Traktůrek



Stránky: 1,  2   
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 38.192 (?) 
16.12.2014 13:06, zobrazeno: 14801x

Měla bych tyto otázky k traktůrku z pohledu ženy, výběr dělám zatím na netu. Měl by sekat zahradu 3000 m2. Do zahrady je vjezd do kopce o svažitosti cca 40 stupňů v délce cca 8 m. Jiná cesta tam nevede. Pak už by jezdil bez takových strmých stoupání. Vyhlédla jsem si McCullocha M115-77TC. Nikde však nepíšou jak je vysoký, hlavně v místě sedačky, kvůli větvím, které by se musely odřezat. Ani o šířce jsem se nikde nedočetla, přitom je to důležité kvůli garážování na chalupě. Pak mě zajímá způsob vyprazdňování koše, který je veliký a jsem-li drobná, štíhlá žena, musím ho při vyprazdňování zvedat, nebo jím nějak manipulovat?  Pánové, prosím raďte. Ženy ovšem také, máte-li zkušenost :-)

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 209.147 (?), 18.12.2014 0:54
Všeobecně-koš je zavěšen na dvou otočných bodech a vysejpá se zpravidla pomocí vytahovací trubky, která je zabudována v koši, kterou se znásobí síla díky páce potřebné k vysypání hmoty.Ale záleží jen na Vás, jakou váhu chcete vysypávat, není nutné ho plnit dopĺna.Co se týče této značky, nemohu sloužit, nejsem tak bohatý, aby jsem si kupoval nejlevnější značky, tak nízko jsem nezabrousil, obávám se, že mountfield je proti tomu použitelný základ.Cenová politika např. stigy umožňuje vybrat i levnější model v odpovídající kvalitě.Ohledně svahu, tak s kolmým výjezdem za sucha problém nebude.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 2.73 (?), 21.12.2014 0:19

U nás ženy většinou trávu na zahradě vůbec nesečou. Jen výjmečně, občas některou sousedku vidím se sekačkou na trávu jejiž manžel pracuje na směny a při nestabilitě dnešního počasí potřebuje využít příhodnou dobu pro sečení. Jinak u nás trávu sečou pouze muži. Já mám s manželkou takovou dohodu - během vegetační sezóny já vždy pracuji venku a ona uvnitř domu, pouze v zimě jí pomáhám doma s domácími pracemi při úklidu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 21.12.2014 8:23

Kde je ta emancipace, kdy ženy chtěly být jeřábnicemi, slévačkami, horníky... wink.

No sekání trávníku je unisex a pokud jde o traktůrek, pak dvojnásob. Kosit louku za dob, kdy se to dělalo kosou jsem viděl i ženy. A to i přesto, že tehdy byl názor že ženě do ruky patří srp. Pokud jde o práci s traktůrkem, pak je práce natolik ulehčená, že je opravdu na zvážení, jestli do výběru dávat nějeký ten "pohled ženy".

Já osobně kvůli sečení pod větvemi uvažují s riderem (traktůrek co má sečení vpředu před přední nápravou) a z cenových důvodů to bude asi "Stga park...". Sběr do koše neřeším, protože tam kde ji budu používat stejně trávu nechávám ležet na místě. Kvůli svahové dostupnosti asi pro Vás pak bude nutno volit verzi Quatro s pohonem všech kol, zatímco já si vystačím s nejlevnějším modelem.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 43.95 (?), 21.12.2014 12:47

Prosím ještě o vyjádření k tomu parkování na chalupě, zná někdo rozměry traktůrku, tedy jaký rozměr potřebuje pro vjezd do parkovacího místa? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 59.175 (?), 21.12.2014 19:18

moje stiga 3084h projede dveřmi 90cm

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 211.56 (?), 22.12.2014 3:07

Svažitý je jen vjezd-není nutno řešit, to vyjede každý za sucha. Šíře uskladnění vychází zpravidla od kosiště - jaký má záběr sekání+5,max.-10cm+místo na vystoupení, tzn. šíře záběru např. 100cm+5+25=130cm šíře, délka jde zkrátit o sundání koše, pokud je pro něj nevyužité místo jinde, ale ztrácí se tím komfort. Výchozí info je u každého modelu - šxdxv. Řešit vhodnost sekání pro ženu není aktuální, pokud je člověk netechnicky založen a neproškolen, tak se prohne v servisu při placení a je jedno, jestli je to muž či žena.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 22.12.2014 9:58

"Do zahrady je vjezd do kopce o svažitosti cca 40 stupňů v délce cca 8 m".
"Ohledně svahu, tak s kolmým výjezdem za sucha problém nebude".
"Svažitý je jen vjezd-není nutno řešit, to vyjede každý za sucha".


Přátelé, dovedete si představit svažitost pozemku 40°? To je černo-černá sjezdovka! Na takový kopec když se postavíte, tak pod vámi zeje propast. Na těch osmi metrech o sklonu 40° tomu odpovídá převýšení 5,14 metru! Kdepak na takový svah s traktůrkem, to je na horolezecké lano.  Asi něco bude špatně….

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 22.12.2014 11:32

nojo tak to jsem "21.12.2014 8:23" přehlédl nebo to považoval za překlep

Ale když nad tím zpětně přemýšlím i mírnější svah 40% je převýšení 3,2 m na těch 8 m délky. Je otázkou, jestli by pro tento svah nepotřebovala i svahová robotická sekačka pomoc lanem na navijáku (protože většina jich je samochodná do sklonu 30%).


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 22.12.2014 11:49

Jen pod čarou: neplést si a nezaměňovat svahovitost vyjádřenou ve stupních (°) a v procentech (%). Svahovitost 100% odpovídá sklonu terénu 45°. (Mně tedy pane Stando vyšlo při svahu 40% a délce vjezdu do zahrady 8 metrů, což je přepona trojúhelníku, převýšení 2,9 metru wink).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika