Technika orby



slimakmato - (28) - 79.120 (?)
14.12.2009 17:59

to znamená že stredne lahka pôda to se potom orie... ta nasa ilovica ešte aj zamrzla a zvedavost mo nedala tak som to šiel skusit... ani som si nepiskol!!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                  
slimakmato - (28) - 79.224 (?), 13.12.2009 15:07

ta pôda je lahká skor pieščitá však?? inak podobny pluh mam aj ja

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
FJ - (6) - 161.9 (?), 13.12.2009 19:45

Zdání klame

Mám půdu spíše hlinito písčitou. Když zaprší, tak se vytvoří pevná krusta, která zase drží vláhu. Pokud je sucho, musí být zálivka intenzivní, aby půda provlhla, jinak vše odteče. Je to vidět taky na těch hroudách. taže půdy spíše těžší a dosti lepivá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
slimakmato - (28) - 79.120 (?), 14.12.2009 17:59

to znamená že stredne lahka pôda to se potom orie... ta nasa ilovica ešte aj zamrzla a zvedavost mo nedala tak som to šiel skusit... ani som si nepiskol!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 240.250 (?), 10.9.2011 21:03

Posílám fotky 30 let staré Terry, jak pěkně oře.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 11.9.2011 9:41

Několik fotek kotoučového krojidla a úpravy odhrnovačky. Svazenka už byla velká a půda tvrdá, neprší. Tak jsem oral za těchto podmínek. Zrovna došly baterie a neměl jsem čas je nabíjet. Tak jsou jen fotky a toto malé video, dříve bych neoral, ale neustále odstraňoval hrnuté stonky zeleného hnojení. V navlhlé půdě by to byla paráda.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 62.84 (?), 16.11.2011 18:40

Ahoj. Mám agzat a nepotrebujem žiadne prídavné kolesá a neviem čo tu ešte píšu ostatný.  Podstatné je aby stroj bol "vyvážený" a pri správnej orbe priamo pri orbe nepotrebuješ stroj ani držať, ore samo čo dosiahneš už uvedeným vyvážením,  hlbkou orby a šírkou záberu. Samozrejme po prvej ryhe treba pluh nastaviť a ja sa snažím nastaviť kolmo na vodorovnú os záhrady, a takto sa dá dosiahnuť to čo som už hore uviedol, že nemusím držať ani riaditka a ore krásne.  Skús to.  Zoli

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 191.186 (?), 29.9.2012 16:37

Hodně záleží na půdě a nedá se vůbec srovnávat těžká jílovitá půda a lehká drobivá. Jak se dá zúrodnit po letech těžká půda jsem se přesvědčil na vlastní zahradě zeleným hnojením, kompostem, hnojem, kvalitní orbou. V roce 1996 byla orba vysilující dřina a musel jsem často odpočívat. Letos jsem se vůbec neunavil a navíc jsem do brázdy navážel hnůj a zaorával svazenku a jinou zelenou hmotu. Samozřejmě na Vari jsem upravil pluh, má krojidlo a lépe zaklápí a také záběr 4 kol, těžká práce je nyní zábavou.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 178.235 (?), 7.11.2012 9:22

Ano, to nejpodstatnější je půda a její vlastnosti.Každý sedlák se vždycky snažil mít půdu dobře vyhnojenou, propracovanou,neuježděnou.Orání pak bylo i pro toho koně snadnější.Nejvíc to bylo znát na úrodě.Na takové zahradě i to jedno kolo zabíralo bez problému a i ta Terra de facto uměla orat sama bez cizí pomoci.Půda na obrázku nebude asi ta, o které mluvím. AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 230.202 (?), 7.11.2012 17:59
Půdu, jak jsem psal dříve máme těžkou, jílovitou. Ale zejména v poslední době máme výbornou úrodu a půda má zásadně lepší strukturu. Krojidlo mohu nafotit, stačil kotouč, hřídel z flexy a plocháč.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 178.87 (?), 8.11.2012 7:31

dobry den.ja by som poprosil o nakres + foto.staru flexu mam a kotus sa najde.dakujem spozdravom haskyvk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika