Technika orby



ANDREJ - (5) - 189.51 (?)
14.11.2007 9:21
U Nas je už zima a tak to nemam kde vyskušať ale s radlicou na sneh to šlo aj na jednotku ,ale dosť rýchlo tak sme to prehodili na spiatočku a ide to jednou rukou. Zatial som spokojný a ďakujem všetkým za dobré rady ktore som si tu prečítal. Andrej
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
host - 11.104 (?), 13.11.2007 14:21
No a co spojka, dobrý?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ANDREJ - (5) - 189.51 (?), 14.11.2007 9:21
U Nas je už zima a tak to nemam kde vyskušať ale s radlicou na sneh to šlo aj na jednotku ,ale dosť rýchlo tak sme to prehodili na spiatočku a ide to jednou rukou. Zatial som spokojný a ďakujem všetkým za dobré rady ktore som si tu prečítal. Andrej
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.107 (?), 10.1.2008 17:27

Vážení 4.11.2007 v 16.53 jsem psal o rotačním pluhu a  že až na to znovu narazím podělím se. Tak tady to je a neříkejte, že to není minimálně zajímavé. 
http://www.youtube.com/watch?v=de7vMFasJEU&feature=related

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 14.151 (?), 10.1.2008 18:59

Fantazie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 128.254 (?), 4.10.2008 19:04

Zdravím, nevěřil bych na co na všechno se dá použít Kaplanova turbína, ale myslím že to chce tak 10kW výkonu. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.107 (?), 4.10.2008 19:20

Těžko říct jaký výkon má ta fréza. Já bych řekl kolem deseti koní, ale nevím. Že je to paráda? Stando, co dům, nedal by komponenty?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 97.194 (?), 5.10.2008 0:23

Zdravím. Jen připojím svoji poznámku. Není to žádná novinka. Tento způsob orby rotačním pluhem používala a snad stále používá americká firma Gravely, která po druhé válce dovezla buďto do Evropy, nebo přímo k nám tuším 7000 kusů těchto strojů a ještě po velmi dlouhé době nabízela originální náhradní díly. Sám jsem tuto mašinku viděl u jednoho člověka, který říkal, že ji normálně rozchodí, protože na to díly stále jsou. Je to tak před 10i lety. Jako zahradník si pamatuji inzerát, který tyto stroje nabízel tak před 15i lety ke koupi. Vím, že jsem o něm uvažoval. Trošku bych ale měl připomínku ke způsobu uložení půdy, protože smyslem orby je půdu obrátit, nikoli promíchat. Ale možná, že to jen špatně vnímám. Stanislaw.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 8.10.2008 21:36

Já to vnímám stejně. Orba mimo jiné půdu obrací. Technicky je uvedený způsob zpracování půdy náročný na zařízení, které jej provádí a také energeticky. Je to takový rotavátor, který rozemele půdu. Já provádím orbu na podzim, vzniknou brázdy a lavice, které zadržují vodu a mráz nahradí drcení hrud. Na jaře se v tom rotavátor doslova boří, jak je to kypré, a to máme těžkou půdu. Navíc dojde k rovnoměrné výměně půdy - spodní a vrchní vrstva. Zde www.agrokrom.cz/texty/METODIKY/Radce_hospodare/radce_zpracovani_pudy.pdf  je uvedeno o orbě to podstatné. Už jsem udělal úpravu odhrnovaček na obracecím pluhu. Teď to vypadá, že to bude lepší, ale nejprve to musím vyzkoušet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 215.208 (?), 10.10.2008 16:48

Domů se mi přistěhoval pan Vari,  vyplatí se pro účely orby investovat do orebných návleků?  Je to opravdu takový rozdíl? Půda je u nás všeobecně těžká a jílovitá. 15-20 centimetrů pod vrstvou jílu se navíc skrývá vrstva kamínků, kterou sem přinesl poslední kontimentální drift ledovce  (kteý se zastavil kousek za našimi humny:-)  Orebné návleky zas tak strašně drahé nejsou, otázka je, jak dlouho vydrží.  IP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 10.10.2008 19:40

Orební návleky značně pomohou, neboť kola neprokluzují. Mě se nelíbila montáž a demontáž a dále je stroj těžko ovladatelný na otáčení, pokud to technika orby vyžaduje. Myslím si, že vydrží hodně, neboť v hlíně se nemají o co opotřebovat natolik, aby to byl v krátké době problém, navíc stačí svářečka a oprava je rychle hotová. V místech, kde návleky doléhají na pneumatiky se neopotřebovávají vůbec. Mám jednou použité návleky, pokud by byl zájem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika