Technika orby



slimakmato - (28) - 79.153 (?)
6.12.2009 11:41

no tie dupla kola su v celku zajmave a poviem vam ze prvu brazdu som v bahnitom terene vyoral bez problemu a to na hlbku cca 15cm problem nastal ked sa mi nalepilo na kolesa bahno a bolo doorane a dost sa to lepilo na odhrnacku tam bola druha chyba. farbu som dal dolu...

pri orbe su v zabere minimalne 3kolesa čo som si všimol niekedy som mal aj vetky 4.v tomto terene ktory tu mame mi moc asi orebne navleky nepomožu dovod je jednoduchy je to proste bahno a to ma problem aj družstevny JOHN DEERE 7930 s vykonom cez 200 koni a 6-radličným pluhom ma problemi a ten ma protipreklzovu automatiku ktora mu hlada ideany zaber na koleso.

čo sa tyka rozloženia hmotnosti je rozdiel rozložit 300 kg na dve kola a na štyri kte pri dvoch kolesách zostyčnou plochou 72 cmštvorc. čini hmotnost 4.17kg na cmštvor. ale pri 4kolesach to činí 2,08kg na cmštvorc. to je ako priklad, ale zas je to uplne inak v odpore kladenom na podložku tam sa to zo zvyšujucou sa hmothmotnostou stroja zvyšuje niekolkonasobne ale je vam to naptrd ked jazdite takpovediac po vazeline

s tou chybou medzi riditkami a zemou je to pravda. stou počitam a nazim sa ju opravit...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
slimakmato - (28) - 79.153 (?), 6.12.2009 11:41

no tie dupla kola su v celku zajmave a poviem vam ze prvu brazdu som v bahnitom terene vyoral bez problemu a to na hlbku cca 15cm problem nastal ked sa mi nalepilo na kolesa bahno a bolo doorane a dost sa to lepilo na odhrnacku tam bola druha chyba. farbu som dal dolu...

pri orbe su v zabere minimalne 3kolesa čo som si všimol niekedy som mal aj vetky 4.v tomto terene ktory tu mame mi moc asi orebne navleky nepomožu dovod je jednoduchy je to proste bahno a to ma problem aj družstevny JOHN DEERE 7930 s vykonom cez 200 koni a 6-radličným pluhom ma problemi a ten ma protipreklzovu automatiku ktora mu hlada ideany zaber na koleso.

čo sa tyka rozloženia hmotnosti je rozdiel rozložit 300 kg na dve kola a na štyri kte pri dvoch kolesách zostyčnou plochou 72 cmštvorc. čini hmotnost 4.17kg na cmštvor. ale pri 4kolesach to činí 2,08kg na cmštvorc. to je ako priklad, ale zas je to uplne inak v odpore kladenom na podložku tam sa to zo zvyšujucou sa hmothmotnostou stroja zvyšuje niekolkonasobne ale je vam to naptrd ked jazdite takpovediac po vazeline

s tou chybou medzi riditkami a zemou je to pravda. stou počitam a nazim sa ju opravit...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.106 (?), 6.12.2009 12:31

Ty tupláky mají snad své opodstatnění pokud je vcelku optimálně, tam pomohou ovšem pokud je tam bahno tak je to s nima horší než jednomontážky. To raději jednomontáž a pořádně dotížit a pokud to ani nepomůže tak toho nechat a počkat až obeschne trochu pokud se v této době vůbec něčeho takého můžeme dočkat nebo raději počkat až trocha přimrzne..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
slimakmato - (28) - 79.153 (?), 6.12.2009 13:58

tiez si mysím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.205 (?), 6.12.2009 14:13

Ked som kupil vari sistem aj s original obracakom, hned po prvom orani som obanoval.Dorobeny som bol ako kon a pole bolo ako doryte od prasat.Pluh siel moc hlboko aj ked som uberal na nastavovaci.Hlinu to neobracalo len hrlo.Ked to vydel sused zastavil ma a priniesol svoj obracak.Zrazu stroj oral pekne ukladal brazdy a to stacilo varinu drzat len jednou rukou.Problem spociva v tvare pluhu.Na trhu sa predavaju od viacerych vyrobcov a niektore maju horsie orebne vlastnosti.Sused mi moj pluh zobral do dielne a dal mu novu fazonu.Tento rok som oral snim a uz nebanujem ze som tu varinu kupil.S pozdravom Miroslav K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
slimakmato - (28) - 79.153 (?), 6.12.2009 16:27

ryche sem dajte podrobne foto pluhu aj poisom zmien ktore ste urobily

inak tiez mam na to podozrenie ze stym pluhom nieco nieje v poriadku. ako keby ta odhrňacia doska mala nespravny uhol natočenia skor mi to pripomina ralicu na sneh. hned za lemesom ako keby bola nedostatočne zakočena ide priliš di praveho uhlu smerom k osi traktora ak som sa spravne vyjadril...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 226.42 (?), 6.12.2009 18:43

Tvar pluhu a jeho seřízení je velice důležité, silný traktor utáhne i špatný pluh maximálně se zvýší spotřeba ale u těchto hobby traktorů a fréz je to hned poznat.Správně seřízený a tvarovaný pluh by neměl traktor táhnout na žádnou stranu, po pustění volantu nebo řídítek by měl jet víceméně sám v brázdě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.21 (?), 7.12.2009 0:16

Suhlasim s vami, este dodam pluh aby pekne obracal musi byt aj pekne vylesteny (jak psove gulky) = zrkadlo. Pluhy sa predavaju len tak, ze pod farbou je surovy plech. Cize nestaci len odstranit farbu ale aj vylestit. Poda to vylesti tiez ale to nejaky ten rok potrva. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 89.75 (?), 9.6.2023 11:30

Taky jsem se první roky víc nadřel než dnes. Počasí v těšké půdě je opravdu hodně velký faktor.

orba za mokra
orba za mokra
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.2 (?), 14.6.2011 1:28

Taky přispěju. Co se týká orby s vari systemem, zkusil jsem to asi jenom jednou. Ale všeobecně, co se týká orby, tak je velkej rozdíl v orbě jednostraným pluhem a obracákem. S jednostraným pluhem orám jednou do rozoru a podruhý do skladu. S obracákem maximálně k jedný nebo druhý straně, ale na pozemku mi nezůstává sklad ani rozor. Záleží taky, jestli má pluh předradličku nebo krojidlo (líp se zaorávají rostlinný zbytky a zelený hnojení). Pluh musí bejt podélně i příčně vyrovnanej, aby při orání byl v rovině. To platí obzvlášť pro víceradličný pluhy. Záleží taky na typu odhrnovaček, válcový, kulturní, pološroubový... jak dobře pluh překlápí zem a jak jí míchá. A co je důležitý, tzv orební poměr. TJ. poměr záběru jedný radlice ku hloubce. Podle typu půdy a výskytu rostlinných zbytků se volí typ radlic a šířka.

Taky záleží na zatížení pluhu, a to obzvlášť u vari, která je straašně lehká a nikdy nemůže zorat pořádně tak jako traktor. S malotraktorem oram tak, že mi někdo vždycky stojí na pluhu, aby se zaoral do země.

Sice je to asi trochu věda, ale věřte, že na tom záleží i u vari...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.2 (?), 14.6.2011 1:32

Ještě jedna poznámka. Zelený hnojení by se nemělo sekat, ale jenom přivalit a pak zaorat. A aby se nemuselo sekat, tak to znamená ho nechat přiměřeně vyrůst a ne přerůst. A používat k tomu třeba hořčici, vikev, případně i řepku...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika