Traktor Castel Garden XT180HD



host - 166.118 (?) 
20.7.2014 17:33, zobrazeno: 19163x

Dobrý den,

mám problém s nastartováním traktoru s motorem BS po cca 5 týdením nepoužívání. Při otočení klíčku do polohy startování se buď nestane nic, nebo začne bzučet stykač který přivádí ss proud do startéru. Baterie je nabitá, svíčka v pořádku, startér jsem nechával zkouknout a měl by být taky funkční. Nevím si s tím rady a v záruce už ho bohužel nemám.

Předem děkuji za jakoukoli radu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 59.175 (?), 22.7.2014 12:56

Asi blbá vlastnost motoru, mě to u zánovního motoru občas dělá taky stiga s BS

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 142.166 (?), 22.7.2014 16:03

Zdravím, není to "blbá vlastnost motoru" ale zřejmě nespolehlivě spíná stykač starteru. Tento stykač naleznete snadno, je na druhém konci silného vodiče od starteru. Poruchu tohoto stykače potvrdíte tak, že pokud je na jeho ovládací svorce (slabý/slabé vodiče) napětí od klíčku a nesepne je porouchán. Zkoušku můžete provést proklemováním silných svorek na tomto stykači třeba šroubovákem (neleknout se, bude to jiskřit). Další možností může být špatný kontakt na svorkách baterie nebo ukostření. Startování je podmíněno vždy několika podmínkami (dle výrobce, není to vždy stejné) a zde také může nastat problém se startem. Zapalování je vždy samostatně a se startem a baterií nemá nic společné. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 145.194 (?), 22.7.2014 17:47

Prosím o radu, uvažuji o koupi traktůrku Castel Garden xt 180 hp a Starjet 103. Cenově skoro stejné, uživatelsky a kvalitativně nedokážu posoudit. Můžete mě pomoci v rozhodování? Může napsat svůj názor a zhodnocení pan Standa? Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 142.166 (?), 22.7.2014 20:08

Zdravím, nejsem analytik a na mé doporučení nečekejte. Jen zmíním pár faktů. CG je čistokrevná Honda s BS motorem, Starjet je robustnější konstrukce, hůře se ke všemu dostává a já osobně raději opravuji CG. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 132.82 (?), 4.11.2014 12:19

Nastartování se zdařilo, byl problém v ucpaném palivovém filtru, taková blbost. Jenže se naskytla další porucha, po chvilkovém chodu motoru se motor zastaví a začne pískat sirénka ochranného obvodu. Vyřešil jsem to tak, že jsem přestřihnul ukostřovací kabel, kterým se motor chcípá, zjednodušeně řečeno a odpojil hlavní panel, kde se podle mého názoru porucha vyskytuje. Zkoušel jsem proklemovat jednotlivé ochranné prvky, jako jsou zda-li je zatíženo sedadlo nebo jestli neni aktivní sečení. Vše funguje bezproblému, tudíš porucha by mohlas být právě někde na desce plošného spoje, kde se vyhodnocují tyto parametry. Dokázal by mi někdo lépe říct, kde ta chyba vzniká a jak jí spravit? Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 112.226 (?), 4.11.2014 19:33

je vadná dioda usměrnění, taková kostka na bloku motoruwink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 2.252 (?), 5.11.2014 9:55

Zdravím, závada je opravdu ve vadném nabíjecím modulu (není to dioda ale regulační prvek). Změřte napětí na baterii v okamžiku startu a po nastartování motoru. Zřejmě dojde po nastartování k neřízenému zvýšení nabíjecího napětí nad 14,5 V a "hlídací obvod" na desce plošného spoje vypne motor a spustí sirenku. Pokud jste odpojil vypínací vodič od modulu zapalování a provozujete takto traktor, tak počítejte s poškozením baterie. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 239.192 (?), 18.5.2020 17:54

Stando děkuji za odbornou radu. Přesně jste to trefil. U Mountfieldu by si účtovali 6 000 nebo 7 000 Kč, ale takto to bylo za 600 Kč za nový regulátor napětí. Děkuji Milev

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 210.66 (?), 19.2.2017 20:59
Zdravím. Mě to dělá taky, je to stykacem, startuji to přiloženým klíčkem, na vadný stykač.Pootočením klíče do startovací polohy a propojením stykače silnějším vodičem např. Srubovak, klíče 16... Rád bych věděl kde ho koupit?děkuji Pavel.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika