TK12



host - 156.2 (?) 
1.9.2014 12:49, zobrazeno: 6219x

Dobrý den,

mám malotraktor t4K12. Jsem s ním velmi spokojen až nyní začíná blbnout s výkonem a proto jsem mu sundal výfuk a vypálil jej a vyškrabal z karbonu. Při nahlížení do prostoru pístu jsem zhlédl, že píst je jakoby na straně výfukového kanálu mírně očoudlý. Karbon na hlavě pístu je jenom filmový. Je to normální, nebo se něco děje?

Zároveň bych měl dotaz, rád bych vyměnil olej v motoru a zajímalo by mě jaký olej tam mám dát, protože tento typ motoru olej spaluje, olej se nevrací zpátky do motorové skříně.

A jako třetí bych se rád zeptal na jednu věc, začal se mi ozývat s prostoru setrváku takový zvuk, jakoby při brždění vleky. Tento zvuk je nezávislý na spojce a pořád trvá ikdyž sešlápnu spojku.

Zároveň bych Vás rád poprosil, zda by mi někdo neporadil o dobrém mechanikovi, který rozumí TKáčkům a provádí i servis. Moc prosím.

Díky za odpovědi.

Vaněk

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 77.213 (?), 2.9.2014 9:18

Dobrý den, olej bych tam dal obyčejný Paramo M7 nebo M8, nevím zda tam máte A nebo AD, míchat se to nesmí. Jinak bych vyndal motor a zkontroloval zda je utažený setrvák a v jakém stavu je spojka včetně vypín ložiska.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 158.2 (?), 4.9.2014 7:31

Mám tam olej OMV 15W - 40, M7 nebo M8 už dávno nepoužívám, neboť se i těžko shání. Dnes zkusím, zda není povolen setrvák a to buď přes otvor pro seřizování předstihu, nebo přes otvor startéru. Uvažoval jsem i zda za vším problémem není tryska, která může vydávat oné zvuky a může souviset i se špatným spalováním a tvorbou karbonu. Pokusím se dát trysku novou a seřízenou. Mám trysku D60S - 530 a a nějaké číslo. Nevíte co znamená to číslo za 530?

Díky za reakci

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
SOKOLÍ OKO - (2) - 66.194 (?), 11.3.2015 10:04

T-4K-12-1...motorový olej M6A

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika