TK, TZ, MT, Holder



host - 5.49 (?)
3.4.2008 21:58

Nemáte fotku, nebo nějaký nákres vašeho navijáčku?Když vypnete diferenciály na obou nápravách, jde pak po zařazení rychlosti měnit pákou reversu směr otáčení náhonu?Děkuji J.J.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
frantaFJ - (18) - 73.191 (?), 3.4.2008 20:46

Zdravím. Já sem si kdysi udělal jen lehký navijáček na ohrnování brambor. Buben sem použil z bantanového kola, dělaný na soustruhu, na širší leteckou gumu. Nasazení je jen přes trubku na vývodový hřídel, zajištěný šroubem. Kdyby to mělo být na větší zátěž tak bych tam dal ještě ložisko v domečku na druhou stranu na zajištěný závěs, a místo trubky nějaký protikus na vyvodák. Kladku mám na čepu třetího bodu závěsu.lana pruměr 8 tam vešlo 20 metru, aby to vyšlo přes záhumenku. Používal sem to tím zpusobem že traktor stál podélně s řádky. Vypnul sem oba pohony kol a manželka mi vymáčkla spojku nebo vyřadila na vytažení lana, a zařadila jedničku na záběr. Přitom stála na brzdě, aby stroj nezajel do brambor. Fungovalo to dobře. Na jedničku to táhlo pomalu tak bylo dost času se vyhýbat i kopcum mimo řádek. Po třech řádcích sem posunul traktor dál. Na větší naviák do lesa to asi nebude. I kdyby se to udělalo bytelnější tak při navíjení musíte vypnout kola, a při tažení zapnout jen přední, aby se naviák netočil a ještě ho musíte nějak zabrzdit. Možná lepší řešení je pohánět naviák hydromotorem napojený na hydrauliku. Možná to někdo vyřešil a poradí vám lépe. Tak mnoho štěstí. Franta.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 5.49 (?), 3.4.2008 21:58

Nemáte fotku, nebo nějaký nákres vašeho navijáčku?Když vypnete diferenciály na obou nápravách, jde pak po zařazení rychlosti měnit pákou reversu směr otáčení náhonu?Děkuji J.J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
frantaFJ - (18) - 73.191 (?), 4.4.2008 7:59

Ano jistě, na to sem zapoměl.já sem opačný chod navyjáku nepoužíval, protože but by to dlouho trvalo neš se lano odmotá nebo by to šlo rychleji a to bych nestíhal zdrhat s ohrnovačem aby se nezamotalo lano. Tak při neutrálu sem si popotahoval jak bylo třeba.dnes mám s traktorem kšeft na nakládku a dovoz uhlí, tak s ním dudu venku s dílny. Skusím naviják nasadit a udělám nějaké fotky. Snad vám to nějak pomuže k inspiraci. Tak se mějte. Franta.

navijak
navijak
navïjak2
navïjak2
navijak3
navijak3
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
frantaFJ - (18) - 73.191 (?), 4.4.2008 22:11

Tak tady máte ty fotky. Snad vám to pomuže. Franta.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 7.146 (?), 6.4.2008 10:56

Franto tento naviják je docela dobrý a jednoduchý nápad. Hodnotím za 1.  Ještě pošli fotku celého malotraktoru. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
frantaFJ - (18) - 73.191 (?), 6.4.2008 16:39

Jo díky. TK 10 mám 15 let a pořád je co vylepšovat, ale v poslední době. Už spíš spravuju co se pokazí. Ještě mě čeká generálka vlečky, výměna oken, hydr. Čerpadla a další drobnosti. Nářadí sem si taky upravil but konské nebo vlastní výroba. Hlavně že slouží, a je levný provoz. Mějte se. Franta

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 93.35 (?), 6.4.2008 20:20

Od: Martin

Prosím vás, potřebuji sehnat hyraulické čerpadlo nevíte kolik by stálo?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 7.146 (?), 6.4.2008 21:45

Pěkné vyřešení čelní radlice. Je vidět, že si kutil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
frantaFJ - (18) - 73.191 (?), 7.4.2008 8:31

Čau martine. Kolik stojí hydr. Čerpadla na jiné stroje nevím, ale co sem se ptal u výrobce na tk 10 by mělo stát 3800kč. Pokud sem se nepřeslechl. To se mi nezdá tak moc. Už na něj šetřím. Akorát nejsem si jistý jestli bude dost silné. Na staré čerpadlo mi nakladač unese do 100kg a pokud je zima. Jak se oteplí je to slabota. Přes léto ho mám sundaný.skusím se zeptat u výrobce. Pro zadní nářadí to stačí, tam je to přes páku. Skus se mrknout na net, tam se dá určitě něco sehnat za levno. Pokud to nové čerpadlo bude slabé, tak tam skusím sehnat a upravit něco jiného. U jedneho známého sem vyděl hydraulickou štípačku s čerpadlem s posilovače řízení krystalu. Pohání to rychlejším elektromotorem, ale roštípne každý špalek i se sukama. A hlavně není velké. Tak se měj, a hodně štěstí. Franta.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 93.35 (?), 7.4.2008 16:17

Od: Martin

Uvažoval jsem o čerpadl z v3s. to je docela silné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika