Technika orby



host - 11.107 (?)
29.10.2015 19:18

No právě, ty překážky jsou nepříjemné. Když se couvne jedním kolem v brázdě, není snad třeba ani manipulovat s volnoběžkama i oproti vyjetí a jetí po prázdnu zpět. A to couvání zase tak namáhavý není. Chce to vychytat "akce" stroje a být na ně připraven a jde to. Jestli jezdit s uzavřenejma volnoběžkama nebo v poloze pro jízdu vpřed by si měl každý vyzkoušet a sám se rozhodnout co mu vyhovuje. Při uzavřených je stroj tak nějam "tužší" pro jízdu vpřed, není tolik náchylný na boční výkyvy obzvlášť při najetí na sesypanou hroudu. Kdežto s volnoběžkama v poloze pro jízdu vpřed je souprava "měkčí" k těm možným bočním výkyvům. Je to o zemině a i zvyku obsluhy. Je třeba si to fakt vyzkoušet a podle toho se zařídit.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 29.10.2015 18:42

Já občas podle nálady to přejedu zpět okolo po trávníku. Couvat by šlo, ale je to o ústa. To otáčení je opravdu protivné. Ono se to jinak otáčí na poli, kde jsou souvratě 5 metrů. Ale na zahrádce plot, skleník, maliny, keře rybízu. To je pak boj, když chci orat co nejvíc plochy, abych nepojezdil jen prostředek a zbytek musel dorývat. Ptám se na ty západky proto, jak píše kolega nahoře, že se mi líp dělá na volnoběžnou polohu. Když dám závěr, dost se nadřu s udržením směru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.107 (?), 29.10.2015 19:18

No právě, ty překážky jsou nepříjemné. Když se couvne jedním kolem v brázdě, není snad třeba ani manipulovat s volnoběžkama i oproti vyjetí a jetí po prázdnu zpět. A to couvání zase tak namáhavý není. Chce to vychytat "akce" stroje a být na ně připraven a jde to. Jestli jezdit s uzavřenejma volnoběžkama nebo v poloze pro jízdu vpřed by si měl každý vyzkoušet a sám se rozhodnout co mu vyhovuje. Při uzavřených je stroj tak nějam "tužší" pro jízdu vpřed, není tolik náchylný na boční výkyvy obzvlášť při najetí na sesypanou hroudu. Kdežto s volnoběžkama v poloze pro jízdu vpřed je souprava "měkčí" k těm možným bočním výkyvům. Je to o zemině a i zvyku obsluhy. Je třeba si to fakt vyzkoušet a podle toho se zařídit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
altosch - (34) - 154.74 (?), 29.10.2015 20:19

> dost se nadřu s udržením směru...

To je zajímavé. Mně to na zcela zavřenou nápravu drželo směr vlastně samo. Chvílemi, když to zrovna nehrabalo, jsem to klidně mohl pustit, jak na tom videu, co chlapi sedí na začátku a na konci pole a jen si posílají stroj mezi sebou. Takovou půdu, co to na ní ukazují ale ani náhodou nemám.

Četl jsem někde, že špatné držení směru je způsobeno buď nestejně napumpovanými gumami nebo nestejnou vůlí mezi hlavami vymezovacích šroubů a stěnou vidlice u nastavovacího tělesa. Podle návodu 1-2 mm na každé straně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 58.231 (?), 29.10.2015 20:42

Mám sice Agzata, ale ono je to asi jedno. Orám tak, že jedno kolo mám pouze na pojezd vpřed a druhé kolo uzamčeno. Dojedu na konec brázdy, dám zpátečku a přes kolo, které je jenom dopředu se otočím, zajedu do brázdy a jedu zpět. Západky na kolech ponechám tak po celou dobu orání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 10.11.2015 16:22

Dnes zorána latifundie. Předem musím poděkovat pánovi, který vynalezl nastavení jedno kolo závěrná, druhé jízda vpřed. Opravdu to funguje a odpadnou protivné ponory k západce. Šmrdlá se jen s fofrklackem a to je přijatelné. Pár poznámek obecně. Měl jsem ideální stav půdy, vlhká, ale ještě drobivá, vůbec se nelepila. Pluh pracuje podle mně dobře, dobře zaklápí, slušně zaklopí i 30 cm hořčici i když semtam štětka z brázdy kouká, nejsem na soutěži. Na nerovném pozemku (pěšinky v záhonech) se musí dávat pozor na hloubku, když se to přežene, pluh zalézá pořád hlouběji. Jinak práce pohodová, v brázdě zcela bez námahy, při otáčení je třeba víc přemýšlet než se rasovat. Jediné co bych upravil jsou krojidla, hodila by se disková, zvlášť když je zelené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.46 (?), 13.11.2015 0:07

Napsal jste, že mašinku máte 20let, kdyby jste četl ty zbytečnosti, kterým se říká návod k obsluze. tak by jste již dávno oral způsobem, za který děkujete vynálezci tohoto způsobu. Takže vynálezce nic nevynalezl, jen si řádně přečetl návod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 13.11.2015 8:13

Nemáte pravdu. V návodu je popsána právě manipulace se západkami, resp. se západkou. Alespoň v mém návodu. Je to tak předvedeno i v originálním videu o použití pluhu na stránkách Vari.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.46 (?), 13.11.2015 8:59

Pane PP, nestačí návod k převodové skříni, Musíte se porozhlédnout ještě jinde a tam se dočtete o tom vynálezu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 58.231 (?), 13.11.2015 9:57

PP jsem rád, že nápad se západkami vám ulehčil práci. Jestli je to v návodu, nevím, nikdy jsem ho nečetl a po těch letech netuším, kde je. Jezdím takto na zahradě se vším. Při sázení i vyorávání brambor, při orbě i rotavátorování (mám rotavátor nesený za Agzatem). Hlavně udělat práci a moc se nenadřít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.46 (?), 13.11.2015 15:22

Zde máte str 10 z návodu od Agzata.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika