Traktory Husgvarna



Stránky: 1,  2   
host - 127.105 (?) 
27.3.2011 13:54, zobrazeno: 21389x

Skušenosti s traktory Husgvarna.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 69.219 (?), 27.3.2011 20:08

Zdravím, Husqvarna, Honda, Dolmar, Stiga, když začnete porovnávat, zjistíte, že motory buď Honda nebo B&S, oba výrobci dělají dobré motory, převodovka většinou Tufftorq taky dobrá, no a ostatní komponenty jsou si podobné jako vejce vejci. Ať koupíte z tohoto cokoliv, tak je to vše na stejně dobré úrovni. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 56.249 (?), 29.3.2011 18:57

Máte pravdu ve spoustě věcí, ale abych to trochu rozvedl, tak v porovnání motorizací jsou si podobné (když přehlédnu motory Kawasaki v HSQ), převodovky podobné... Ale nápravy, čepy, rámy, možnosti příslušenství a jejich ceny. Záleží na co plánujete traktor v budoucnu používat. V zimě se hodí radlička, fréza, nebo kartáč na poslední dva musí mít motor výkon a možnost toto příslušenství vůbec na traktor zavěsit.Jak moc novou generaci traktorů HSQ zlepšili těžko soudit, nyní používají nové rámy s pozměněným způsobem systému pák na zatáčení (v minulosti trpěly na slabé čepy na táhlech a krátkou životnost atyp. šestihranného řemene pohánějící sekací nože), dost toho zlepšili ale stejně bych tyto traktory nedoporučil všem. Hodí se na udržovaný trávník, na nově založený např. z pole bych to neviděl. Poseká pěkně, ale není to prostě taková bytelná kovařina jako např. traktory SECO který je s lepšími převodovkami a motory B&S Vanguard běžně použitelné pro komunál. A to na stejném rámu a se stejnými komponenty (rozumějte vodící kladky, elektrospojka, sekací plošina, čepy náprav...). Doporučil bych se u HSQ, Hondy, Stigy, Dolmara, SECA podívat se na robustnost čepů, nápravy (litina- bytelnější) dost podstatné je mít poblíž jejich servisní středisko, samozřejmě pořizovací cena stroje v porovnání s tím co nabízí ostatní a tím nemyslím jen údaje v tabulce výkonů a záběru sečení vs. cena

Z.F.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 127.105 (?), 30.3.2011 21:22

Rozhoduji se mezi HSQ 150 TWIN a 163 T .CHtěl bych znát Váš názor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 239.112 (?), 1.4.2011 18:35

Taky jsem kdysi z neznalosti věci uvažoval o zakoupení travního traktoru Husqvarna CTH150. Jsem rád že jsem před 3 léty nekoupil. Tehdy mi jeden prodejce sdělil, že to jsou stroje do parku a ne na pozemky s krtinci. Ty krtince ale máme tady asi více a právě na takové plochy potřebujeme traktor.Diskuze zde na téma traktorů Husqvarna je dříve obsáhlá.Nyní jsem našel v technické specifikaci CTH např. výrobce hydropřevodovky - Hydrogear/TuffTorq. Chytré. To záleží na tom, co jim asi při výrobě padne pod ruku. Když budete mít štěstí, budete mít traktor sTuff Torq, jako má AGS a většina slušných traktorků, nebo budete mít HydroGear - a na tu nadávají (zahřívá se olej a pak nejede). Oproti 150 má 163 už lepší ovládání převodovky - nohou a ne jako 150 "šaltrpáka" (někdo ji tu vychvaloval, ale už asi není "in"). Jsou lepši stroje a ne o moc dražší. Značka motoru celý traktor nedělá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 127.105 (?), 1.4.2011 20:48

Jaké máte na mysli?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 51.182 (?), 2.7.2012 22:01

Zdravím, potřebuji poradit od majitelů traktůrků Husqvarna... Mám typ CTH 163 T, a mám problém s tím, že se mi často špiní svíčka v levém válci, po vyčištění filtru a svíček to vydrží cca jednu nádrž benzínu a musím opět čistit. Svíčky jsem prohazoval, filtr je čistý... už si nevím rady. Traktor je nový, najeto pouze 80mth a problém s tím mám od úplného začátku. Má s tím někdo z vás zkušenost?

Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 59.177 (?), 10.5.2015 8:10

Ten motor už asi dávno nejde ale asi to byly vadné kroužky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 164.243 (?), 9.5.2015 21:38

Mám HQ CTH 222 twin, 54 motohodin, 3 roky použivaná. Sekám 5000m2 svažitého pozemku. Na začatku spálené dva řemeny pohonu sekání, než jsem vychytal otáčky motoru a pojezdovou rychlost. Stále ucpaný tunel výhozu i když je tráva suchá - začal jsem sekat na dvakrát, nejdřív mulčuju na výšku 5 a pak výšku 3 se sběrem. Nože mám sekací, přesto špatně sbírá.  Zadřené ložisko v domečku osy nože, přidřené 2 vodící kladky samožřejmě čínská výroba. Vylisovat, kladky odvrtat nýty a dát kvalitní ložiska. Sále narovnávám ohnutá antiskalpovací kolečka sekacího zařízení, která přesahují obrys. Za cenu tohoto traktoru jsem myslel že budou aspoň ložiska v předních kolech a ne plast a maznice. V předních reflektorech není chromová odrazová vrstva ale alobal který se začíná kroutit a světla budou brzy slepá. Začínám se bát hydropohonu a čekám co odejde dále.Kvalita šla hodně dolu, Husqwarnu NIKDY VÍCE, ještě že pilu a křovinořez mám Stihl. Pokud nejste mechanik s vlastní dílnou tak spořte na servis. Abych jenom nekritizoval, silný motor Kawasaki a výborná stoupavost bez uzávěrky, je s podivem co vyjede.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 59.177 (?), 10.5.2015 8:16

Když je navíc hq servis plný lemplů jako u nás tak je volba značky jasná, mě svou neschopností odradili už u křováku, tak mám traktor Stiga a vámi popsané problémy zatím neznám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika