Tacumseh Vantage 148 ryhy ve valci



Stránky: 1,  2   
host - 246.8 (?) 
14.10.2015 11:24, zobrazeno: 7116x

Dobry den, vlastnim tento motor z druhe ruky, takze nevim, zdali jeho udrzba byla radna.

Po sejmuti hlavy jsem objevil ve valci strasne ryhy, jedna je dost hluboka a takova poskakana, jsou po obvodu 50% valce. V horni uvrati ale opotrebeni neni, kde dojizdi valec, tam zadny schodek neni. Motor ma pry malo najeto.

Motor ale neklepe, olej nebere a ani nijak nekouri. Komprese si myslim je dobra, ale jde tocit trochu ztuha a dost se po chvilce zahriva a pak zacne i smrdet. Mozna pridreny?

Startovat jde i bez noze a chod ma pravidleny.

Moje otazka zni, jak je mozne, ze se tam udelaly takove ryhy? Muze to byt i karbonem, ktery se mohl odlupovat z hlavy?(protoze ho tam bylo dost) Nebo bordel pres sani? Nebo praskly pistni krouzek?

Da se to jeste nejak opravit?

Ne nadarmo se rika, lejte tam lepsi olej, ktery nevytvari karbon..

Vypada to podobne, jak v prilozenem fotu.

Dekuji za rady.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 246.8 (?), 14.10.2015 11:25

foto1


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 246.8 (?), 14.10.2015 11:26

foto2


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.135 (?), 14.10.2015 11:33

Údržba nebo používání asi řádné nebyly, když to vypadá takhle. Jestli je zlomený kroužek nikdo nevyvěští, musíte to rozebrat a pak posoudíte jak vypadá píst a kroužky. Je vcelku zbytečné zkoumat co bylo příčinou porytí. Opravit se to asi dá, otázka je cena opravy (viz minulý díl Přístav).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 246.8 (?), 14.10.2015 11:44

Takze motor dale radeji nepouzivat? Je teda pridreny?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.135 (?), 14.10.2015 11:58

Je zralý na repasi. Minimálně kontrola a případně výměna kroužků. Ten válec by se snad dal trochu zaleštit a pak to na dvě sezóny dojet. Používat spíše hustší olej, Xw40, hlídat hladinu. Asi to nebyl nejlepší kup.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 246.8 (?), 14.10.2015 12:13

No tak po rozebrani by to nikdo nezjistil, protoze slapal dobre, chytal bezproblemu i vykon byl dobry.

Co to prehrivani?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 246.8 (?), 14.10.2015 20:07

Odpoledne jsem ho nechal hrecet na stojanu s otacky 2550 do vyjeti nadrze, olej vubec neubyl, nic nevylitlo :-) a teplota taky nebyla nijak extra tragicka. Po sejmuti hlavy se poskozeni nezvysilo, takze si myslim, ze se da dal pozivat. Nebo mate jiny nazor?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 111.183 (?), 14.10.2015 22:21

Muze to byt i karbonem, ktery se mohl odlupovat z hlavy?(protoze ho tam bylo dost) Nebo bordel pres sani? Nebo praskly pistni krouzek?      

Z uvedeného to může být všechno. Vodorovné rýhy jsem kdysi viděl od polámaného kroužku, který si v pístu vytloukl drážku 2x širší než původní. Byly však větší, ty rýhy. Svislé rýhy strouhaly konečky těch úlomků.  Vypadá to tedy velmi bídně. Pokud uvažujete o repasi, tak bych to dále neprovozoval, ať se to nerozsype celé.  Možné taky je, že na válec soudruzi použili omylem materiál na hřebíky. Nevím přesně, co to je za motor, ale vše se dnes dělá v Číně. Kdysi jsem byl upozorněn, že čínské motory jsou  "měkké", byť kvalitně okopírované, třeba od Japonců. Tomuto tvrzení jsem však porozuměl, až jsem u číňana strhl hned první závit, který jsem dotahoval.

Dodejte fotky kroužků, až to rozeberete.   Rosťa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 224.144 (?), 15.10.2015 11:56

Ten stroj nemôže s takými ryhami fungovať.Niekto ho asi prekrúžkoval a rýchlo sa ho zbavil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika