčení se primárně používá zmenšení tloušťky materiálu a tuhost se pak dohání prostorovým tvarováním - prolisy a lemy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 11.9.2014 19:01

Sice to jen domýšlím, ale tepelně zpracovaná (kalená) bude jen pracovní část nože. Těleso zústává měkké. Běžně se to takto u nástrojů a řady dalších strojních součástí dělá. Obvykle indukčním kalenim. Proto to šlo vrtat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 11.9.2014 19:10

Tady nejde o to, že by do temperované a mírně zakalené oceli nešlo vrtat, ale o to, že temperováním byly odstrněny vnitřní pnutí a nůž je odolný vzniku únavových trhlin. Při vrtání bych se bál právě vzniku nežádoucích sil a pozdějšímu vzniku únavových trhlin. No pokud byl nůž na konci života a bude s ním sekáno tak 10-50 hodin, budiž asi se toho moc neděje (hlavně nejde o moje nohy).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika