Strunová sekačka - kterou doporučíte?



Otan - (30) - 150.3 (?) 
6.5.2016 9:41, zobrazeno: 3730x

Zdravím všechny! Jelikož mi odešla strunová sekačka, hodlám koupit novou a proto chci znát Vaše dobrozdání. Chci ale bateriovou, opravdu kvalitní. Díky za rady.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Otan - (30) - 150.3 (?), 6.5.2016 9:53

Jen chci dodat, že toho sekání není mnoho - cca 80 m kolem zděného plotu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 91.178 (?), 18.5.2016 21:20

Já se chtěl zeptat na stejnou věc.Ale pak jsem si přečetl odpovědi na téma jakou sekačku.A raději začal hledat na internetu sám.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 1.232 (?), 19.5.2016 3:56
Stihl?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 107.146 (?), 19.5.2016 7:19

Můj známý si cca před dvěma lety pořídil Dolmar AT3624LGE a je s ním dosud moc spokojený. Předtím používal benzínový od Stigy a to byla podle jeho slov nejhorší koupě jeho života. Ten aku přístroj od Dolmaru jsem měl od něj krátce půjčený, strašně se mi to líbilo, ale když jsem viděl tu cenu, tak jsem se vrátil nohama zpět na zem. Mezitím jsem ale aku technice přišel tak trochu na chuť,  stal jsem se majitelem Aku pily od Stihlu. Nakonec mi to nedalo a asi před měsícem jsem k té aku pile přikoupil Aku křovinořez od Stihlu FSA90. Ale jen díky tomu, že mám již nabíječku a 2 akumulátory používané předtím pro pilu Stihl. Cenově je to ale strašná raketa a nic pro šetřílky a lidi, co musí obracet každou kačku. Paradoxně ten Dolmar vychází ještě o něco dráž, za podobnou cenu se dá koupit sestava Stihl s výkonnějším akumulátorem. Tyto oba stroje jsou dle mého názoru srovnatelné, možná ten Dolmar je o trošku těžší, ale k oběma se dodává zádový popruh (kšandy), tak to ani nějak nepřijde.

Dojmy z prvních cca dvou sekání se Stihlem: je to proti benzínu neuvěřitelně tiché, nemusím používat kryty na uši, což mi v létě není nijak příjemné, skoro žádné vibrace, výkon na nějaké dosekávání vyhovující. Používám to k dosekávání u plotu, obrubníků,  příkopu před domem (bydlím u silnice) a prudšího břehu (cca 50m2), kterým končí můj jinak rovinatý pozemek na druhé straně. Zahradu jinak sekám samosebou benzínovou sekačkou s košem.To co potřebuji, posekám na jeden nabitý akumulátor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika