Technika orby



Miroslav K. - (1) - 157.175 (?)
12.12.2009 12:15

Posielam foto mojho upraveneho pluhu.Kriedou je oznaceny tvar od vyroby a cervenou su oznacene dorobene casti.Sipkoa ukazuje na vykroj ktory u orginalu chybal.Mozno este vykroj malicko upravim ale to ukaze az cas.Dufam ze foto bude inspiraciou.Vela zdaru praje Miroslav K.

pluh
pluh
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
   
Miroslav K. - (1) - 157.175 (?), 12.12.2009 12:15

Posielam foto mojho upraveneho pluhu.Kriedou je oznaceny tvar od vyroby a cervenou su oznacene dorobene casti.Sipkoa ukazuje na vykroj ktory u orginalu chybal.Mozno este vykroj malicko upravim ale to ukaze az cas.Dufam ze foto bude inspiraciou.Vela zdaru praje Miroslav K.

pluh
pluh
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
slimakmato - (28) - 79.178 (?), 12.12.2009 18:57

hm... tak toto je presne ta uprava ktora chyba aj tomu mojmu pluhu to sa mi paci...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 38.10 (?), 12.12.2009 23:12

Přesně tenhle typ pluhu mám a oře mi dobře i bez úprav.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 161.9 (?), 13.12.2009 8:22

Ještě, když jsem si půjčoval na svou zahradu Vari systém, tak jsem orla se standardním pluhem a pokud se oraly záhony nebo pokud se oral záhumenek a to i majitelů toho Vari, tedy půda, která se pravidelně obdělávala, pluh fungoval bez úprav velice dobře a dal se celkem snadno nastavit. Jednou jsem s ním oral louku, pak to byl problém, půda se neobracela, ale vracela se zpátky. Je však otzkou, zda je stroj takové kategorie pro orání louky vhodný?!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 13.12.2009 9:46

Celý problém je v tom, že pokud pracuje pluh v těžších půdách chybí dostatek energie k zaklápění brázdy, rychlost která by vše řešila bohužel zvětšit nedokážeme, tak lze pouze zvětšovat šroubovici zaklápěcí desky, pomohl by i větší úhel pluhového tělesa, ale opět chybí síla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 147.34 (?), 13.12.2009 12:27

souhlasím s tou rychlostí, pokud není, tak skýba se nepřeklopí svou rychlostí, ale spátky zklapne, taky vršek pluhu je důležitý, jestli doklopí skýbu... výše popisovali i povrch pluhu, nesmí být rezavý, ale vyleštěný, po orbě ho vždy vyčistím a natřu olejem, je pořád lesklý a skýba krásně klouže.Jestli je rezavý, hlína se lepí a neoře, ale trhá se hlínou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
FJ - (6) - 161.9 (?), 13.12.2009 12:58

Obrázek orby s hobby technikou

MS 19 + pluh
MS 19 + pluh
Výsledek práce
Výsledek práce
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 147.34 (?), 13.12.2009 13:45

pěkná práce,jak si poradí v mokrém nebo s loukou??Taky jsem pozapoměl připomenout, že záleží na seřízení pluhu, jak na výšku, sklonu překlopení skýby, špičkou dolu, hodně zajíždí do hloubky... nahoru vypadává ze zářezu a plytce oře..spuštění a vysunutí nahoru dolů pluhu jako celku, určíme si velikost, hloubku skýby

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
FJ - (6) - 161.9 (?), 13.12.2009 19:39

Díky za pochvalu

vzhledem k tomu, že mám docela jílovitou půdu, tak nejraději orám za mírného vlhka a to nejn kvůli pluhu, ale kvůi prokluzu a celkové námaze. Louku jsem oral, právě když jsem zakládal tento záhon. Nejdříve jsem narušil drn hákem kypřiče. A pak jsem oral nejdříve hodně mělko, pak trochu hlouběji a nakonec jsem použil rotavátor. Letos na jaře jsem oral dost zapojený porost tritikale, někdy na přelomu dubna / května a zaklápění bylo horší, ale na poměrně malé zařízení celkem ucházející. Rotavátor si pak s tím vším poradil. Zkusím najít nějakou fotku. Takže tak

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
FJ - (6) - 161.9 (?), 13.12.2009 21:52

Našel jsem fotky. Foto 1 je zapojený porost tritikale setý v polovině října 2008 a posečený sekačkou s mulčovací záslepkou koncem dubna 2009

Foto 2 ukazuje orbu kultivátorem MS 19 s otočným pluhem, originální stroj, pluh i závaží

Foto 3 rozdíl mezi zpracováním rotavátorem na stejném kultivátoru po jednom přejezd na stejném pozemku.

Všechny práce prováděné v jeden den

Foto 1
Foto 1
Foto 2
Foto 2
Foto 3
Foto 3
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika