Tecumseh



host - 86.196 (?) 
21.3.2014 13:44, zobrazeno: 9036x

Dobrý den, dostala se ke mě starší sekačka s motorem tecumseh.Vyměnil jsem olej, nalel nový benzín vyčistil karburátor všechno zkontroloval ale nedaří se mi jí natočit.Cupák na karburátoru nenasaje benzín jen jakoby tahá vzduch..Když stříknu trošku benzínu pod svíčku tak se na chvíli rozběhne a zase chcípne.Nevíte kde by mohla být chyba?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 236.122 (?), 21.3.2014 16:11

Zdravím, některé tyto motory mají méně známý způsob nastříknutí paliva do karburátoru před prvním startem. Balonek je s dírkou uprostřed a je propojen s plovákovou komorou hadičkou, tímto je také propojena plováková komora s atmosférou. Nastříknutí se provede tak, že se při stisknutí balonku zárověň palcem ucpe ona dírka a vzniklým přetlakem nad hladinou v plovákové komoře se vlastně vytlačí palivo hlavní tryskou do difuzoru v karburátoru. Možná že máte právě tento systém. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 86.196 (?), 21.3.2014 16:21

Aha.Je to možné v tomto se já moc nevyznám..Jen měl jsem to všechno rozebrané a pořád nic..Jen při vstříknutí paliva pod svíčku to na chvíli chytne a zase chcípne.A ještě by jsem se chtěl zeptat jestli je normální když při protočení motoru to dělá zvuk jako by to chtělo někde něco přisát..nevím jak to jinač popsat..Nevítě co s tím? Děkuji za Vaše rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 236.122 (?), 21.3.2014 19:48

Zdravím, při protočení motoru se stlačuje směs, nebo třeba jen vzduch, všechno těsní jen kov na kov a tak ta těsnost není nikdy 100%ní. Zřejmě slyšíte únik přes ventily. Na funkci motoru to nemá podstatný vliv, alespoň máte jistotu, že jsou ventily zavřené. Při zaseklém ventilu v otevřené poloze ba jste to syčení neslyšel. Stačování balonku provádějte pomaleji a až do krajní polohy, potom rychle zpět a zase pomalu stlačovat, v difuzoru karburátoru by mělo vytékat z rozprašovače palivbo.. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 86.196 (?), 22.3.2014 9:09

Děkuji za Vaše rady..No jenže když mačkám ten balonek tak jako bych stlačoval jen vzduch..A i po namačkání pořád motor nechce naskočit.Jen když stříknu trochu benzínu pod svíčku tak se tak na 5 sekund rozjede a zase chcípne..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 234.45 (?), 22.3.2014 20:37

Zdravím, alespoň typ sekačky nebo motoru a nebo fotku karburátoru. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 86.196 (?), 22.3.2014 22:00

Je to tecumseh sigma37...fotku bych mohl dodat zítra..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 8.1 (?), 14.9.2016 23:54

A není to náhodou tecumseh prismawink, závadu máte na karburatoru. Plovák v karburatoru tlačí na jehličku- ta uzavírá přívod paliva. Bohužel Vám zustane po naplnění karburátoru viset nahoře. Zasekne se tou špičkou v dírce a nepustí Vám benzín. Plovák má sice snahu ji přes ten drátek stáhnout dole po ubytku paliva, ale ona drží. Vy pak jakoby sajete vzduch. POŘADNĚ vyčistit toto místo, prostříknout třeba WDčkem..., musí lehce vypadávat.

čas 2,47 na videu sundává plovák. Ostatní na videu nezkoušejte, bo se něco pokazí a nemáte díly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika