Struna na křovinořez



host - 192.242 (?)
29.7.2014 16:35

osobne som vyskušal viacero druhou silonu. Stihl štvorhran sa na koncoch takmer vždy rozštiepi, ked príde do stiku s niečím hrubším alebo tvrdším. Okruhla naopak reže velmi zle. Flexiblade je skvelá na hrubšiu burinu, vysoku trávu neseká tak dobre. Na trávu je najperfeknejšia Dolmar modrá hranatá stočená, najlešie seká akukolvek trávu, nemá ale rada hrubšiu burinu ani žihlavu, tu seká zle alebo sa ulomí. Takže používam 2 strunové hlavy, v jednej Flexiblade a v druhej Dolmar točená.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 104.136 (?), 12.6.2010 18:58

Co se týče řetízkové hlavy, koupil jsem si Brogio se čtyřma sedmičlánkovýma řetízky. Moje zkušenosti při provozu s Dollmarem 400: odzkoušel jsem celkem čtyři varianty uspořádání (dva, čtyři řetízky s krytem a bez krytu). Čtyři řetízky chcou silnější mašinu. Nejlépe křoviňák pracoval se dvěma bez krytu. Možná by stálo za to zkusit jen pět oček na řetízku, ale já si raději koupil nový křoviňák. Až ho trošku zaběhnu, dám na něho řetízkovou hlavu.

Proto mám ještě dotaz. N Dolmaru používám poloautomat Oregon a strunu Duoline plus, na nové Husqarně mám poloautomatickou hlavu T55X, která se mi po tydnu testování zdá jako perfektrní. Oproti oregonu má větší průměr, dělenou cívku a hlavně jemnější podávání struny. Originální struna se neláme ani ve značné hmotě. Až ji vypotřehuji zkusím do toho dát Duoline, ale asi to nebude ono (dost se mně utavovala ve hmotě). Jelikož jsem se nikde nedočetl, co je v hlavě T55x za strunu (odhaduji WhisperX 3.3mm), rád bych se Vás na to zeptal. Mám odzkoušeno množství strun (Oregony Duoline, Duoline plus, Nylium 5,4, Oranžové hranaté atd), ale nejlepší se mi zdá ta originál v T55X.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 118.44 (?), 12.6.2010 20:02
Zkuste namotat ocelové lanko na koncích zaletované proti třepení, taky slušný nářez.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 104.136 (?), 13.6.2010 7:17

To nemá životnost, cín se po chvylce uvolní, další věcí je křehkost drátků (jsou kalené a popuštěné v olověné lázni).  Zkoušel jsem to před deseti roky. I různé druhy pájek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 184.107 (?), 23.7.2011 13:40

Nejlepší co je na trhu za dobrý peníz je tato Oregon Nylium Starline 3mm, sekáme s ní všechno i nálety, a je pravda, že se usekne, ale to se stane málokdy, jde o techniku sečení, nesmí člověk rejt cívkou v zemi a nejlepší je používat bez nožového krytu. Používáme křovinořezy Stihl FS-460 C-EM a posekáme prostě všechno od vysoké trávy až po nálety, není problém, prostě není nad hranatou strunu, kulaté a jim podobné akorát vzít a vyhodit, nemá smysl se s tím trápit, toť asi můj názor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 25.2 (?), 12.11.2012 18:38

Česky kutil se nezapře, a je to v pořadku.Hledat a vymyšlet.Mam řetizkovou hlavu Brulio, a nema to chybu.Osobně si ale myslim, že přemyšlet na životnosti struny při sečeni 350m kolem baraku je blbost.Použival jsem a ještě občas použivam 3mm strunu do křovinaku 2,2kW.Ale ja křovinak použivam na obsekavani 4ha, tam kam se s lištou nedostanu a na udržbu škarp.Než jsem začal použivat řetizek tak jsem daval přednost dvouplaštovym.Jinak lamavost a ubivani struny na strunove hlavě je tež určitou pojistkou před jejim zaseknuti aproblemum hlavy pokud by material nezvladla.Bronzove pruchodky v strunove hlavě spolehlivě odolaji silnějšim pruměrum struny plastove levne pruchodky jsou spiše určene pro vyžinače a stroje slabšich vykonu a toček.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 36.162 (?), 24.7.2011 8:40

Do hlavy Stihl 40-2 používám orig. žlutou hranatou 3mm strunu STIHL. Neříkám, že je kdovíjak odolná, občas se roztřepí, ubývá řekl bych průměrně, nespéká se. Pokud je struna mokrá, je podstatně pružnější. ALE - nikdo v téhle diskuzi u svých nej nej strun nezmínil ekonomickou stránku věci. Věřím, že existuje spousta lepších a odolnějších strun, ale jaká je jejich cena!?! Sám mám vyzkoušenou strunu Bizon hranatou 3mm, která je o dost lepší, taky je zhruba 2,5x dražší!! Orig. STIHL hranatá 3mm při odběru cívky kolem 150m vyjde něco kolem 3,30/m. Pro mě není co řešit. R.S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 36.115 (?), 24.7.2011 13:33

Ja som kupil na skusku strunu Dolmar stvorhran a seka paradne, skoro vobec sa nelame - zabrat dostala az na 2metrovych bodliakoch, ale na tie som dal potom trojcip a hned lahli.

P.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 230.94 (?), 24.7.2011 13:52
Tuto točenou strunu používám také, spokojenost.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.222 (?), 24.7.2011 15:47

...keď som kupoval krovinorez Dolmar, tak tam bol skúšobný "námot" štvorcovo/skrúteného modrého Dolmaru. Keď som ho minul, skúšal som všelijaké značkové aj neznačkové (Stihl, Oregon, Rosa...) a rôzne profily, kruh, štvorec, štvorcípa hviezda, päťcípa hviezda, ale nakoniec som sa vrátil k tomu pôvodnému štvorcovo/skrútenému modrému Dolmaru, ankoľko je suveránne najlepší a ešte k tomu z nich najdlhšie vydrží......samozrejme podľa mňa.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 192.242 (?), 29.7.2014 16:35

osobne som vyskušal viacero druhou silonu. Stihl štvorhran sa na koncoch takmer vždy rozštiepi, ked príde do stiku s niečím hrubším alebo tvrdším. Okruhla naopak reže velmi zle. Flexiblade je skvelá na hrubšiu burinu, vysoku trávu neseká tak dobre. Na trávu je najperfeknejšia Dolmar modrá hranatá stočená, najlešie seká akukolvek trávu, nemá ale rada hrubšiu burinu ani žihlavu, tu seká zle alebo sa ulomí. Takže používam 2 strunové hlavy, v jednej Flexiblade a v druhej Dolmar točená.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika