Supa malotraktor



flubertn - (14) - 124.56 (?) 
8.10.2014 21:18, zobrazeno: 6628x

Zdravim,  Mám stroj od SUPY prevodovka MTP 320 so 120mm spojkou.

+ príslušenstvo na prestavbu z malotraktora na rotavator. Strašne ma hnevá čas ktorý je potrebný na zhodenie kolies a všetkých závaží a namontovanie nožov rotavátora. Uvažujem nad kúpov novej prevodovky tak aby som mal jednu na oranie + spol a 2 ako kultivator.

Moja otazka znie či je potrebne kúpiť priamo znova MTP 320 alebo je použitelna aj nejaka ina prevodovka napr. od agzat. 120 mm spojka vyzera rovnako akurat neviem či by pasovali na agzat prevodovku kolesá. Tie su pripevnované hriadelom cez stred. Ide mi o to ze agzat ma kolesovy prevod a nie snekovy tak myslim ze je to o kus lepsia prevodovka a ze by som ju kúil na traktor a MTP 320 by som nechal na rotavator.  ďakujem za rady FluberTN

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 129.21 (?), 9.10.2014 4:51

Vyhledej si Rotačný kyprič KB211, mám ho několik roků a naprostá spokojenost. Jedině by snad mohli vyrábět levé a pravé dvoj unašeče motyk. Možná by také nebylo na škodu koupit tento rotavátor s kopijnatými noži. Jarda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 9.6 (?), 9.10.2014 19:16

Škoda, že nemáte Globala, tam je přehazování tažný nápravy za motáky mnohem jednodušší než na starých nebo podobných strojích.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 129.233 (?), 9.10.2014 23:32

Pořád jsem přesvědčený, že přehození pohonné jednotky z tažné převodovky na samostatný rotavátor je nejlepším a nejrychlejším řešením. Něco to, ale stojí navíc. Jarda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
flubertn - (14) - 124.56 (?), 10.10.2014 10:20

Jarda veď presne to chcem. Maž zvlašť zažny podvozok a zvlašť rotavator a iba prehadzovať motor. Ale už mám doma nože na rotavator takže uvažujem iba nad kúpov samotnej prevodovky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 129.233 (?), 11.10.2014 6:17

Určitě Ti prodají jak ND i samotnou převodovku na rotavátor/ kyprič KB211a určitě bude levnější než pojezdová. Jarda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika