Technika orby



tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 147.34 (?)
13.12.2009 13:45

pěkná práce,jak si poradí v mokrém nebo s loukou??Taky jsem pozapoměl připomenout, že záleží na seřízení pluhu, jak na výšku, sklonu překlopení skýby, špičkou dolu, hodně zajíždí do hloubky... nahoru vypadává ze zářezu a plytce oře..spuštění a vysunutí nahoru dolů pluhu jako celku, určíme si velikost, hloubku skýby

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
   
Miroslav K. - (1) - 157.175 (?), 12.12.2009 12:15

Posielam foto mojho upraveneho pluhu.Kriedou je oznaceny tvar od vyroby a cervenou su oznacene dorobene casti.Sipkoa ukazuje na vykroj ktory u orginalu chybal.Mozno este vykroj malicko upravim ale to ukaze az cas.Dufam ze foto bude inspiraciou.Vela zdaru praje Miroslav K.

pluh
pluh
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
slimakmato - (28) - 79.178 (?), 12.12.2009 18:57

hm... tak toto je presne ta uprava ktora chyba aj tomu mojmu pluhu to sa mi paci...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 38.10 (?), 12.12.2009 23:12

Přesně tenhle typ pluhu mám a oře mi dobře i bez úprav.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 161.9 (?), 13.12.2009 8:22

Ještě, když jsem si půjčoval na svou zahradu Vari systém, tak jsem orla se standardním pluhem a pokud se oraly záhony nebo pokud se oral záhumenek a to i majitelů toho Vari, tedy půda, která se pravidelně obdělávala, pluh fungoval bez úprav velice dobře a dal se celkem snadno nastavit. Jednou jsem s ním oral louku, pak to byl problém, půda se neobracela, ale vracela se zpátky. Je však otzkou, zda je stroj takové kategorie pro orání louky vhodný?!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 13.12.2009 9:46

Celý problém je v tom, že pokud pracuje pluh v těžších půdách chybí dostatek energie k zaklápění brázdy, rychlost která by vše řešila bohužel zvětšit nedokážeme, tak lze pouze zvětšovat šroubovici zaklápěcí desky, pomohl by i větší úhel pluhového tělesa, ale opět chybí síla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 147.34 (?), 13.12.2009 12:27

souhlasím s tou rychlostí, pokud není, tak skýba se nepřeklopí svou rychlostí, ale spátky zklapne, taky vršek pluhu je důležitý, jestli doklopí skýbu... výše popisovali i povrch pluhu, nesmí být rezavý, ale vyleštěný, po orbě ho vždy vyčistím a natřu olejem, je pořád lesklý a skýba krásně klouže.Jestli je rezavý, hlína se lepí a neoře, ale trhá se hlínou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
FJ - (6) - 161.9 (?), 13.12.2009 12:58

Obrázek orby s hobby technikou

MS 19 + pluh
MS 19 + pluh
Výsledek práce
Výsledek práce
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 147.34 (?), 13.12.2009 13:45

pěkná práce,jak si poradí v mokrém nebo s loukou??Taky jsem pozapoměl připomenout, že záleží na seřízení pluhu, jak na výšku, sklonu překlopení skýby, špičkou dolu, hodně zajíždí do hloubky... nahoru vypadává ze zářezu a plytce oře..spuštění a vysunutí nahoru dolů pluhu jako celku, určíme si velikost, hloubku skýby

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
FJ - (6) - 161.9 (?), 13.12.2009 19:39

Díky za pochvalu

vzhledem k tomu, že mám docela jílovitou půdu, tak nejraději orám za mírného vlhka a to nejn kvůli pluhu, ale kvůi prokluzu a celkové námaze. Louku jsem oral, právě když jsem zakládal tento záhon. Nejdříve jsem narušil drn hákem kypřiče. A pak jsem oral nejdříve hodně mělko, pak trochu hlouběji a nakonec jsem použil rotavátor. Letos na jaře jsem oral dost zapojený porost tritikale, někdy na přelomu dubna / května a zaklápění bylo horší, ale na poměrně malé zařízení celkem ucházející. Rotavátor si pak s tím vším poradil. Zkusím najít nějakou fotku. Takže tak

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
FJ - (6) - 161.9 (?), 13.12.2009 21:52

Našel jsem fotky. Foto 1 je zapojený porost tritikale setý v polovině října 2008 a posečený sekačkou s mulčovací záslepkou koncem dubna 2009

Foto 2 ukazuje orbu kultivátorem MS 19 s otočným pluhem, originální stroj, pluh i závaží

Foto 3 rozdíl mezi zpracováním rotavátorem na stejném kultivátoru po jednom přejezd na stejném pozemku.

Všechny práce prováděné v jeden den

Foto 1
Foto 1
Foto 2
Foto 2
Foto 3
Foto 3
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika